fot. Team Sky

Międzynarodowa Federacja Kolarska zawiesiła na miesiąc kolarza ekipy LottoNL-Jumbo, Larsa Booma. To kara za jego zachowanie podczas tegorocznej edycji Tour of Norway (kat.2.HC). Na trasie drugiego etapu Holender uderzył pięścią Prebena Van Hecke (Sport Vlaanderen – Baloise).

Boom zaatakował Van Hecke, ponieważ ten jego zdaniem niebezpiecznie wyhamował. Bezpośrednio po zdarzeniu nie wykazywał skruchy, nazywając rywala „idiotą”. Holender, miał jednak pecha, bowiem całe zdarzenie wychwyciły kamery telewizyjne. Został przez dyrektorów wyścigu wyrzucony z imprezy, Nie był to jednak koniec jego problemów.

W poniedziałek UCI poinformowała, że nakłada na zawodnika karę miesięcznego zawieszenia. Obowiązuje ona od 2 lipca, co oznacza, że Boom nie będzie mógł wystartować między innymi w worldtourowym Prudential RideLondon-Surrey Classic czy niżej notowanym Tour de Wallonie.

Największymi sukcesami w karierze Booma są zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Tour of Britain w 2011 i 2017 roku. W 2012 roku 32-letni obecnie zawodnik triumfował też w Eneco Tour. Przed czterema laty wygrał też biegnący częściowo po brukach etap Tour de France.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments