fot. Giro d'Italia

Tego ruchu nie spodziewał się raczej nikt. Jedno z objawień sezonu 2018, Maximilian Schachmann, przechodzi do ekipy BORA – hansgrohe.

Młody Niemiec ostatnie 2 lata spędził zespole Quick – Step Floors, robiąc ogromny postęp pod okiem współpracowników Patricka Lefevere’a. W ostatnim czasie udało mu się m.in. wygrać etap Giro d’Italia, etap Volta a Catalunya czy zakończyć na 3 miejscu BinckBank Tour.

Jestem bardzo zadowolony z tego kroku. Jako Niemiec, zawsze chciałem jeździć w niemieckiej ekipie. Koledzy opowiadali mi, że struktury zespołu i wewnętrzna atmosfera są naprawdę świetne. Cieszę się, że spędzę tu kolejne 2 lata. To, jak zespół rozwinął się w ostatnim czasie bardzo buduje mnie i nasze narodowe kolarstwo. Myślę, że przejście do BORA – hansgrohe pozwoli mi się dalej rozwijać i osiągać kolejne sukcesy

– powiedział Schachmann.

Również zarząd zespołu BORA – hansgrohe cieszy się z dzisiejszego ruchu transferowego. O wszystkim opowiedział sam Ralph Denk.

Nie ma co się rozwodzić nad potencjałem Maxa, gdyż on sam udowodnił już jak dobrym jest zawodnikiem. Jestem niezmiernie dumny, że trzy wschodzące niemieckie gwiazdy – Schachmann, Buchmann i Ackermann – będą jeździć dla BORA – hansgrohe. Przez pierwsze dwa lata w World Tourze, patrzono na nas jako na zespół Petera Sagana. Oczywiście Peter jest naszą gwiazdą, ale z każdym dniem pozostali zawodnicy zaczynają pokazywać więcej. Dodatkowo ściągnięcie Maxa jeszcze bardziej podkreśli nasze niemieckie korzenie

– dodał szef zespołu.

Schachmann podpisał z nowym pracodawcą dwuletni kontrakt. Jego wysokość nie została podana.

Poprzedni artykułIvan Sosa jednak nie ma pewnego kontraktu z Trek-Segafredo…
Następny artykułRobert Wagner w Fortuneo – Samsic
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments