Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Iwona Podkościelna i Michał Ładosz zostali mistrzami Polski w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii Niewidomi i Niedowidzący.

Punktualnie o 11 do rywalizacji stanęli kolarze w kategorii Niewidomi i Niedowidzący. W potwornym upale Panie miały do pokonania dwie rundy po 25 kilometrów każda, a Panowie o jedno okrążenie więcej. Szybko po starcie, od grupy oderwały się dwie pary, które jednak na dystansie osłabły i straciły prowadzenie. Wśród mężczyzn stawka mocno się tasowała, a wśród Pań było nieco spokojniej.

Płeć piękna skończyła rywalizację stosunkowo szybko jak na panujące warunki atmosferyczne. Zdecydowanie najmocniejsze były Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław (Hetman Lublin). Doskonała para ze wschodu zmiażdżyła rywalki, odnosząc przepiękne zwycięstwo.

Na tym samym okrążeniu, wśród Panów na czoło wysunęli się Artur Korc (Razem Poznań) oraz Michał Ładosz (Hetman Lublin). W pogoni za prowadzącymi tandemami podążał Dariusz Wojciechowski (Warmia i Mazury Olsztyn). Jak się okazało, na ostatniej rundzie niewiele się zmieniło. Po zwycięstwo sięgnął Ładosz, który uciekł Korcowi.

Pełne wyniki:

Panie > TUTAJ

Panowie > TUTAJ

MP Świdnica 2016 - podium niewidomi i niedowidzacy

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments