Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Dyrektor sportowy Team Sky Nicolas Portal powiedział, że nie popiera pomysłu zakazania pomiarów mocy podczas Tour de France i przyznał, że chciałby więcej dyskusji na temat zmian, które proponują organizatorzy wyścigów i Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). 

Portal uważa, że pomimo iż pomiary mocy na dobre zadomowiły się w zawodowym kolarstwie, to kolarze znają swoje ciała i są w stanie ścigać się bez tego typu informacji.

Nie sądzę, że zakazanie pomiarów mocy zrobi jakąś różnicę. Uważam się za eksperta kolarskiego, to mój świat, ale nie jestem organizatorem wyścigów. Nie chcę podejmować za kogoś decyzji, ale mam poczucie, że każdego roku jest coś na rzeczy z osobami odpowiedzialnymi za wyścigi lub z UCI. Rozumiem, że chcą uatrakcyjnić kolarstwo, ale wydaje się, że w ogóle nie chcą dyskutować

– powiedział Nicolas Portal po oficjalnej prezentacji trasy Tour de France.

Francuz sceptycznie nastawiony jest również do zredukowania liczebności drużyn w wyścigach. W wielkich tourach zamiast dziewięciu, może startować teraz ośmiu zawodników.

Wciąż nie wiem po co [to wprowadzono]. Z powodów bezpieczeństwa lub jakichś innych? My wygraliśmy w tym roku Tour siedmioma kolarzami, ponieważ w połowie wyścigu zabrakło Gianniego [Moscona, który został zdyskwalifikowany za uderzenie Éliego Gesberta – przyp. M.W.], a jeszcze w dodatku dwóch z tej siódemki było naszymi liderami. Myślę, że oni powinni zrozumieć, w jaki sposób ścigają się kolarze, bo wciąż im do tego daleko. Wyścig jest trudny do kontrolowania, gdy etapy są bardzo krótkie, nawet jeśli są płaskie. Wiem, że nie można zrobić Touru z samymi krótkimi odcinkami, ale tak jest

– wyjaśnił Portal.

Wciąż nie jest znany kalendarz startów na sezon 2019 dwóch największych gwiazd drużyny Sky, czyli Chrisa Froome’a i Gerainta Thomasa. Nicolas Portal powiedział, że jego zespół nie musi się spieszyć z podejmowaniem decyzji, zwłaszcza że sezon dopiero się skończył.

Ostatnie sezony były dla nas trochę szalone, dlatego ważne jest, aby dobrze odpocząć. Zarówno kolarze, jak i obsługa oraz dyrektorzy sportowi muszą to wszystko przetrawić i nabrać sił. Nie musimy spieszyć się z podejmowaniem decyzji, ponieważ wierzymy, że w naszym zespole jest jakość. Jednak, abyśmy byli kreatywni, musimy odpocząć

– zakończył Nicolas Portal.

Dziś Chris Froome weźmie udział w oficjalnej prezentacji trasy Giro d’Italia w Mediolanie. Rozpocznie się ona po południu, dlatego pod wieczór będą mogli Państwo zapoznać się z nią na naszej stronie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments