Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Karolina Perekitko została mistrzynią Polski juniorek w wyścigu ze startu wspólnego.

Najmłodsze przedstawicielki kolarskiej płci pięknej miały do pokonania trzy 25-kilometrowe rundy, na których znajdował się podjazd pod Modliszów. Wyścig rozgrywany był w potwornym upale, co miało znaczny wpływ na jazdę zawodniczek. Przez pierwsze 40 kilometrów bowiem żadna z 30 startujących Pań nie zdecydowała się na akcję zaczepną.

Jako pierwsza na odważniejszą akcję zdecydowała się Katarzyna Migdoł (LKUKS Pszczyna Dobre Sklepy Rowerowe Auth), która bardzo szybko zdołała zbudować 40 sekund przewagi. Po kilkunastu kilometrach do prowadzącej dołączyło pięć innych zawodniczek. W skład piątki wchodziły Aurela Nerlo (Atom BoxMet Dzierżoniów), Karolina Perekitko (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), Nikola Różyńska (ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz), Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) i Ewelina Sikora (WLKS Krakus bbc Czaja). W pościg za nimi ruszyły Karolina Kumięga (Romet – Renex Bydgoszcz) i Magdalena Zielińska (Sokół Kety). Ich strata wynosiła około 25 sekund. Niestety, jak można było się spodziewać, strata powiększała się z kolejnymi metrami, aż do momentu skasowania akcji pościgowej.

Na ostatniej rundzie na czele zostały już Nerlo, Perekitko, Różyńska i Sikora. To właśnie ta czwórka rozstrzygnęła między sobą tytuł najlepszej juniorki w polskim peletonie.

Po pasjonującym finiszu najlepsza okazała się Perekitko, która na ostatnich metrach była minimalnie szybsza od Sikory. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła Różyńska.

Pełne wyniki > TUTAJ

Karolina Perekitko

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments