Jak można było się spodziewać, ekipa Voster ATS kontynuuje kompletowanie zespołu na sezon 2019. Dziś kontrakty z ekipą przedłużyli Szymon Krawczyk, Adrian Banaszek i Krzysztof Parma.

Krawczyk to jeden z największych polskich talentów, jeżdżących też z powodzeniem na torze. Na szosie w ostatnich miesiącach najlepiej czuł się w płaskich końcówkach. Podobnie sprawa ma się w przypadku Banaszka, który w 2018 roku był pierwszym sprinterem ekipy Voster i wiele wskazuje na to, że w tej kwestii nic się nie zmieni. Ostatnim zawodnikiem jest Krzysztof Parma, czyli generalny menadżer zespołu, jeżdżący w barwach swojego teamu.

Szymon Krawczyk to bardzo perspektywiczny zawodnik. Mimo, że jest najmłodszy w ekipie, na wyścigach udowadnia, że jazdą i pomyślunkiem nie ustępuje starszym kolegom. Jest szybki, ale także radzi sobie w cięższym terenie – może przejechać go z czołówką i zafiniszować. Dobrze jeździ również na czas, więc może być zawodnikiem wszechstronnym. Z kolei swój potencjał jako kolarz torowy potwierdził w tym roku sięgając po brąz mistrzostw Europy elity w wyścigu eliminacyjnym. Ten sezon będzie dla niego ważny, bo jest to rok przedolimpijski. Szymon będzie walczył o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie i na pewno go w tym wspomożemy i spróbujemy połączyć to z jego ściganiem na szosie.

Adrian Banaszek dostał szansę w tym roku i mimo trudnej pierwszej części sezonu, w drugiej udowodnił, że ma duże możliwości. Prawda jest taka, że w bezpośredniej walce na ostatnich 200 m przed metą jest jednym z najszybszych kolarzy w Polsce, dlatego zależało nam, żeby pozostał w ekipie. Uzupełniamy skład tak, żeby miał możliwie najlepsze wsparcie na finiszu. Jeśli wszystkie tegoroczne czwarte miejsca zamieni w przyszłym roku na pierwszą trójkę, to będzie miał naprawdę udany sezon.

W przypadku Krzysztofa Parmy, oczywiście sprawa jest jasna, bo ekipa nie istniałaby bez niego. To jeżdżący manager drużyny, który z jednej strony odpowiedzialny jest za sprawy finansowe, a z drugiej jest zawodnikiem, który późno zaczął swoje ściganie, ale od którego zacięcia może się uczyć nie jeden kolarz. Z roku na rok robi postępy i sprawdza się na trasie jako pomocnik

– powiedział dyrektor sportowy zespołu, Mariusz Witecki.

Oprócz wymienionej trójki, ważne umowy z Voster ATS na sezon 2019 mają Sylwester Janiszewski, Mateusz Komar, Mateusz Grabis, Adam Stachowiak i Leszek Pluciński.