CPA Women ‏

Kolejne dwa sezony w australijskiej ekipie spędzi Amanda Spratt.

Srebrny medal mistrzostw świata w Innsbrucku, triumf w generalce WWT Emakumeen XXXI. Bira, trzecie miejsce w Giro d’Italia Internazionale Femminile i wygrana w klasyfikacji górskiej tego wyścigu  – to był zdecydowanie najlepszy rok w karierze Amandy Spratt. Nic dziwnego, że ekipa Mitchelton – Scott postanowiła zaproponować jej przedłużenie kontraktu.

Zespół we mnie wierzył i to dodało mi skrzydeł na wielu imprezach. Dlatego bez ogródek mogę przyznać, że to był najlepszy sezon w mojej karierze. Rozwinęłam swoje umiejętności jazdy w górach i to bardzo szybko zaprocentowało

– tak sezon 2018 podsumowuje Amanda Spratt.

Australijka postanowiła, że kolejne dwa lata będzie jeździć w koszulce Mitchelton – Scott i już myśli o kolejnych wyzwaniach:

Kiedy popatrzę na moje tegoroczne wyniki to jestem zadowolona, ale zawsze mogło być lepiej. Przez problemy ze stopą nie mogłam dostatecznie przygotować się do Ardenów i to będę chciała poprawić w przyszłym sezonie. Oczywiście głównym celem będzie walka w Giro, a także dobry wynik na mistrzostwach świata w Yorkshire.