Mistrz Irlandii w wyścigu ze startu wspólnego – Conor Dunne – będzie kolarzem prokontynentalnej ekipy Israel Cycling Academy. 26-latek przez dwa ostatnie sezony reprezentował barwy Aqua Blue Sport.

Dunne, który słynie z faktu, że jest prawdopodobnie najwyższym kolarzem w zawodowym peletonie (2,04 metra wzrostu) był jedną z ofiar rozwiązania zespołu Aqua Blue. Ten został zamknięty pod koniec sierpnia i zostawił swoich kolarzy na lodzie, mając w dodatku duże problemy z wypłatą należnych wynagrodzeń.

Niedługo po ogłoszeniu decyzji o rozwiązaniu ekipy, Dunne wraz z Larrym Warbasse wyruszył w podróż po Europie o kryptonimie „NoGo Tour”. Akcja ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem branżowych mediów i kibiców, a Amerykaninowi przyniosła także kontrakt z drużyną AG2R La Mondiale. Irlandczyk pracodawcy poszukiwać musiał nieco dłużej, lecz ostatecznie sztuka ta mu się udała.

26-latek dołączy do Israel Cycling Academy, która przed startem sezonu 2019 sięgnęła po kilka naprawdę mocnych nazwisk. W drużynie oglądać będziemy bowiem również m.in. Matthiasa Braendle (poprzednio Trek-Segafredo), Davide Cimolaia (Groupama-FDJ) czy Toma Van Asbroecka (Education First).