fot. UHC Pro Cycling

Drużyna trzeciej dywizji Floyda Landisa – Floyd’s Pro Cycling – będzie zbudowana wokół weterana Sergheia Tvetcova oraz sprintera Travisa McCabe. 

Nazwiska kolarzy, którzy będą reprezentowali nową drużynę byłego amerykańskiego kolarza Floyda Landisa, pojawiają się dwa miesiące po tym, jak ogłosił on informację o powołaniu drużyny.

Pierwotnie ekipa miała nazywać się Floyd’s of Leadville – tak, jak biznes Amerykanina mający siedzibę w Kolorado. Ostatecznie nie pozwolił na to spór prawny z kanadyjskimi władzami.

Moje zaangażowanie w drużynę pozostaje niezmienne, bez względu na to, jaka jest jej nazwa. Po latach chodzenia po sądach nie mam ochoty nie ma ochotę na kolejną prawną bitwę, dlatego odpuściłem

– powiedział Floyd Landis w oficjalnym oświadczeniu.

Poza nazwiskami Tvetcova i McCabe, którzy dotychczas reprezentowali rozwiązaną ekipę UnitedHealthcare, poznaliśmy również Jonathana Clarke’a i Keegana Swirbula  z Jelly Belly-Maxxis. Skład uzupełniają Kanadyjczycy Emile Jean oraz Nick Zukowsky, a także orlicy Carson Miles i Robin Plamodon.

Podobnie jak amerykańska drużyna World Tour EF Education First-Drapac, skład Floyd’s Pro Cycling będzie startowała nie tylko w wyścigach szosowych, ale także w szutrowych oraz w innych z mieszaną nawierzchnią. Jej kolarze będą ścigali się na rowerach marki Van Dessel.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments