fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Łukasz Wiśniowski (obecnie Team Sky) jest kolejnym kolarzem, który dołączy w przyszłym sezonie do drużyny CCC Team. Polak zwrócił uwagę Jima Ochowicza i spółki dobrymi występami w wiosennych klasykach. 

Szef drużyny CCC Team postrzega 26-letniego Wiśniowskiego jako przyszłego specjalistę od klasyków. Tymczasem jednak będzie pełnił funkcję pomocnika i zbierał doświadczenie. Należy jednak mieć świadomość, że dwadzieścia sześć wiosen na karku ma również tegoroczny zwycięzca Omloop Het Nieuwsblad (w którym to wyścigu “Wiśnia” był drugi) oraz Amstel Gold Race – Michael Valgren, pozyskany przez Dimension Data.

Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączę w przyszłym sezonie do Continuum Sports. Ta drużyna będzie miała silny skład i oczywiście jej wielkim celem będą wyścigi klasyczne, na których mi zależy. Znakomicie będzie ścigać się w drużynie z polskim sponsorem CCC i polskimi kolarzami

– powiedział Łukasz Wiśniowski w oficjalnym oświadczeniu.

Rolą popularnego “Wiśni” będzie pomaganie liderowi – Gregowi Van Avermaetowi, a później, w wielkich tourach, Polak postara się powalczyć o etapowe zwycięstwo.

Zgodnie z polityką prywatności firmy Continuum Sports szczegóły kontraktu, w tym jego długość, nie zostały ujawnione.

Wiśniowski jest już dziewiętnastym zawodnikiem, który podpisał kontrakt z Continuum Sports. Wcześniej w zespole, którego sponsorem została polska firma CCC, znaleźli się:

Greg Van Avermaet

Łukasz Owsian

William Barta

Alessandro De Marchi

Simon Geschke

Serge Pauwels

Joey Rosskops

Szymon Sajnok

Michael Schar

Nathan Van Hooydonck

Guillaume Van Keirsbulck

Patrick Bevin

Josef Cerny

Gijs Van Hoece

Amaro Antunes

Francisco Ventoso

Jakub Mareczko

Victor de la Parte

Kolarze CCC Team będą ścigali się na rowerach marki Giant.