fot. Fortuneo-Samsic

34-letni Arnaud Gérard, który zakończył po tym sezonie profesjonalną karierę kolarską, będzie dyrektorem sportowym w drużynie Fortuneo-Samsic. Oznacza to, że zza kierownicy będzie doradzał m.in. niemieckiemu sprinterowi Andre Greipelowi.

Gérard rozpoczął profesjonalną karierę kolarską w 2005 roku, w drużynie La Française des Jeux. Jednak jego największy sukces w karierze sięga jeszcze dalej, bowiem kariery juniorskiej. W 2002 roku został mistrzem świata w tej kategorii wiekowej.

Pomimo że przez całą karierę był pomocnikiem, zanotował kilka zwycięstw. W 2008 roku wygrał jednodniowy wyścig Polynormande, był szósty w GP Ouest-France, dziesiąty w Omloop Het Volk, a także zdobył nagrodę najbardziej aktywnego kolarza dwunastego etapu Tour de France. Zabrał się wówczas w dwójkową ucieczkę z Samuelem Dumoulinem i został złapany dopiero 10 kilometrów przed metą.

Po ośmiu latach w FDJ, w 2013 roku przeniósł się do drużyny Bretagne-Séché Environnment. W 2015 roku wygrał pierwszy etap Tour du Poitou-Charentes i nosił koszulkę lidera do trzeciego etapu.

Komentując swoją zmianę funkcji – z kolarza na dyrektora sportowego – powiedział, że przydatne będzie jego praktyczne doświadczenie.

Przez kilka lat pełniłem na szosie rolę kapitana – oczywiście, to nie to samo, co bycie dyrektorem sportowym, ale jednak w jakimś sensie podobne. Myślę, że moją zaletą może być to, że sam dopiero co odstawiłem rower, więc wiem, jak kolarze pracują, jak myślą, i przez to też nie powinni mieć problemu, by np. do mnie przyjść i porozmawiać

– powiedział Arnaud Gérard.

Na zakończenie ciekawostka: Francuz jest młodszy o dwa lata od wspomnianego już Andre Greipela, który zadebiutuje w przyszłym roku w drużynie Fortuneo-Samsic.

Poprzedni artykułRigoberto Uran: „Już myślę o tym, co czeka mnie w 2019 roku”
Następny artykułTrudna trasa Arctic Race of Norway 2019
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments