fot. Dimension Data

26-letni Australijczyk Lachlan Morton podpisał kontrakt z drużyną EF Education First-Drapac, co oznacza, że wraca do macierzy, bowiem przygodę z kolarstwem zaczynał w 2011 roku właśnie tam – w młodzieżowym składzie Chipotle-Solar, pod auspicjami Jonathana Vaughtersa.

[W drużynie EF] jest po prostu dobra grupa ludzi, która rozumie świat poza kolarstwem, co według mnie jest ważne i motywujące. Mówiąc szczerze, nie mogę się tego doczekać

– powiedział Lachlan Morton oficjalnej stronie internetowej drużyny EF Education First-Drapac.

Do największych sportowych sukcesów Mortona należy zwycięstwo w wyścigu Tour of Utah 2016 oraz koszulka młodzieżowca w Tour of California 2017.

Być może nie wszyscy wiedzą, że Australijczyk, wraz ze swoim bratem Angusem, jeździ na długodystansowe wyprawy rowerowe, które zostały udokumentowane serią materiałów video pt. “Thereabouts”. W związku z powyższym musi podobać się mu plan ekipy EF Education startowania w wyścigach przełajowych i górskich w 2019 roku.

Pod koniec roku Lachlan Morton chce wyruszyć z Albanii do Stambułu przez Kosowo, Macedonię, Grecję i Bułgarię.

Otwieram po prostu Mapy Google i odkrywam nowe drogi – bardzo mnie to ekscytuje. Będziemy jeździć przez miejsca, o których nawet bym nie pomyślał, że kiedykolwiek się w nich znajdę, oraz w takich, które w ogóle nie są związane z kolarstwem

– dodał Morton.

Poprzednie dwa sezony Morton ścigał się w barwach drużyny Dimension Data, a jeszcze wcześniej w Jelly Belly.