fot. SWPix.com

Organizatorzy Tour de Yorkshire zaprezentowali miasta, które będą gospodarzami startów i met etapów przyszłorocznej edycji wyścigu oraz ogłosili, że trasa w Harrogate będzie wykorzystana podczas mistrzostw świata 2019. 

Trasą w Harrogate pojedzie zarówno wyścig mężczyzn, jak i kobiet, który potrwa dwa dni (2-3 maja).

Pełna trasa zostanie ogłoszona w piątek 7 grudnia, ale mamy poczucie, że jest istotne, aby już dziś ogłosić, iż będzie ona zawierała etap wokół Harrogate, podczas którego kolarze wybierający się na mistrzostwa świata 2019 będą mieli jedyną i niepowtarzalną okazję przetestować ją w warunkach wyścigowych

– powiedział sir Gary Verity, szef organizacji Welcome to Yorkshire.

Jedynym miastem spośród ośmiu zaprezentowanych, które nigdy wcześniej nie gościło Wyścigu dookoła Yorkshire jest Bedale. Scarborough jest zaś jedynym miastem, które wiernie towarzyszy wyścigowi od początku jego istnienia, czyli od 2015 roku.

Wyścig Tour de Yorkshire 2018 odbędzie się od 2 do 5 maja i w 2019 roku po raz pierwszy w swojej historii będzie posiadał rangę 2.HC, czyli pierwszą po najwyższej – World Tour. Edycję 2018 obejrzało przy trasie 2,6 milionów widzów, czyli o 400 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Liczba telewidzów zaś wyniosła 12,5 miliona, a transmisje przeprowadzono w stu dziewięćdziesięciu krajach świata.

Zwycięzcą tegorocznej odsłony został Greg Van Avermaet (BMC), który pokonał Eduarda Pradesa (Euskadi-Murias) oraz Serge`a Pauwelsa (Dimension Data).

Pełna lista miast, które będą gospodarzami startów i met etapów Tour de Yorkshire 2018: 

Barnsley

Bedale

Bridlington

Doncaster

Halifax

Leeds

Scarborough

Selby