fot. UCI

Trener męskiej reprezentacji Hiszpanii, a więc mistrza świata Alejandro Valverde i spółki, Javier Mínguez, zagroził odejściem ze stanowiska z powodu zbyt niskich zarobków. 

69-letni Mínguez objął funkcję trenera męskiej reprezentacji Hiszpanii w 2013 roku. W ostatnich wywiadach, między innymi dla Europa Press, powiedział, że nie otrzymuje wynagrodzenia od dwóch lat, oraz że zawiódł się na Hiszpańskiej Federacji Kolarskiej, a zwłaszcza na jej prezydencie – José Luisie Lópezie Cerrón.

Kolarstwo jest całym moim życiem, więc zawsze chciałem zostać trenerem reprezentacji Hiszpanii. Jestem jednak na tym stanowisku zbyt nisko opłacany. To jasne jak słońce

– powiedział Javier Mínguez.

W momencie, gdy Mínguez obejmował stanowisko, Hiszpańska Federacja Kolarska borykała się z milionowym długiem, ale nie przeszkadzało jej to płacić dyrektorowi technicznemu czterdziestu tysięcy euro rocznie. W 2015 roku trener Valverde i spółki powiedział, że podpisał kontrakt opiewający na kwotę dwudziestu pięciu tysięcy euro, co jest według niego „wstydem, zwłaszcza w porównaniu z innymi dyscyplinami sportu”.

Jednocześnie Javier Mínguez zadeklarował, że jego wieloletnia znajomość z José Luisem Lópezem Cerrón, która trwa od lat dziewięćdziesiątych, kiedy obaj kierowali drużyną Vitalicio Seguros, nie rozpadnie się. López Cerrón obiecał z kolei Mínguezowi nowy, lepszy kontrakt.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments