Pomimo że 27 sierpnia br. drużyna Trek-Segafredo wydała oficjalne oświadczenie o podpisaniu kontraktu z utalentowanym Kolumbijczykiem Ivanem Sosą, portal Cyclingnews.com donosi, że kolarz wciąż jest dostępny na rynku transferowym. 

Jako przyczynę zamieszania portal Cyclingnews wskazuje zmianę agenta. Poprzednio interesami Sosy zajmował się Paolo Alberati, a teraz robi to Giuseppe Acquadro, który pracował z takimi kolarzami jak Nairo Quintana, Michał Kwiatkowski czy inny kolumbijski talent – Egan Bernal.

Acquadro potwierdził brytyjskiemu portalowi, że przyszłość Ivana Sosy wciąż nie jest znana, ale ostateczna decyzja ma zostać podjęta i ogłoszona w ciągu kilku najbliższych dni.

Nic nie zostało podpisane. Zanim zacząłem pracować z tym kolarzem doszło do nieporozumienia, ale teraz to ja dbam o jego interesy. Prowadzimy rozmowy z Trekiem oraz innymi drużynami

– powiedział Acquadro.

Według prasowych doniesień w Kolumbii i w Europie poprzedni agent Sosy wysłał list intencyjny do drużyny Trek-Segafredo, aby jego podopieczny został jej kolarzem. Jednak według Giuseppe Acquadro pełna umowa nie została zawarta, dlatego Kolumbijczyk nadal jest dostępny dla innych drużyn.

Co ciekawe, w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez ekipę Trek-Segafredo pod koniec sierpnia, pojawiły się cytaty zarówno z Ivana Sosy, jak i głównego menedżera – Luci Guercileny. Ani amerykańska drużyna, ani również Team Sky, do której może trafić Sosa, nie odpowiedziały na prośbę kontaktu portalu Cyclingnews.

20-letni Ivan Sosa wygrał w tym sezonie wyścigi Adriatica Ionica, Vuelta a Burgos oraz etap w Tour de l`Avenir. W mistrzostwach świata 2018 w Innsbrucku ma być liderem reprezentacji Kolumbii U-23.