Pirelli

Włoska firma wprowadzi trzy modele opon we wrześniu tego roku. 

Bike Radar informuje, że na razie brak większych szczegółów dotyczących wprowadzanego produktu. Opony mają należeć do serii PZero znanej z Formuły 1. W jednym z najdroższych sportów świata firma stosuje różną kolorystykę napisów oznaczającą modele przeznaczone na inną pogodę i twardszą lub bardziej miękką mieszankę. To podejście zostanie przeniesione na szosę – srebrne logo będzie oznaczało wyścigową oponę do roweru szosowego, czerwone do jazdy indywidualnej na czas, a niebieskie na gorszą pogodę (czy też “4 sezony”).

Bardzo cieszymy się z powrotu do kolarstwa. Nasze opony rowerowe tworzymy na podstawie naszej unikalnej wiedzy, technologii i doświadczeniu w sporcie. Oferta Pirelli zostanie wypełniona asortymentem dla tych klientów, którzy szukają najlepszych rozwiązań dla rowerów tak jak dla samochodów. Wybraliśmy start od segmentu wyścigowego, co wydaje się być najtrudniejsze, ale jednocześnie najbardziej pasujące do naszej historii

– powiedział Antonella Lauriola, Szef Działu Biznesowego Velo Pirelli.

Nie każdy wie, że Pirelli ma swój udział w historii kolarstwa – pierwsze modele pojawiały się już 110 lat temu! W inauguracyjnym Giro d’Italia w 1909 roku aż 30 z 49 kolarzy, którzy ukończyli wyścig miało założone ogumienie Pirelli.

Formuła 1 w kolarstwie?