fot. Androni Giocattoli - Sidermec

Dzięki zwycięstwu drużyny Giocattoli – Sidermec w Ciclismo Cup, zapewniła ona sobie udział w przyszłorocznym wyścigu Giro d`Italia. 

Ostateczna klasyfikacja Pucharu Włoch wciąż nie została ustalona, ale trzecie miejsce Davide Balleriniego i szóste miejsce Manuela Belletiego w Gran Piemonte wystarczyły, aby zapewnić sobie zwycięstwo.

Podopieczni Gianniego Savio zdobyli w sezonie 2018 trzydzieści zwycięstw. Wśród nich znajdują się wygrane Ivana Sosy w Adriatica Ionica Race oraz w Trofeo Matteotti, a także Davide Balleriniego w Memoriale Marco Pantaniego.

Z jedenastu edycji Pucharu Włoch wygraliśmy sześć, włącznie z ostatnimi dwiema. Jesteśmy dumni, że wystartujemy w Giro 2019, oraz że na koszulkach będziemy mieli etykietki zwycięzców Ciclismo Cup. To jest znakomita zapłata za ciężką pracę, którą wykonaliśmy w tym sezonie

– powiedział Gianni Savio portalowi Cyclingnews.

W przyszłym sezonie drużynę Androni opuszczą jednak Davide Ballerini, który podpisał kontrakt z Astaną, zaś Ivan Sosa najprawdopodobniej zasili szeregi Team Sky. Pomimo to Savio jest pewien, że nie zawiodą go inni utalentowani zawodnicy.

W zeszłym roku dla naszej drużyny otworzył się nowy etap, po tym, jak podpisaliśmy kontrakty z kilkoma młodymi, utalentowanymi kolarzami. To zaczęło się opłacać i większość z tych zawodników zostaje w naszej drużynie na sezon 2019. Miejmy nadzieję, że będą prezentowali się bardzo dobrze

– dodał Savio.

Inne włoskie drużyny jeżdżące w drugiej dywizji, czyli Bardiani CSF, Nippo-Vini Fantini oraz Willier Triestina-Selle Italia muszą liczyć po prostu na zaproszenie od RCS Sport, czyli organizatora wyścigu Giro d`Italia.

Grande Partenza 2019 odbędzie się w Bolonii, gdzie zostanie rozegrana nieco ponad ośmiokilometrowa jazda indywidualna na czas z finiszem na podjeździe.