Boels Dolmans Cycling Team

Amerykanka Megan Guarnier w kraksie podczas wyścigu elity pań ze startu wspólnego na mistrzostwach świata w Bergen złamała żuchwę i z tego powodu przedwcześnie zakończyła sezon 2017. 

Kilka okrążeń przed końcem wyścigu Megan Guarnier leżała w kraksie, notabene w tej samej, w którą zaplątała się Chantal Blaak (Holandia), późniejsza mistrzyni świata.

Nie przewidziałam tego, że zakończę sezon ze złamaną żuchwą. Mam nadzieję, że dziś [w niedzielę 24 września] przejdę operację. Jeśli zaś chodzi o pozytywne wiadomości, to mam wspaniały widok na Bergen

– napisała Megan Guarnier na Twitterze.

32-letnia Amerykanka na co dzień reprezentuje barwy holenderskiej drużyny Boels-Dolmans. W bieżącym sezonie zanotowała etapowe zwycięstwa w wyścigach Tour of California, Giro Rosa oraz Ladies Tour of Norway.

Poprzedni artykułMarianne Vos i Bernhard Eisel wybrani do Komisji Sportowców UCI
Następny artykułBergen 2017: Davide Cassani wziął odpowiedzialność za dyskwalifikację Moscona
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments