NK Cycling

Valerie Demey i Evy Kuijpers to ostatnie wzmocnienia drużyny WaowDeals, która od przyszłego sezonu będzie należała do CCC.

Wczoraj drużyna poinformowała, że w jej barwach pojawią się dwie Polki: Agnieszka Skalniak i Marta Lach. Dzisiaj zaś ogłoszono, że ostatnimi wzmocnieniami będą Valerie Demey i Evy Kuijpers.

24-letnia Belgijka Demey zdobyła w tym roku srebrny medal mistrzostw kraju, a z dobrej strony pokazała się także na Spar – Omloop van het Hageland – Tielt-Winge. Teraz będzie mogła potwierdzić swoje umiejętności u boku Marianne Vos:

Najbardziej zależy mi, aby pokazać się na klasykach, bo takie wyścigi najbardziej mi odpowiadają. Cieszę się, że od nowego sezonu będę częścią międzynarodowego projektu i nauczę się kolarskiego rzemiosła u boku najlepszych zawodniczek na świecie.

Pozostająca w tym roku bez profesjonalnego kontraktu Evy Kuijpers dała o sobie znać podczas krajowego czempionatu, gdzie zajęła piąte miejsce i pokonała między innymi Annemiek van Vleuten. Ambitna zawodniczka głównie dzięki temu dostała propozycję kontraktu:

Jestem bardzo wdzięczna, że dano mi taką szansę. Pierwszy rok to będzie oczywiście nauka i zbieranie doświadczeń. W przyszłości chciałabym się liczyć w wyścigach klasycznych, ale przed mną długa droga, aby spełnić to marzenie.

Ostateczny skład kobiecej drużyny CCC Team:

Valerie Demey (Belgia), Inge van der Heijden (Holandia), Jeanne Korevaar (tHolandia)
Evy Kuijpers (Holandia), Marta Lach (Polska), Riejanne Markus (Holandia), Ashleigh Moolman-Pasio (RPA), Pauliena Rooijakkers (Holandia), Dani Rowe (Walia), Agnieszka Skalniak (Polska), Sabrina Stultiens (Holandia) i Marianne Vos (Holandia).