Boels Dolmans Cycling Team

Amerykańska drużyna Tibco-Silicon Valley Bank poinformowała, że od przyszłego roku w jej szeregi wejdzie świeżo upieczona „emerytka” – Megan Guarnier, która będzie dzieliła się doświadczeniem z młodymi kolarkami.

Nie mogę się doczekać powrotu do Tibco-Silicon Valley Bank w roli mentorki. Mam ogromne doświadczenie i chcę się nim dzielić z nową generacją zawodniczek. I jest to dla mnie naturalne, że wracam do drużyny, w której rozpoczęłam karierę

– powiedziała Guarnier.

To właśnie w barwach Tibco Guarnier została profesjonalną kolarką. W 2010 roku wywalczyła tytuł mistrzyni Stanów Zjednoczonych ze startu wspólnego. W 2012 roku odeszła do Rabobank-Liv, a później do Boels-Dolmans. Podczas trwającej osiem lat kariery zanotowała zwycięstwa w Strade Bianche oraz w Giro d’Italia kobiet. Jej ostatnim wyścigiem w karierze był ten o mistrzostwo świata w Innsbrucku.

Bardzo się cieszę, że od przyszłego roku na naszym pokładzie będzie Megan. Gdy po raz pierwszy dołączyła do nas w 2010 miała sobie wiele czystego potencjału, dzięki któremu później stała się jedną z najlepszych kolarek na świecie. Nasze zawodniczki będą miały ogromną korzyść z jej osoby

– powiedziała Linda Jackson, główna menadżer drużyny Tibco-Silicon Valley Bank.

Oprócz ogłoszenia informacji o zatrudnieniu Megan Guarnier, ekipa zamknęła również skład na sezon 2019, który zainauguruje w Santos Women’s Tour Down Under. W wyścigu tym wezmą udział Alice Cobb, Alison Jackson, Brodie Chapman, Shannon Malseed oraz nowo pozyskana Sharlotte Lucas. W składzie pojawi się również Lauren Stephens, która poprzedni sezon spędziła w Cylance Pro Cycling.

Megan Guarnier dołączy do drużyny po tym, jak zakończy się jej zgrupowanie w Stanach Zjednoczonych.

Pełny skład drużyny TIBCO-Silicon Valley Bank na sezon 2019: Megan Guarnier, Brodie Chapman, Alice Cobb, Alison Jackson, Nina Kessler, Sharlotte Lucas, Shannon Malseed, Rozanne Slik, Lauren Stephens.

Poprzedni artykułWstępne plany Romana Kreuzigera
Następny artykułOliver Naesen: „mam spokój”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments