Foto: Casey B. Gibson / Tour de Beauce

Jack Burke dołączył do Szymona Rekity i Filipa Maciejuka i będzie w przyszłym sezonie reprezentował barwy luksemburskiej ekipy.

Kanadyjczyk Burke jest ostatnim wzmocnieniem drużyny Leopard Pro Cycling. Wcześniej kontrakty sfinalizowali trzej Luksemburczycy i dwaj Holendrzy.

23. letni Burke przygodę z kolarstwem zaczynał w H&R Block Pro Cycling, potem przeszedł do Aevolo, a ostatni sezon spędził w Jelly Belly p/b Maxxis. Ma w dorobku wygrany etap podczas Tour de Beauce. Z bardzo dobrej strony pokazał się także na Colorado Classic, gdzie zajął drugie miejsce w klasyfikacji młodzieżowej.

Kiedy nadarzyła się okazja do zatrudnienia Jacka nie zastanawialiśmy się długo. Wiemy, że ma on spory potencjał do jazdy po górach i będzie nam w tym bardzo pomocny. Liczymy, że dobrze wpasuje się w nasz zespół i pokaże moc także w wyścigach w Europie

– tak o transferze mówi menadżer drużyny Leopard Pro Cycling, Markus Zingen.

Z kontraktu jest także zadowolony Kanadyjczyk:

Myślę, że to będzie bardzo dobre miejsce, aby zaprezentować swoje umiejętności i zrobić dobry krok w stronę World Tour. Bardzo lubię długie wspinaczki i w górskim terenie dobrze się czuję. Moim celem na sezon będzie walka o mistrzostwo Kanady i awans do reprezentacji na mistrzostwa świata.

Skład Leopard Pro Cycling na sezon 2019:

Jack Burke, Konrad Gessner, Colin Heiderscheid, Arthur Kluckers, Alexander Krieger, Misch Leyder, Pit Leyder, Jan Maas, Filip Maciejuk, Gaëtan Pons, Szymon Rekita, Pit Schlechter, Mario Spengler i Bas Van Belle.

Poprzedni artykułNowy (stary) sponsor drużyny Fortuneo-Samsic
Następny artykułJaakko Hänninen oficjalnie w Ag2r La Mondiale
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments