foto HRCor Vos ©2012

Taylor Phinney (BMC) i Megan Guarnier (Boels-Dolmans), a także Kristin Armstrong, będą kluczowymi zawodnikami reprezentacji Stanów Zjednoczonych podczas 31. igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Drużynie pań będzie przewodziła Megan Guarnier, która zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w Richmond. Pomagać jej będą: Mara Abbott, Evelyn Stevens i Kristen Armstrong. Stevens i Armstrong pojadą także w wyścigu jazdy indywidualnej na czas.

Z kolei męska drużyna ma do zagospodarowania tylko dwa miejsca, które zajmą Taylor Phinney i Brent Bookwalter (obaj na co dzień ścigają się w drużynie BMC). Dla Bookwaltera będzie to olimpijski debiut. Zarówno Phinney, jak i Bookwalter wystartują w wyścigu ze startu wspólnego i w jeździe indywidualnej na czas.

Jim Miller z USA Cycling narzeka na to, iż selekcji męskiej drużyny należy dokonać przed zakończeniem wyścigu Tour de France.

Nie masz pojęcia, co wydarzy się podczas Touru, co wydarzy się w pierwszym tygodniu. Wybieranie kolarzy teraz jest jak koszmar – powiedział Miller portalowi CyclingTips.com.

Szosowe wyścigi ze startu wspólnego i jazdy indywidualne na czas kobiet i mężczyzn odbędą się w pierwszej połowie sierpnia, inaugurując kolarskie zmagania.

Poprzedni artykułKarolina Perekitko mistrzynią Polski juniorek!
Następny artykułSzymon Krawczyk mistrzem Polski juniorów!
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments