Pierwszym ruchem transferowym ekipy Voster ATS z myślą o sezonie 2019 jest zakontraktowanie Sylwestra Janiszewskiego. Jak zapowiada Mariusz Witecki, to nie koniec wzmocnień zespołu ze Stalowej Woli.

Janiszewski był dwukrotnie brązowym medalistą mistrzostw Polski, wygrywał etapy na najważniejszych polskich wyścigach, a w tym roku sięgnął po zwycięstwo w Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. Przez ostatnie cztery sezony reprezentował ekipę Wibatech Merx 7r.

Sylwester Janiszewski:

Nowy zespół to dla mnie zupełnie nowa motywacja i właśnie tego potrzebowałem. To był bardzo dobry rok, zarówno dla mnie, jak i mojej dotychczasowej ekipy, której bardzo dziękuję za świetną współpracę, bo tak naprawdę wyniki zawsze osiągaliśmy wspólnie. Wygrałem WSiO, niejednokrotnie stawałem na podium, innym razem pracowałem na Macieja Paterskiego, Marka Rutkiewicza czy Grzegorza Stępniaka i przynosiło to dobre efekty.

Wcześniej patrząc z boku na ekipę Voster ATS wiedziałem, że ma potencjał do rozwoju. W tym sezonie chłopakom trochę brakowało szczęścia, ale przy lekkim wzmocnieniu ekipy w nowych zawodników, wierzę, że będziemy w stanie wygrać nie jeden wyścig. Z Mateuszem Komarem właściwie się wychowałem, pozostałych chłopaków również dobrze znam i wiem, że są w porządku. Na pewno kiedy zgramy się jako zespół i każdy da z siebie 100% to musi być dobrze.

Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team:

Pozyskanie Sylwestra Janiszewskiego było mocno przemyślanym ruchem. To zawodnik, który potrafi wygrać wyścig, ale też pracować na konto ekipy i wierzę, że porządnie zasili nasz skład. Bardzo się cieszę, że nam zaufał, co wcale nie musiało być oczywiste po bardzo udanym dla niego sezonie. Na bieżąco będziemy informować o kolejnych transferach, a teraz jeszcze skupiamy się na torowych mistrzostwach Polski, w których o medale walczą Szymon Krawczyk i Dawid Czubak.