fot. Team Sky

23-letni Tao Geoghegan Hart podpisał nowy, dwuletni kontrakt z Team Sky, w której to drużynie chce się rozwijać w stronę specjalisty od wyścigów tygodniowych i wielkich tourów. Jestem coraz bliżej osiągnięcia kilku znaczących dla mnie rezultatów – mówi urodzony w Londynie Hart.

Tao Geoghegan Hart zakończył właśnie swój drugi sezon na poziomie World Tour. W tym czasie zdobył niezbędne doświadczenie i udowodnił, że ma predyspozycje do zwyciężania w największych, najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych wyścigach na świecie.

Hart pomógł Eganowi Bernalowi wygrać nowy, kolumbijski wyścig etapowy Oro y Paz oraz Tour of California. Był także współautorem sukcesu Gerainta Thomasa w Criterium du Dauphine.

Moją największą ambicją jest progres w kierunku wielkich tourów. Natomiast na osobistym poziomie, chciałbym zrobić krok naprzód w kierunku tygodniowych wyścigów rangi World Tour. Tour of California był w tym roku dla mnie świetny, a miejsce na podium w klasyfikacji generalnej przegrałem tylko o kilka sekund, ponieważ zamieszałem się w kraksę na sprinterskim etapie. Jeśli skoryguję tych kilka drobnych rzeczy, to z pewnością osiągnę lepsze i większe wyniki

– powiedział Tao Geoghegan Hart.

Jednym z najbardziej poważnych planów Harta na 2019 rok jest Giro d’Italia. Brytyjczyk chce wykorzystać w tym wyścigu to, co dała mu lekcja hiszpańskiej Vuelty.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments