fot. Fortuneo Samsic

Francuska ekipa ProContinental pojedzie na Wielką Pętlę pod wodzą Warrena Barguila.

W zeszłym roku Barguil, reprezentując jeszcze Team Sunweb, był na Tour de France w znakomitej formie – wygrał dwa etapy i koszulkę najlepszego górala. Po tak dużym sukcesie wielu zaskoczyła decyzja Francuza o przejściu do zespołu drugiej dywizji – Fortuneo Samsic. Dzięki takiej zmianie lider ekipy może liczyć na wolną rękę i ponownie zmierzyć się z zadaniem wygrania jednego z etapów.

Można się spodziewać, że kolarze Fortuneo Samsic będą bardzo aktywni na pierwszych etapach, gdy rywalizacja będzie trwać w Bretanii, gdzie znajduje się siedziba zespołu. W ucieczkach z pewnością pokażą się tam m.in. Laurent Pichon i Florian Vachon, a na nieco trudniejszy, bardziej górski teren poczekają Maxime Bouet i Kevin Ledanois.

Dwóch pozostałych kolarzy – Elie Gesbert i Amael Moinard – zapewne otrzymają zgoła “przeciwne” role. Gesbert startujący w Wielkiej Pętli drugi raz w karierze postara się zebrać jak najwięcej doświadczenia, a Moinard (jako najbardziej doświadczony) zostanie kapitanem i posłuży swoim kolegom radą.

Skład Fortuneo Samsic na Tour de France:

Warren Barguil, Maxime Bouet, Elie Gesbert, Romain Hardy, Kevin Ledanois, Amael Moinard, Laurent Pichon, Florian Vachon