Boels Dolmans Cycling Team

Megan Guarnier (Boels – Dolmans Cycling Team) po trudnym finiszu wygrała pierwszy etap Amgen Breakaway from Heart Disease Women’s Race empowered with SRAM. Powtórzyła tym samym swój ubiegłoroczny sukces! 

Dziesiąta już impreza cyklu Women’s World Tour rozpoczęła się dzisiaj w South Lake Tahoe. Panie stanęły na starcie wyścigu znanego do tej pory pod nazwą Amgen Tour of California, choć tym razem organizatorzy “postarali się” o coś więcej: Amgen Breakaway from Heart Disease Women’s Race empowered with SRAM. Pierwszy etap liczył 117 kilometrów i był gratką dla sprinterek specjalizujących się w trudniejszych finiszach.

Wśród 17. startujących ekip mieliśmy jedną Polkę. W koszulce Cylance Pro Cycling jechała Małgorzata Jasińska.

Na początku etapu atakowały między innymi Trixi Worrack (Canyon SRAM Racing) i Leah Kirchmann (Team Sunweb), ale peleton nie mógł sobie pozwolić na odjazd takich mocnych zawodniczek. Wcześniej pierwszą górską premię wygrała Kristabel Doebel-Hickok (Cylance Pro Cycling).

Jedyny dziś lotny finisz padł łupem Amy Pieters (Boels – Dolmans Cycling Team). W kolejne akcje zabierały się Ingrid Drexel (Team TIBCO -SVB), Rushlee Buchanan (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team) czy Lizzie Williams (Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team). Jednak na 30 kilometrów przed metą peleton znowu jechał razem.

Wszystko rozegrało się na finałowym podjeździe (1700 metrów długości; 5,9 % średniego nachylenia). Zaatakowała Amy Pieters, jednak nie było jej dane wygrać etapu. Więcej sił na końcówkę zachowała jej koleżanka z ekipy, Megan Guarnier (Boels – Dolmans Cycling Team).

Amerykanka w roku ubiegłym także wygrała pierwszy etap i nie oddała prowadzenia w generalce do końca rywalizacji. Druga dzisiaj finiszowała Anna van der Breggen (Boels – Dolmans Cycling Team), a trzecia Arlenis Sierra (Astana Womens Team).

61. miejsce zajęła Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling). Polka straciła do zwyciężczyni 1’37”.

Wyniki pierwszego etapu:

1 GUARNIER Megan (Boels – Dolmans Cycling Team) 3:03:48
2 VAN DER BREGGEN Anna (Boels – Dolmans Cycling Team) 0:00:04
3 SIERRA Arlenis (Astana Women’s Team) 0:00:07
4 WINDER Ruth (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) 0:00:10
5 DOEBEL-HICKOK Kristabel (Cylance Pro Cycling) 0:00:10
6 STEPHENS Lauren (Team TIBCO – Silicon Valley Bank) 0:00:14
7 ALBRECHT Lex (Team TIBCO – Silicon Valley Bank) 0:00:17
8 RIVERA Coryn (Team Sunweb) 0:00:20
9 HALL Katie (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) 0:00:20
10 AMIALIUSIK Alena (Canyon – SRAM Racing) 0:00:22
11 LAY Kirsti (Rally Cycling) 0:00:25
12 DE VUYST Sofie (Lares – Waowdeals Women Cycling Team) 0:00:25
13 RITTER Martina (Drops) 0:00:28
14 RATTO Rossella (Cylance Pro Cycling) 0:00:28
15 KING Danielle (Cylance Pro Cycling) 0:00:31
16 LECHUGA Scotti (Hagens Berman – Supermint) 0:00:33
17 NASH Katerina (Team Illuminate) 0:00:37
18 BERTIZZOLO Sofia (Astana Women’s Team) 0:00:39
19 THOMAS Leah (Sho-Air – TWENTY20) 0:00:39
20 VIECELI Lara (Astana Women’s Team) 0:00:42
21 CATLIN Kelly (Rally Cycling) 0:00:43
22 WHITE Emma (Rally Cycling) 0:00:47
23 WILES Tayler (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) 0:00:50
24 BUSS Kathryn (Team TIBCO – Silicon Valley Bank) 0:00:50
25 CHRISTIAN Anna (Drops) 0:00:52
26 CORDON RAGOT Audrey (Wiggle – High5) 0:00:54
27 LUEBKE Jennifer (Visit Dallas – DNA Pro Cycling) 0:00:56
28 KIRCHMANN Leah (Team Sunweb) 0:00:58
29 ALDERETE Megan (Hagens Berman – Supermint) 0:00:58
30 DUEHRING Jasmin (Sho-Air – TWENTY20) 0:00:58
31 DREXEL Ingrid (Team TIBCO – Silicon Valley Bank) 0:01:00
32 SYDLIK Stefanie (USA) 0:01:03
33 MICKEY Abigail (Colavita – Bianchi) 0:01:03
34 LABOUS Juliette (Team Sunweb) 0:01:03
35 PARKINSON Abby-Mae (Drops) 0:01:03
36 HOLDEN Elizabeth (Drops) 0:01:03
37 BRONZINI Giorgia (Wiggle – High5) 0:01:07
38 RODRIGUEZ GUTIERREZ Carolina (Astana Women’s Team) 0:01:07
39 FAHLIN Emilia (Wiggle – High5) 0:01:12
40 WORRACK Trixi (Canyon – SRAM Racing) 0:01:12
41 HARVEY Mikayla (Team Illuminate) 0:01:12
42 LIPPERT Liane (Team Sunweb) 0:01:12
43 MULLENS Peta (Hagens Berman – Supermint) 0:01:12
44 PAYTON Hannah (Drops) 0:01:12
45 NALDER Breanne (Visit Dallas – DNA Pro Cycling) 0:01:17
46 LAROCHE Caitlin (Rally Cycling) 0:01:23
47 CANUEL Karol-Ann (Boels – Dolmans Cycling Team) 0:01:23
48 POWLESS Shayna (Sho-Air – TWENTY20) 0:01:28
49 BUCHANAN Rushlee (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) 0:01:31
50 BLAIS Marie Soleil (Team Illuminate) 0:01:33
51 DRUMMOND Michaela (Visit Dallas – DNA Pro Cycling) 0:01:37
52 BARNES Hannah (Canyon – SRAM Racing) 0:01:37
53 ARREOLA NAVARRO Sofia (Sho-Air – TWENTY20) 0:01:37
54 PIETERS Amy (Boels – Dolmans Cycling Team) 0:01:37
55 MAJERUS Christine (Boels – Dolmans Cycling Team) 0:01:37
56 WILLIAMS Lizzie (Hagens Berman – Supermint) 0:01:37
57 WALLE Brianna (Team TIBCO – Silicon Valley Bank) 0:01:37
58 BRAND Lucinda (Team Sunweb) 0:01:37
59 ELLSAY Gillian (Colavita – Bianchi) 0:01:37
60 VAN DEN BOS Jip (Boels – Dolmans Cycling Team) 0:01:37
61 JASINSKA Malgorzata (Cylance Pro Cycling) 0:01:37
62 MUEGGE Hanna (Visit Dallas – DNA Pro Cycling) 0:01:55
63 CERRA Jessica (Hagens Berman – Supermint) 0:01:57
64 MYERS Lindsay (Team TIBCO – Silicon Valley Bank) 0:01:59
65 MAINE Katherine (Rally Cycling) 0:02:00
66 CATTERICK Georgia (Team Illuminate) 0:02:05
67 ARENSMAN Allison (USA) 0:02:05
68 RIJKES Sarah (Lares – Waowdeals Women Cycling Team) 0:02:05
69 SCHNEIDER Skylar (USA) 0:02:14
70 ARENSMAN Hannah (USA) 0:02:14
71 ROSE Claire (Visit Dallas – DNA Pro Cycling) 0:02:14
72 BAYER Lindsay (Hagens Berman – Supermint) 0:02:19
73 HEINTZ Mandy (Visit Dallas – DNA Pro Cycling) 0:02:19
74 VAN VELZEN Bryony (Lares – Waowdeals Women Cycling Team) 0:02:21
75 RIVAT Amélie (Lares – Waowdeals Women Cycling Team) 0:02:21
76 MILLARD Alexandra (Team Illuminate) 0:02:29
77 PIERCE Amber (Colavita – Bianchi) 0:02:39
78 ALLISON Whitney (Colavita – Bianchi) 0:02:39
79 SOEK Julia (Team Sunweb) 0:02:45
80 ALLAR Erica (Rally Cycling) 0:02:51
81 RYAN Alexis (Canyon – SRAM Racing) 0:03:12
82 GUARISCHI Barbara (Canyon – SRAM Racing) 0:03:12
83 HANSON Lauretta (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) 0:04:33
84 HALL Lauren (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) 0:04:33
85 WILD Kirsten (Cylance Pro Cycling) 0:05:03
86 TETRICK Alison (Cylance Pro Cycling) 0:11:35
87 SCHNEIDER Samantha (USA) 0:11:39
DNF MENDIVIL SOTO Yusseli (Team Illuminate)
DNF BRECK Holly (Sho-Air – TWENTY20)
DNF CURE Amy (Wiggle – High5)
DNF CROMWELL Tiffany (Canyon – SRAM Racing)
DNF RATHBUN Laurel (USA)
DNF GASSNER Astrid (Colavita – Bianchi)
DNF MUNDY Jessica (Colavita – Bianchi)
DNF VAN GLABEKE Shana (Lares – Waowdeals Women Cycling Team)

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 GUARNIER Megan (Boels – Dolmans Cycling Team) 3:03:38
2 VAN DER BREGGEN Anna (Boels – Dolmans Cycling Team) 0:00:08
3 SIERRA Arlenis (Astana Women’s Team) 0:00:11
4 WINDER Ruth (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) 0:00:20
5 DOEBEL-HICKOK Kristabel (Cylance Pro Cycling) 0:00:20
6 STEPHENS Lauren (Team TIBCO – Silicon Valley Bank) 0:00:24
7 ALBRECHT Lex (Team TIBCO – Silicon Valley Bank) 0:00:27
8 RIVERA Coryn (Team Sunweb) 0:00:30
9 HALL Katie (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) 0:00:30
10 AMIALIUSIK Alena (Canyon – SRAM Racing) 0:00:32
11 LAY Kirsti (Rally Cycling) 0:00:35
12 DE VUYST Sofie (Lares – Waowdeals Women Cycling Team) 0:00:35
13 RITTER Martina (Drops) 0:00:38
14 RATTO Rossella (Cylance Pro Cycling) 0:00:38
15 KING Danielle (Cylance Pro Cycling) 0:00:41
16 LECHUGA Scotti (Hagens Berman – Supermint) 0:00:43
17 NASH Katerina (Team Illuminate) 0:00:47
18 BERTIZZOLO Sofia (Astana Women’s Team) 0:00:49
19 THOMAS Leah (Sho-Air – TWENTY20) 0:00:49
20 VIECELI Lara (Astana Women’s Team) 0:00:52
21 CATLIN Kelly (Rally Cycling) 0:00:53
22 WHITE Emma (Rally Cycling) 0:00:57
23 WILES Tayler (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) 0:01:00
24 BUSS Kathryn (Team TIBCO – Silicon Valley Bank) 0:01:00
25 CHRISTIAN Anna (Drops) 0:01:02
26 CORDON RAGOT Audrey (Wiggle – High5) 0:01:04
27 LUEBKE Jennifer (Visit Dallas – DNA Pro Cycling) 0:01:06
28 KIRCHMANN Leah (Team Sunweb) 0:01:08
29 ALDERETE Megan (Hagens Berman – Supermint) 0:01:08
30 DUEHRING Jasmin (Sho-Air – TWENTY20) 0:01:08
31 DREXEL Ingrid (Team TIBCO – Silicon Valley Bank) 0:01:10
32 SYDLIK Stefanie (USA) 0:01:13
33 MICKEY Abigail (Colavita – Bianchi) 0:01:13
34 LABOUS Juliette (Team Sunweb) 0:01:13
35 PARKINSON Abby-Mae (Drops) 0:01:13
36 HOLDEN Elizabeth (Drops) 0:01:13
37 BRONZINI Giorgia (Wiggle – High5) 0:01:17
38 RODRIGUEZ GUTIERREZ Carolina (Astana Women’s Team) 0:01:17
39 FAHLIN Emilia (Wiggle – High5) 0:01:22
40 WORRACK Trixi (Canyon – SRAM Racing) 0:01:22
41 HARVEY Mikayla (Team Illuminate) 0:01:22
42 LIPPERT Liane (Team Sunweb) 0:01:22
43 MULLENS Peta (Hagens Berman – Supermint) 0:01:22
44 PAYTON Hannah (Drops) 0:01:22
45 NALDER Breanne (Visit Dallas – DNA Pro Cycling) 0:01:27
46 LAROCHE Caitlin (Rally Cycling) 0:01:33
47 CANUEL Karol-Ann (Boels – Dolmans Cycling Team) 0:01:33
48 POWLESS Shayna (Sho-Air – TWENTY20) 0:01:38
49 BUCHANAN Rushlee (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) 0:01:41
50 BLAIS Marie Soleil (Team Illuminate) 0:01:43
51 PIETERS Amy (Boels – Dolmans Cycling Team) 0:01:44
52 DRUMMOND Michaela (Visit Dallas – DNA Pro Cycling) 0:01:47
53 BARNES Hannah (Canyon – SRAM Racing) 0:01:47
54 ARREOLA NAVARRO Sofia (Sho-Air – TWENTY20) 0:01:47
55 MAJERUS Christine (Boels – Dolmans Cycling Team) 0:01:47
56 WILLIAMS Lizzie (Hagens Berman – Supermint) 0:01:47
57 WALLE Brianna (Team TIBCO – Silicon Valley Bank) 0:01:47
58 BRAND Lucinda (Team Sunweb) 0:01:47
59 ELLSAY Gillian (Colavita – Bianchi) 0:01:47
60 VAN DEN BOS Jip (Boels – Dolmans Cycling Team) 0:01:47
61 JASINSKA Malgorzata (Cylance Pro Cycling) 0:01:47
62 MUEGGE Hanna (Visit Dallas – DNA Pro Cycling) 0:02:05
63 CERRA Jessica (Hagens Berman – Supermint) 0:02:07
64 MYERS Lindsay (Team TIBCO – Silicon Valley Bank) 0:02:09
65 MAINE Katherine (Rally Cycling) 0:02:10
66 CATTERICK Georgia (Team Illuminate) 0:02:15
67 ARENSMAN Allison (USA) 0:02:15
68 RIJKES Sarah (Lares – Waowdeals Women Cycling Team) 0:02:15
69 SCHNEIDER Skylar (USA) 0:02:24
70 ARENSMAN Hannah (USA) 0:02:24
71 ROSE Claire (Visit Dallas – DNA Pro Cycling) 0:02:24
72 BAYER Lindsay (Hagens Berman – Supermint) 0:02:29
73 HEINTZ Mandy (Visit Dallas – DNA Pro Cycling) 0:02:29
74 VAN VELZEN Bryony (Lares – Waowdeals Women Cycling Team) 0:02:31
75 RIVAT Amélie (Lares – Waowdeals Women Cycling Team) 0:02:31
76 MILLARD Alexandra (Team Illuminate) 0:02:39
77 PIERCE Amber (Colavita – Bianchi) 0:02:49
78 ALLISON Whitney (Colavita – Bianchi) 0:02:49
79 SOEK Julia (Team Sunweb) 0:02:55
80 ALLAR Erica (Rally Cycling) 0:03:01
81 GUARISCHI Barbara (Canyon – SRAM Racing) 0:03:21
82 RYAN Alexis (Canyon – SRAM Racing) 0:03:22
83 HANSON Lauretta (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) 0:04:43
84 HALL Lauren (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) 0:04:43
85 WILD Kirsten (Cylance Pro Cycling) 0:05:13
86 TETRICK Alison (Cylance Pro Cycling) 0:11:45
87 SCHNEIDER Samantha (USA) 0:11:49