fot. Floyd`s Leadville

Były kolarz i współautor “sukcesów” Lance`a Armstronga w Tour de France, Floyd Landis, postanowił zostać sponsorem kanadyjskiej drużyny trzeciej dywizji – Silber Pro Cycling. 

Według doniesień amerykańskiego dziennika “The Wall Street Journal”, podczas przejmowania ekipy Silber Cycling Landis wykorzysta pieniądze z licznych procesów sądowych związanych z aferą dopingową Lance`a Armstronga oraz z tych pochodzących z firmy Floyd`s Leadville.

Jak wiadomo moje relacje z kolarstwem są skonfliktowane, ale wciąż lubię ten sport i wciąż pamiętam, jak to jest być dzieciakiem i ścigać się dla drużyny z twojego kraju. To były jedne z najlepszych lat mojego życia

– wyjaśnia Landis.

Drużyna Silber szukała sponsora na 2019 rok. Jej dyrektorem sportowym jest były kolega Floyda Landisa z czasów ścigania – Gord Frasier, który zachowa posadę. Ekipa zmieni nazwę na “Floyd`s of Leadville Pro Cycling Team, ale zachowa “DNA” Silber.

Floyd pasjonuje się kolarstwem. To prawda, że miał wzloty i upadki, ale miejmy nadzieję, że w związku z tym krokiem ponownie przypomni sobie, co pobudziło go do rozpoczęcia kolarskiej kariery

– powiedział Fraser.

Drużyna Silber Pro Cycling ma w tym sezonie na koncie trzy zwycięstwa – dwa etapy w Tour de Beauce oraz jeden w Joe Martin Stage Race.

Floyd Landis został pozbawiony tytułu zwycięzcy Tour de France 2006 i zawieszony na dwa lata za stosowanie testosteronu. Gdy wyszło na jaw gigantyczne oszustwo Armstronga, mieszkający w Colorado Amerykanin zaczął zeznawać przeciwko swojemu byłemu liderowi i koledze z drużyny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments