fot. ASO/Pauline Ballet

Choć w ostatnich latach dużo mówi się o kosmicznym budżecie Team Sky, także pozostałe zespoły nie próżnują. Dziś upublicznione zostały finanse ekipy AG2R La Mondiale, które także robią duże wrażenie.

Zgodnie z informacjami podawanymi w sieci przez wiele portali sportowych, budżet najlepszej francuskiej drużyny robi naprawdę piorunujące wrażenie. Co więcej, z roku na rok jest on coraz większy. Zajmijmy się jednak najświeższymi danymi, czyli tymi z 31 grudnia 2017.

Według nich, cały budżet zespołu wynosił aż 16 825 431 Euro, co daje grubo ponad 60 milionów złotych. Co ciekawe, jest to porównywalne z czołowymi klubami polskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Ciekawsze wydają się być jednak wydatki. Zgodnie z opublikowanymi dokumentami, wszystkie pensje kosztowały zespół 8 754 795 Euro, a dodatkowe 2 876 129 pochłonął stosunkowo wysoki we Francji podatek dochodowy. Tym samym, około 5 milionów Euro pozostało ekipie na pokrycie pozostałych kosztów lub zabezpieczenie budżetu na kolejny sezon.

Interesujące jest też porównanie z poprzednimi latami. Co roku, od sezonu 2011, francuski zespół wzbogaca się o około 1-1,5 miliona Euro, co pozwala wzmacniać się przed każdym kolejnym sezonem.

Poniżej prezentujemy opublikowane dane.