Fot. Mitchelton-Scott

Jesienią tego roku, Roman Kreuziger zmienił barwy klubowe, przechodząc z Mitchelton – Scott do Dimension Data. jak się okazuje, jego plany startowe powinny jednak pozostać bardzo podobne.

Od początku swojej kariery, Kreuziger był kojarzony głównie z wyścigami etapowymi. Z czasem jednak Czech przeniósł się na trasy imprez jednodniowych, gdzie zaczął osiągać mniejsze lub większe sukcesy. Jak się okazuje, także w teamie Dimension Data, to one będą jego głównym celem.

Trudno byłoby mi zostać w Mitchelton – Scott, gdyż brakowało mi tam motywacji. Potrzebowałem zmiany. Przejście do Dimension Data było dla mnie najlepszą opcją. Razem z Enrico Gasparotto i Michaelem Valgrenem powinniśmy stworzyć bardzo niebezpieczne trio, które powinno być postrachem każdego

– powiedział Kreuziger.

Nowy kontrakt Czecha będzie obowiązywać do końca sezonu 2020. Jednocześnie zawodnik zaznacza, że raczej nie będzie chciał wtedy kończyć kariery.

Poprzedni artykułCiekawa współpraca Wanty Groupe Gobert z CC Etupes
Następny artykułMegan Guarnier wraca do macierzystej drużyny w roli mentorki
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments