fot. Dimension Data

Według informacji portalu Cyclingnews.com jest wielce prawdopodobne, że Mark Cavendish podpisze kontrakt z drużyną Bahrain-Merida, którą od przyszłego roku ma sponsorować firma McLaren, znana z Formuły 1. 

Ogólna sytuacja sprzyja ewentualnemu odejściu Marka Cavendisha z drużyny Dimension Data. Po pierwsze, niepewna jest jej przyszłość ze względu na małą liczbę punktów UCI. Po drugie, relacje Cavendisha z jej szefem – Douglasem Ryderem – uległy znacznemu pogorszeniu. Po trzecie i ostatnie, Brytyjczyk miał narzekać na rowery Cervélo, na których ściga się obecnie ekipa z RPA.

Według Cyclingnews, negocjacje dotyczące ewentualnej umowy sponsorskiej z McLarenem nie są proste, ponieważ sprawa jest złożona i zaangażowane są w nią różne strony. Grupa holdingowa z Bahrajnu, która nazywa się Mumtalakat, ma większościowe udziały w grupie McLarena i została stworzona w 2000 roku. Z kolei książę tego państwa i jednocześnie właściciel drużyny Bahrain-Merida – Nasser bin Hamad Al Khalifa – jest członkiem rodziny królewskiej, posiadającej ścisłe związki z Mumtalakatem.

Mark Cavendish miał ostatnio styczność z firmą McLaren, gdy reprezentował barwy drużyny HTC-Highroad, która ścigała się na rowerach amerykańskiej marki Specialized, w których projektowaniu miał współudział McLaren.

Nie wiadomo jeszcze, czy wraz z “Manxmanem” do drużyny Bahrain-Merida przeszliby jego wierni koledzy, będący niezbędną częścią sprinterskiego pociągu, czyli na przykład Bernhard Eisel i Mark Renshaw. Według brytyjskich dziennikarzy Cavendish spotykał się w sierpniu z Vincenzo Nibalim i spółką, by upewnić się, że będzie tam mile widziany.

Żadna ze stron zaangażowanych w tę sprawę nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła tym doniesieniom.

Tymczasem u Marka Cavendisha zdiagnozowano po razy drugi w karierze wirus Epstein Barr, czyli mononukleozę. Leczenie tej choroby polega między innymi na całkowitym odpoczynku, zatem dla mistrza świata z Kopenhagi 2011 sezon dobiegł już końca. Uwagę kibiców i dziennikarzy zwrócił fakt, że gdy w krótkim video opublikowanym w mediach społecznościowych ogłaszał tę wiadomość, Cavendish nie był ubrany w odzież drużyny Dimension Data.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments