fot. Wanty-Groupe Gobert

Belgijska ekipa Pro Conti zamierza wspólnie z francuską drużyną CC Etupes szkolić młode talenty.

Drużyna CC Etupes należy do francuskiego Division Nationale 1. Jest znana z tego, że wypuściła już na szerokie wody kilku zawodników z wysokiej półki. Z jej „stajni” wyszli Thibaut Pinot, Petr Vakoč oraz Adam Yates. Także dwóch zawodników aktualnie jeżdżących w Wanty Groupe Gobert, czyli Fabien Doubey i Guillaume Martin kręcili kiedyś w barwach CC Etupes.

Od sezonu 2019 Wanty i CC Etupes zintegrują swoją sieć treningową i wspólnie postawią na szkolenie młodzieży. Ta informacja zapewne ucieszy polskich kibiców, ponieważ od stycznia w koszulce francuskiej drużyny będzie jeździł Dawid Burczak.

Jestem bardzo zadowolony, że będziemy współpracować z CC Etupes. Chcemy wyszukiwać talenty zwłaszcza z Francji, gdzie można pokusić się o jakiegoś dobrego górala. Jak wiadomo w Belgii trudniej nam o takie diamenty

– powiedział o nawiązaniu współpracy menadżer Wanty, Jean-François Bourlart.

Także dyrektor sportowy francuskiej drużyny, Boris Zimine jest dobrze nastawiony do nowego pomysłu:

To będzie dla nas wielka szansa. Chcemy wytrenować kolarzy w ten sposób, aby byli przydatni do walki o miejsce w drużynie Pro Conti. Wiemy, że nie będzie to łatwe, ale trzeba spróbować wykorzystać sytuację, którą dała nam druga strona.

Poprzedni artykułSzymon Rekita podsumował sezon
Następny artykułWstępne plany Romana Kreuzigera
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments