fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Zgodnie z zapowiedziami, od sezonu 2019 ekipa CCC dysponować będzie dwoma zespołami – pierwszą ekipą, jeżdżącą w World Tour, oraz składem młodzieżowym, startującym pod nazwą CCC Development Team.

Jak można się domyślać, w „zespole rozwojowym” znajdzie się miejsce dla zawodników do lat 23. Zgodnie z informacjami podawanymi przez Piotra Wadeckiego, w składzie powinno znaleźć się 12 zawodników, w tym głównie Polacy, ale także zawodnicy. Zagraniczni. Kilka dni temu informowaliśmy, iż pierwszym zawodnikiem, który podpisał umowę jest Szymon Tracz.

Skład zespołu liczyć będzie 12 zawodników. Będą to młodzi kolarze, a dla części z nich sezon 2019 będzie pierwszym w kategorii U23. Dla wielu drugorocznych juniorów przejście do orlika to bardzo trudny moment, który decyduje o ich kolarskiej przyszłości. Chcemy dać szansę tym najbardziej zdolnym i ambitnym, by ten przeskok do dorosłego kolarstwa był jak najpłynniejszy i by pozwolił im w pełni rozwinąć skrzydła. Chcemy stworzyć im idealne warunki do rozwoju, by w przyszłości mogli zasilić ekipę worldtourową. W związku z tym będą mieć zapewniony najwyższej jakości sprzęt, ten sam, na którym trenować i ścigać się będą ich koledzy z pierwszej dywizji. Grupa będzie korzystać m.in. z tych samych rowerów marki Giant, czy też tej samej floty pojazdów. Wizualnie nie będzie zatem między drużynami żadnej różnicy

– powiedział Piotr Wadecki.

Co ważne, zespół CCC opublikował też kilka istotnych kwestii dotyczących samego działania drużyny. Jej „szefem” zostanie Tomasz Brożyna, który ma już doświadczenie jako dyrektor sportowy. Jednocześnie młodzieżowy zespół CCC będzie startował zarówno w Polskich, jak i zagranicznych wyścigach, rozpoczynając sezon w Hiszpanii, zaraz po zgrupowaniu w tym samym kraju.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments