fot. Tour de France

Podczas przyszłorocznego Tour de France będziemy mieć też do czynienia z ciekawą nowością. Na poszczególnych podjazdach rozdane zostaną dodatkowe bonifikaty czasowe.

Już w sezonie 2018, podczas Wielkiej Pętli, na pierwszych ośmiu etapach zawodnicy mieli możliwość walki o dodatkowe bonifikaty sekundowe na “premiach specjalnych”. Jak się okazuje, w przyszłorocznej edycji wyścigu system ten zostanie nieco zmieniony.

Organizatorzy postanowili bowiem ponownie wykorzystać osiem dodatkowych premii czasowych, lecz tym razem nie będą one związane z płaskimi etapami. Christian Prudhomme i spółka postanowili rozdać dodatkowe sekundy na ośmiu wzniesieniach.

Oto lista wyróżnionych podjazdów:
Etap 3 – Cote de Mutigny
Etap 6 – Col des Chevreres
Etap 8 – Cote de la Jailliere
Etap 9 – Cote de Saint-Just
Etap 12 – Horquette d’Ancizan
Etap 15 – Mur de Peguere
Etap 18 – Col du Galibier
Etap 19 – Col de l’Iseran

Co więcej, organizatorzy wyścigu wciąż rozmawiają z UCI o możliwości zwiększenia bonifikat. W tym momencie na metach etapów zawodnicy mogą powalczyć o kolejno 10, 6 i 4 sekundy. Na premiach specjalnych, kolarze mogą zmniejszyć swoje czasy przejazdu o 3, 2 i jedną sekundę. Niewykluczone, że podczas przyszłorocznego Tour de France, już na podjazdach będzie można zyskać więcej.