fot. LottoNL - Jumbo

Jak można było się spodziewać, ekipa Fortuneo – Samsic próbuje zbudować odpowiedni pociąg dla Andre Greipela. Dziś nowym zawodnikiem francuskiej drużyny został Robert Wagner.

Wagner to bardzo doświadczony, 35-letni rodak wspomnianego wyżej Greipela. Jego główną umiejętnością jest odpowiednie rozprowadzenie kolegów, lecz nie z pozycji „tego ostatniego”.

Naturalnie Wagner ma na swoim koncie też kilka indywidualnych sukcesów. W dość odległych latach dane mu było zwyciężyć w mistrzostwach Niemiec ze startu wspólnego, wygrać etap Bayern Rundfahrt czy dwukrotnie triumfować w Ronde van Noord-Holland.

W ostatnich latach Wagner był jednym z głównych pomocników Dylana Groenewegena. W ekipie LottoNL – Jumbo, Niemiec był jednym z najważniejszych zawodników w sprinterskim pociągu, który odnosił całkiem sporo sukcesów.

Nowy kontrakt Wagnera będzie obowiązywał do końca sezonu 2019.

Poprzedni artykułMax Schachmann w BORA – hansgrohe!
Następny artykułGiulio Ciccone podpisał kontrakt z drużyną Trek-Segafredo
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments