Valentin Madouas (Groupama – FDJ) po bardzo długim finiszu wygrał swój pierwszy wyścig w profesjonalnej karierze.

68. edycja Paris – Bourges liczyła 190 kilometrów i rozegrana została na trasie z Gien do Bourges. Profil był dość pagórkowaty, a w drugiej części wyścigu na kolarzy czekały trzy podjazdy.

W pierwszą ucieczkę zabrało się sześciu kolarzy, ale ich akcja potrwała tylko do połowy wyścigu. Wtedy na jednym z podjazdów na czoło wysforowali się: Benoît COSNEFROY, Silvan DILLIER, François BIDARD (wszyscy AG2R La Mondiale), Valentin MADOUAS, Romain SEIGLE (obaj Groupama-FDJ), Paul OURSELIN, David RIVIÈRE (obaj Direct Energie), Stéphane ROSSETTO (Cofidis), Joseph ARERUYA, Mauro FINETTO (obaj Delko Marseille-Provence KTM), Pierre IDJOUADIENE (Roubaix-Lille Métropole), Quentin PACHER (Vital Concept), Tom VERMEER (Team Differdange-Losch), Lennert TEUGELS (Cibel-Cebon), Jarno MOBACH i Marc HIRSCHI (obaj Development Team Sunweb).

Ta dość duża grupka na kolejnych pagórkach dzieliła się i 10 kilometrów przed metą na czele zostali Cosnefroy, Dillier, Madouas, Ourselin, Rossetto, Pacher, Hirschi i Teugels. Mieli oni tylko 30 sekund przewagi nad peletonem prowadzonym głównie przez Vital Concept.

1600 metrów przed metą na bardzo długi finisz zdecydował się Madouas. Młody Francuz dał z siebie wszystko, ale na kresce dogonił go prawie Bryan Coquard (Vital Concept). Po przejrzeniu zapisu foto finiszu zwycięzcą ogłoszony został Valentin Madouas (Groupama – FDJ), dla którego to pierwszy triumf w profesjonalnej karierze.

Drugi był Bryan Coquard (Vital Concept), a trzeci Christophe Laporte (Cofidis).

Wyniki:

1 * MADOUAS Valentin FRA GFC les 193,7 km en 4h20’27” (moy. 44,623 km/h)
2 COQUARD Bryan FRA VCC à 00”
3 LAPORTE Christophe FRA COF ”
4 * WELTEN Bram NED FST ”
5 * MENTEN Milan BEL SVB ”
6 ABERASTURI IZAGA Jon ESP EUS ”
7 PASQUALON Andrea ITA WGG ”
8 DELAGE Mickael FRA GFC ”
9 * EEKHOFF Nils NED DSU ”
10 * TOUZE Damien FRA AUB ”
11 JULES Justin FRA WVA ”
12 * RÜEGG Lukas SUI VOL ”
13 BOIVIN Guillaume CAN ICA ”
14 DE VYLDER Lindsay BEL SVB ”
15 * IDJOUADIENE Pierre FRA RLM ”
16 COSNEFROY Benoit FRA ALM ”
17 DELTOMBE Kevin BEL SVB ”
18 OFFREDO Yoann FRA WGG ”
19 VERMEULEN Emiel BEL RLM ”
20 TEUGELS Lennert BEL CIB ”
21 * PARET PEINTRE Aurélien FRA ALM ”
22 COMBAUD Romain FRA DMP ”
23 FARAZIJN Maxime BEL SVB ”
24 VERMEER Tom NED CCD ”
25 FRIESECKE Gian SUI VOL ”
26 PETIT Adrien FRA TDE ”
27 CHAVANEL Sylvain FRA TDE ”
28 FINETTO Mauro ITA DMP ”
29 ITURRIA SEGUROLA Mikel ESP EUS ”
30 JANSSENS Jimmy BEL CIB ”
31 THOMINET Camille FRA AUB ”
32 * STORK Florian GER DSU ”
33 SCHELLING Patrick SUI VOL ”
34 * HIRSCHI Marc SUI DSU ”
35 DUCHESNE Antoine CAN GFC ”
36 ROSSETTO Stéphane FRA COF à 08”
37 DOUBEY Fabien FRA WGG ”
38 LE ROUX Romain FRA FST à 12”
39 VAN LERBERGHE Bert BEL COF à 19”
40 CABOT Jeremy FRA RLM ”
41 OURSELIN Paul FRA TDE à 22”
42 KNEISKY Morgan FRA RLM à 29”
43 MANZIN Lorrenzo FRA VCC ”
44 SEIGLE Romain FRA GFC ”
45 CARISEY Clément FRA ICA ”
46 EL FARES Julien FRA DMP ”
47 PACHER Quentin FRA VCC ”
48 SIMON Julien FRA COF ”
49 BIDARD François FRA ALM ”
50 DILLIER Silvan SUI ALM ”
51 COUSIN Jerome FRA TDE à 01’20”
52 ALLEGAERT Piet BEL SVB à 01’23”
53 REZA Kevin FRA VCC à 01’45”
54 BAGUES KALPARSORO Aritz ESP EUS ”
55 FEILLU Brice FRA FST à 01’55”
56 SPRENGERS Thomas BEL SVB à 02’05”
57 EDET Nicolas FRA COF à 03’08”
58 LE BON Johan FRA VCC ”
59 LIETAER Eliot BEL WVA à 06’47”
60 BARBIER Rudy FRA ALM à 09’01”
61 RUYTERS Brecht BEL CIB ”
62 RAYMACKERS Cedric BEL CIB ”
63 MARCHAND Gianni BEL CIB ”
64 COENEN Dennis BEL CIB ”
65 GUERIN Alexis FRA DMP ”
66 * ARERUYA Joseph RWA DMP ”
67 SPENGLER Lukas SUI WVA ”
68 EIKING Odd Christian NOR WGG ”
69 * BARBIER Pierre FRA RLM ”
70 BAGDONAS Gediminas LTU ALM ”
71 * LECAMUS LAMBERT Florentin FRA FST ”
72 ARMIRAIL Bruno FRA GFC ”
73 FEILLU Romain FRA AUB ”
74 BOSCH Manuel AUT VOL ”
75 TEASDALE Joshua GBR CCD ”
76 VAUGRENARD Benoit FRA GFC ”
77 ROY Jérémy FRA GFC ”
78 PAILLOT Yoann FRA AUB ”
79 * WIRTGEN Tom LUX WVA ”
80 * VALVASORI Larry LUX CCD ”
81 ROBEET Ludovic BEL WVA ”
82 ORCEAU Clement FRA TDE ”
83 STALLAERT Joeri BEL VOL ”
84 DUPONT Timothy BEL WGG ”
85 MEILER Lukas GER VOL ”
86 SAMITIER SAMITIER Sergio ESP EUS ”
87 LEDANOIS Kevin FRA FST ”
88 DEVRIENDT Tom BEL WGG ”
89 CLAEYS Dimitri BEL COF ”
90 * MOBACH Jarno NED DSU ”
91 PARDINI Olivier BEL CCD ”
92 VAN WINDEN Dennis NED ICA à 10’41”
93 REYNAERTS Wim BEL CIB à 14’49”
94 ENGER Sondre NOR ICA ”
95 NEILANDS Krists LAT ICA ”
96 JENSEN August NOR ICA ”
97 FONSECA Armindo FRA FST ”
98 THILL Tom LUX CCD ”
99 * MÜLLER Patrick SUI VCC ”
100 RIVIERE David FRA TDE ”
101 * HEINSCHKE Leon GER DSU ”
102 * MÄRKL Niklas GER DSU ”
103 ANTOMARCHI Julien FRA RLM ”
104 TRONET Steven FRA RLM ”
105 * PLANCKAERT Emiel BEL SVB ”
106 GONZALEZ PRIETO Aitor ESP EUS ”

Wycofali się:
DUMOULIN Samuel FRA ALM
PICHOT Alexandre FRA TDE
CHETOUT Loic FRA COF
* FEDELI Alessandro ITA DMP
SISKEVICIUS Evaldas LTU DMP
VACHON Florian FRA FST
COURTEILLE Arnaud FRA VCC
VANSPEYBROUCK Pieter BEL WGG
ISTA Kevyn BEL WVA
UDONDO SANTAMARIA Gotzon ESP EUS
IRIZAR LASKURAIN Julen ESP EUS
* GOLDSTEIIN Omer ISR ICA
BALDO Nicolas FRA AUB
JAKIN Alo EST AUB
MALDONADO Anthony FRA AUB
* FRANZ Toni GER CCD
RÓZSA Balázs HUN CCD