fot. EF Education-First Drapac

Joe Dombrowski przedłużył kontrakt z drużyną EF Education-First Drapac i zadeklarował chęć łączenia tradycyjnego kalendarza wyścigów szosowych z alternatywnym, zawierającym wyścigi MTB i przełajowe.

Celem Joe Dombrowskiego na przyszły sezon jest odzyskanie wysokiej formy sprzed kilku lat, a także starty w wyścigach MTB i przełajowych.

Nie jest tajemnicą, że ostatnie sezony jeśli idzie o rezultaty nie były takie, jak chciałem. Jestem skoncentrowany na pracy nad tym, aby wrócić do poziomu, na którym będę zdolny wygrywać wyścigi

– powiedział Dombrowski.

Sezon 2019 będzie dla Amerykanina piątym w drużynie EF Education-First Drapac. 27-latek dołączył do zespołu na początku 2015 roku, po dwóch latach spędzonych w Team Sky. Wówczas wygrał wyścig Larry H. Miller Tour of Utah, ale od tamtej pory ani razu nie wszedł na najwyższy stopień podium.

Jako góral Joe Dombrowski podejmował role lidera w tygodniowych wyścigach etapowych oraz był tak zwaną kartą do gry w wielkich tourach, których ma swoim koncie sześć – po trzy starty w Giro d`Italia i trzy hiszpańskiej Vuelcie.

Przez ostatnie lata [Joe] trochę cierpiał, ale przecież talent nie ucieka tak po prostu. Chcemy dać mu możliwość, aby się odbudował

– zadeklarował szef drużyny EF Education Jonathan Vaughters.

Branie udziału w „brudnych” wyścigach jak przełajowe czy górskie to dla Dombrowskiego nie pierwszyzna, dlatego też zamierza kontynuować wypełnianie dwóch kalendarzy w 2019 roku. Uzyskał na to zgodę swojej drużyny, zwłaszcza że chce ona w nich startować. Informowano o tym przy okazji ogłoszenia podpisania umowy z dostawcą odzieży – firmą Rapha.

Oczywiście moim prymarnym celem będzie tradycyjny kalendarz szosowy, ale alternatywny program wyścigów również jest całkiem interesujący. Poza sezonem wciąż biorę udział w zawodach przełajowych, a w 2016 roku startowałem z tą drużyną w Leadville

– zakończył Joe Dombrowski.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments