Fot. ŻTC

I choć do pierwszych cieplejszych promyków słońca pozostał jeszcze cały, zimowy czas wyczekiwania, powoli można zacząć planować przyszły sezon startowy.

Zawodowcy, szykujący się do rozpoczęcia sezonu 2019 gdzieś na antypodach czy innej Argentynie szlifują formę pod czujnym okiem trenerów na siłowniach, czy też na zgrupowaniach kolarskich na całym świecie. My, amatorzy, szlifujemy formę jak kto tylko może; najczęściej na trenażerach (o których to pisaliśmy ostatnio – link) acz jak patrzę na wielu kolegów z peletonu amatorskiego, to wyraźnie kolarskie zgrupowania zagraniczne stały się już całkowitym standardem także wśród amatorów.

I gdy niektórzy zawodowcy rozpoczynają sezon wcześnie – bo w styczniu – to staro-kontynentalne ściganie zaczyna się dopiero z końcem marca i początkiem kwietnia. Nie inaczej będzie i u nas, bo pojawił się pierwszy kalendarz startowy Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów. W przyszłym roku pojawią się nowe lokalizacje wyścigów ŻTC; między innymi Opoczno, Garwolin i Ciechanów. W kalendarzu zaprezentowanych zostało 15 startów oraz jedna czasówka, która będzie zarazem Mistrzostwami Warszawy w jeździe na czas. Pierwszy strat jak zwykle w gościnnym Grójcu; poniżej pełen grafik startów:

Projektowany kalendarz ŻTC na 2019:

1. GRÓJEC – 14 kwietnia niedziela – otwarcie sezonu 2019
2. 
RAWA MAZOWIECKA – 27 kwietnia sobota
3. 
ŁYSZKOWICE pow. Łowicz– 28 kwietnia niedziela
4. 
MIŃSK MAZOWIECKI 11 MEMORIAŁ RAWSKIEGO –12 maja niedziela
5. 
MIĘDZYBORÓW gm. Jaktorów pow. Grodzisk Maz. – 25 maja sobota
6. 
GARWOLIN – 26 maja niedziela
7. 
OPOCZNO HUROM –15 czerwca sobota
8. 
JAKUBÓW – pow. Mińsk Maz.- 27 lipca sobota
9. 
BIAŁA RAWSKA – 28 lipca niedziela
10. 
CIECHANÓW – 3 sierpnia sobota
11. 
PRZASNYSZ – 4 sierpnia niedziela
12. 
NIEBORÓW pow. Łowicz – 18 sierpnia niedziela
13. 
GÓRA KALWARIA – 24 sierpnia sobota
14. 
WARKA – 25 sierpnia niedziela
15. 
ŻYRARDÓW MEMORIAŁ JAKUBIAKA i DELEŻYŃSKIEGO – 1 września niedziela FINAŁ CYKLU

BIELAŃSKA CZASÓWKA – 21 września – sobota MISTRZOSTWA WARSZAWY w jeździe na czas

Szczegółowe informacje o poszczególnych edycjach cyklu jak zwykle na stronie: www.ztc.pl

Poprzedni artykułMazowiecko-Warszawski Związek Kolarski obchodzi 90 lat istnienia!
Następny artykułIvan Sosa prawie na pewno zawodnikiem Team Sky
Sławomir Niciński
"Master of disaster" Z wykształcenia operator saturatora; brak możliwości pracy w wyuczonym zawodzie rekompensuję jeżdżąc rowerem i amatorsko się ścigając, bardzo lubię też o tym pisać. Rytm tygodnia, miesiąca i roku wyznacza mi rower. Lubię się ścigać, i gdy jakiś wyścig mi nie wyjdzie, to wśród kolegów-kolarzy mówię, że jestem redaktorem sportowym, a gdy jakiś tekst mi nie wyjdzie, wśród redaktorów mówię, że jestem kolarzem-amatorem. I tylko do teraz nie rozgryzłem, czy bardziej lubię się ścigać, czy też pisać o tym, dlatego nadal zamierzam czynić i jedno i drugie, póki starczy sił.