Milano-Torino

Thibaut Pinot (Groupama – FDJ) triumfował w wyścigu Mediolan – Turyn. 

Kolejny włoski klasyk, który poprzedza sobotni monument Il Lombardia rozegrany dziś został na 200. kilometrowej trasie. Milano – Torino to 175 kilometrów dość płaskiego ścigania, a na deser kolarze musieli się dwukrotnie zmierzyć z podjazdem pod Basilica di Superga (4,9 km długości; średnie nachylenie 9,1 %).

Na liście startowej mieliśmy Rafała Majkę (BORA – hansgrohe). Niestety przez wczorajszy upadek nie brał udziału w wyścigu Paweł Poljański.

Na jazdę przed peletonem zdecydowali się: Umberto Orsini (Bardiani – CSF), Willie Smit (Katusha Alpecin), Thomas De Gendt (Lotto Soudal) oraz Krists Neilands (Israel Cycling Academy). Uzyskali oni maksymalnie sześć minut przewagi nad dość spokojnie jadącym peletonem.

Kiedy rządy w dużej grupie przejęły ekipy Groupama – FDJ i Mitchelton – Scott dystans do czołówki zaczął się znacznie zmniejszać. 40 kilometrów przed metą przewaga oscylowała wokół dwóch minut.

Podczas pierwszego podjazdu pod Supergę duża grupa mocno przyspieszyła, a faworyci zaczęli sprawdzać nogę. Z ucieczki na czele został Smit, do którego dojechał Luca Wackermann (Bardiani – CSF). Wszystko zjechało się dwa kilometry przed szczytem.

Ciekawy atak zaprezentował nowy mistrz świata Alejandro Valverde (Movistar), ale do Hiszpana po chwili dojechało kilkunastu kolarzy. Kolejne mocne “depnięcie” Valverde spowodowało, że na szczycie jego koło utrzymali tylko: Rafał Majka (BORA – hansgrohe) i dwaj kolarze Groupama – FDJ, Thibaut Pinot i David Gaudu.

Na zjeździe dołączyli do nich: Miguel Angel Lopez (Astana), Hugh Carthy (EF Education First-Drapac p/b Cannondale), Mattia Cattaneo (Androni Giocattoli – Sidermec), Jakob Fuglsang (Astana), Davide Formolo (BORA – hansgrohe), Sebastien Reichenbach (Groupama – FDJ), Adam Yates (Mitchelton – Scott), Egan Bernal (Sky), Wilco Keldermann (Sunweb) oraz Daniel Martin (UAE Team Emirates).

Mieliśmy sporo czarowania w czołówce, więc jeszcze przed finałowym podjazdem dojechali kolejni kolarze, wśród których byli między innymi Bauke Mollema (Trek – Segafredo) i Warren Barguil (Fortuneo – Samsic).

Drugą Supergę na czele rozpoczęli: Fuglsang, Gaudu i Daniel Felipe Martínez (EF Education First-Drapac p/b Cannondale). Z goniącej grupy skontrował Adam Yates, który bardzo szybko dojechał do trójki. Po chwili znalazł się tam także Pinot.

Obchodzący dziś urodziny Gaudu cały czas dyktował tempo, ale z tyłu po raz kolejny przyspieszył Valverde. Hiszpan dojechał do dwóch Francuzów. 2000 metrów przed metą w czołówce pojawili się także Lopez i Fuglsang (obaj Astana).

Niestety przy ataku Lopeza upadł z Kolumbijczykiem Gaudu. Wykorzystał ten moment Pinot, który popędził samotnie w stronę mety. Za nim gonili Valverde i Lopez.

Francuz ładnie kręcił i nie dał się już doścignąć. Wreszcie zawodnik Groupama – FDJ doczekał się triumfu we Włoszech. Drugi był Miguel Angel Lopez (Astana), a trzeci Alejandro Valverde (Movistar).

Na trzynastym miejscu rywalizację zakończył Rafał Majka.

Wyniki:

1 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 4:43:36
2 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:10
3 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:28
4 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:36
5 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:00:38
6 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:38
7 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:00:41
8 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:41
9 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:43
10 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:45
11 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:45
12 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:48
13 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:59
14 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:01:02
15 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:01:02
16 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:01:13
17 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:01:15
18 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:01:15
19 Warren Barguil (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:27
20 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:01:38
21 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:41
22 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:02:00
23 Marco Tizza (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:02:25
24 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:02:33
25 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:02:37
26 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Israel Cycling Academy 0:02:37
27 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:02:37
28 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:02:37
29 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:02:49
30 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:02:49
31 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani – CSF 0:02:53
32 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:03:01
33 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:03:01
34 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:03:01
35 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:03:13
36 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:03:16
37 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:03:19
38 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:03:23
39 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:03:29
40 Anthony Delaplace (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:35
41 Joan Bou Company (Esp) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:03:37
42 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:03:49
43 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:04:03
44 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:04:03
45 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:04:03
46 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:04:05
47 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:04:28
48 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:04:30
49 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:04:29
50 Jérémy Maison (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:04:38
51 José Fernandes Neves (Por) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:04:45
52 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:04:59
53 Sebastian Schönberger (AUT) Wilier Triestina – Selle Italia 0:05:01
54 Mikkel Frølich Honoré (Den) Quick Step Floors 0:05:03
55 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:05:03
56 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:05:06
57 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:05:08
58 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:05:58
59 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:06:15
60 Manuel Senni (Ita) Bardiani – CSF 0:06:24
61 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:06:25
62 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:06:25
63 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:06:25
64 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:06:39
65 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:07:09
66 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:07:09
67 Freddy Ovett (Aus) BMC Racing Team 0:07:12
68 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:08:48
69 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:08:50
70 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:09:35
71 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:09:41
72 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:10:00
73 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:10:00
74 Daniel Savini (Ita) Bardiani – CSF 0:10:00
75 Jhonnatan Narvaez (Ecu) Quick Step Floors 0:10:00
76 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:10:00
77 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:10:00
78 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:10:00
79 Luca Wackermann (Ita) Bardiani – CSF 0:10:00
80 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:10:00
81 Peter Kennaugh (GBr) Bora – Hansgrohe 0:10:00
82 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli – Sidermec 0:10:00
83 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:10:00
84 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:10:00
85 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:10:00
86 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:10:00
87 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:10:00
88 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha – Alpecin 0:11:22
89 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:11:49
90 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:15:45
91 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:15:45
92 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:15:45
93 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:15:45
94 Kim Magnusson (Swe) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:15:45
95 Andrea Bagioli (Ita) UAE Team Emirates 0:15:45
96 Franck Bonnamour (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:15:45
97 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:15:45
98 Andrea Garosio (Ita) Bahrain – Merida 0:15:45
99 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:15:45
100 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:15:45
101 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:15:45
102 Omer Goldshtein (Isr) Israel Cycling Academy 0:15:45
103 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:15:45
104 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates 0:15:45
105 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:15:45
106 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:15:45
107 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:15:45
108 Umberto Orsini (Ita) Bardiani – CSF 0:16:13
109 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team 0:16:23
DNF Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale
DNF Cyrus Monk (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale
DNF Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec
DNF Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
DNF Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida
DNF Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida
DNF Maxim Pirard (Bel) Bahrain – Merida
DNF Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF
DNF Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team
DNF Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe
DNF William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ
DNF Jérémy Roy (Fra) Groupama – FDJ
DNF Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
DNF Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
DNF Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal
DNF Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal
DNF Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott
DNF Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott
DNF Rob Power (Aus) Mitchelton – Scott
DNF Robert Stannard (Aus) Mitchelton – Scott
DNF Carlos Verona (Esp) Mitchelton – Scott
DNF Carlos Betancur (Col) Movistar Team
DNF Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini
DNF Juan José Lobato Del Valle (Esp) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini
DNF Simone Ponzi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini
DNF Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors
DNF Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors
DNF Romain Le Roux (Fra) Team Fortuneo – Samsic
DNF Robert Kišerlovski (Cro) Team Katusha – Alpecin
DNF Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin
DNF Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
DNF Lennard Kämna (GER) Team Sunweb
DNF Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
DNF Eugenio Alafaci (Ita) Trek – Segafredo
DNF Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo
DNF Nicholas Rinaldi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia
DNF Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia