fot. Madrid Challenge

Giorgia Bronzini (Cylance Pro Cycling) wygrała finisz z kilkunastoosobowej ucieczki po zwycięstwo na drugim etapie wyścigu Madrid Challenge by La Vuelta. Bardzo aktywnie jechała Małgorzata Jasińska, która próbowała ustrzec się walki w sprincie, co nie jest jej specjalnością. 

Drugi i ostatni etap wyścigu Madrid Challenge by La Vuelta to rundy po ulicach Madrytu, a więc de facto kryterium uliczne na dystansie 100 kilometrów.

 

Na samym początku wyścigu doszło do niecodziennej kraksy. W czteroosobowej ucieczce, która wytrzymała przed peletonem tylko przez chwilę, koło jadącej przed nią zawodniczki liznęła Alexandra Manly (Mitchelton-Scott). W rezultacie przewróciła się sama i spowodowała również upadek Anny Trevisi (Alé Cipollini).

Później ponownie utworzyła się czteroosobowa ucieczka z mistrzynią Belgii Annelies Dom (Lotto-Soudal), ale nie wypracowała sobie więcej niż kilka sekund przewagi, więc bardzo szybko została zlikwidowana.

Około 45 kilometrów przed metą niejako porwał się peleton i uformowała się aż dziewiętnastoosobowa czołowa grupa z mistrzynią Polski Małgorzatą Jasińską (Movistar).

Przewaga uciekających zawodniczek utrzymywała się na poziomie około minuty, a kilkanaście kilometrów przed metą na atak zdecydowała się Jasińska, która odjechała z Francuską Coralie Demay z ekipy FDJ.

Niestety koleżanki z ucieczki dogoniły polsko-francuski duet 7300 metrów przed metą. Następnie rozpoczęło się przeciąganie liny pomiędzy czołówką a peletonem. Główna grupa cały czas miała ją w zasięgu wzroku, ale kręta, pełna nawrotów trasa utrudniała pogoń.

I rzeczywiście – czołówka rozegrała między sobą walkę o etapowe zwycięstwo. Na finiszu najszybsza była Giorgia Bronzini, dla której był to ostatni wyścig w karierze. Miejsce w top dziesięć zanotowała “Jasi”.

Klasyfikacja generalna padła łupem Ellen van Dijk (Team Sunweb).

Wyniki ostatniego etapu:

1 46 ▲45 BRONZINI Giorgia Cylance Pro Cycling 25 30 2:17:28
2 13 ▲11 ROY Sarah Mitchelton-Scott 20 18 ,,
3 60 ▲57 BECKER Charlotte Hitec Products 18 12 ,,
4 26 ▲22 SANGUINETI Ilaria Valcar PBM 16 7 ,,
5 5 – CORDON-RAGOT Audrey Wiggle High5 14 4 ,,
6 3 ▼3 VAN DIJK Ellen Team Sunweb 12 3 ,,
7 83 ▲76 BRAND Lucinda Team Sunweb 10 2 ,,
8 29 ▲21 JASINSKA Małgorzata Movistar Team 8 1 ,,
9 73 ▲64 KNETEMANN Roxane Alé Cipollini 6 ,,
10 15 ▲5 BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana 4 ,,
11 69 ▲58 CHRISTMAS Dani Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
12 37 ▲25 VAN GOGH Natalie Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
13 20 ▲7 ZABELINSKAYA Olga Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
14 74 ▲60 MARTIN Sara Sopela Women’s Team ,,
15 32 ▲17 DEMAY Coralie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
16 55 ▲39 SPOOR Winanda WNT-Rotor Pro Cycling ,,
17 36 ▲19 WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:13
18 2 ▼16 RIVERA Coryn Team Sunweb ,,
19 11 ▼8 D’HOORE Jolien Mitchelton-Scott ,,
20 16 ▼4 BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana ,,
21 51 ▲30 JEULAND-TRANCHANT Pascale Doltcini – Van Eyck Sport ,,
22 59 ▲37 FOURNIER Roxane FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
23 90 ▲67 GONZÁLEZ Alicia Movistar Team ,,
24 1 ▼23 KIRCHMANN Leah Team Sunweb ,,
25 101 ▲76 MARTINS Maria Sopela Women’s Team ,,
26 64 ▲38 DOM Annelies Lotto Soudal Ladies ,,
27 42 ▲15 HOSKING Chloe Alé Cipollini ,,
28 99 ▲71 TERUEL Alba Movistar Team ,,
29 9 ▼20 WILD Kirsten Wiggle High5 ,,
30 24 ▼6 CONFALONIERI Maria Giulia Valcar PBM ,,
31 35 ▲4 TENNIGLO Moniek FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
32 77 ▲45 RODRIGUEZ REVERT Sofia Sopela Women’s Team ,,
33 81 ▲48 USABIAGA Ana Spain ,,
34 50 ▲16 INGHELBRECHT Sarah Doltcini – Van Eyck Sport ,,
35 33 ▼2 SLIK Rozanne FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
36 7 ▼29 FAHLIN Emilia Wiggle High5 ,,
37 28 ▼9 BIANNIC Aude Movistar Team ,,
38 21 ▼17 NOVOLODSKAIA Mariia Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
39 22 ▼17 CHRISTOFOROU Antri Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
40 53 ▲13 MARKUS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport 0:19
41 72 ▲31 ALONSO Sandra Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
42 95 ▲53 KESSLER Nina Hitec Products ,,
43 71 ▲28 COLBORNE Henrietta Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
44 34 ▼10 KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
45 66 ▲21 VAN ‘T GELOOF Marjolein Lotto Soudal Ladies ,,
46 103 ▲57 OSHURKOVA Yelyzaveta Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
47 4 ▼43 LIPPERT Liane Team Sunweb ,,
48 39 ▼9 UITERWIJK WINKEL Meike Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
49 44 ▼5 BEEKHUIS Teuntje Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
50 17 ▼33 BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana ,,
51 63 ▲12 GASKJENN Ingvild Hitec Products ,,
52 80 ▲28 LARRARTE Eukene Spain ,,
53 61 ▲8 FRAPPORTI Simona Hitec Products ,,
54 19 ▼35 LECHNER Corinna BTC City Ljubljana ,,
55 31 ▼24 OYARBIDE Lourdes Movistar Team ,,
56 38 ▼18 HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
57 88 ▲31 MORZENTI Lisa Bepink ,,
58 70 ▲12 GONZÁLEZ Lucía Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
59 58 ▼1 SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling ,,
60 86 ▲26 STEIGENGA Nicole Bepink ,,
61 56 ▼5 TEUTENBERG Lea Lin WNT-Rotor Pro Cycling ,,
62 14 ▼48 EDMONDSON Annette Wiggle High5 ,,
63 8 ▼55 BRENNAUER Lisa Wiggle High5 ,,
64 62 ▼2 SOLVANG Julie Meyer Hitec Products ,,
65 23 ▼42 BADYKOVA Gulnaz Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
66 52 ▼14 REIS Daniela Doltcini – Van Eyck Sport ,,
67 67 – CASTRIQUE Alana Lotto Soudal Ladies ,,
68 6 ▼62 LONGO BORGHINI Elisa Wiggle High5 ,,
69 98 ▲29 PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
70 87 ▲17 PATTARO Francesca Bepink ,,
71 45 ▼26 RAAIJMAKERS Marit Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
72 68 ▼4 WILLIAMS Georgia Mitchelton-Scott ,,
73 54 ▼19 VAN VELZEN Bryony Doltcini – Van Eyck Sport 0:28
74 57 ▼17 BADEGRUBER Anna WNT-Rotor Pro Cycling 0:37
75 91 ▲16 MATHIESEN Pernille Team Sunweb 0:39
76 49 ▼27 TAGLIAFERRO Marta Cylance Pro Cycling ,,
77 85 ▲8 ALLEN Jessica Mitchelton-Scott ,,
78 48 ▼30 RATTO Rossella Cylance Pro Cycling ,,
79 10 ▼69 ELVIN Gracie Mitchelton-Scott 0:50
80 94 ▲14 PERSICO Silvia Valcar PBM 0:58
81 43 ▼38 PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
82 104 ▲22 USABIAGA Irene Spain 1:00
83 27 ▼56 VIGILIA Alessia Valcar PBM 1:40
84 84 – CONSONNI Chiara Valcar PBM ,,
85 97 ▲12 HOFFMANN Chantal Lotto Soudal Ladies 2:06
86 47 ▼39 ERIĆ Jelena Cylance Pro Cycling ,,
87 92 ▲5 ELBUSTO Ainara Bizkaia Durango – Euskadi Murias 2:44
88 96 ▲8 VANDENBROUCKE Saartje Doltcini – Van Eyck Sport 3:21
89 75 ▼14 FERRERES NAVARRO Isabel Sopela Women’s Team 3:44
90 30 ▼60 RODRÍGUEZ Gloria Movistar Team 4:15
91 93 ▲2 MARTIN Isabel Spain ,,
92 65 ▼27 BECKERS Isabelle Lotto Soudal Ladies 4:24
93 76 ▼17 BLANCO Yurani Sopela Women’s Team ,,
94 89 ▼5 KELIL Eyerusalem Bepink 6:28
95 100 ▲5 GARDACHAL BOZAL Miriam Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
DNF 12 ▲12 MANLY Alexandra Mitchelton-Scott -2:17:28
DNF 79 ▲79 DIAZ Paula Spain ,,
DNF 78 ▲78 TRIAS Ariadna Sopela Women’s Team ,,
DNF 41 ▲41 TREVISI Anna Alé Cipollini ,,
DNF 40 ▲40 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini ,,
DNF – RAGAZINSKIENE Daiva Alé Cipollini ,,
DNF 25 ▲25 BALSAMO Elisa Valcar PBM ,,
DNF 102 ▲102 AUGUSTINAS Evgenia Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
DNF 18 ▲18 IAKOVENKO Anastasia BTC City Ljubljana ,,
DNF 82 ▲82 SANMARTIN Paula Spain ,,

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 VAN DIJK Ellen Team Sunweb 200 150 2:35:03
2 RIVERA Coryn Team Sunweb 150 110 0:11
3 CORDON-RAGOT Audrey Wiggle High5 125 90 0:15
4 KIRCHMANN Leah Team Sunweb 100 80 0:18
5 LIPPERT Liane Team Sunweb 85 70 0:24
6 FAHLIN Emilia Wiggle High5 70 60 0:29
7 WILD Kirsten Wiggle High5 60 55 0:36
8 ROY Sarah Mitchelton-Scott 50 50 0:41
9 BRENNAUER Lisa Wiggle High5 40 45 0:42
10 LONGO BORGHINI Elisa Wiggle High5 35 40 ,,
11 BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana 30 36 0:57
12 D’HOORE Jolien Mitchelton-Scott 25 32 1:04
13 SANGUINETI Ilaria Valcar PBM 20 28 1:08
14 BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana 15 24 1:09
15 ZABELINSKAYA Olga Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 10 20 1:15
16 BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana 5 16 1:16
17 LECHNER Corinna BTC City Ljubljana 5 14 ,,
18 EDMONDSON Annette Wiggle High5 5 12 ,,
19 BRONZINI Giorgia Cylance Pro Cycling 5 10 1:17
20 JASINSKA Małgorzata Movistar Team 5 8 1:19
21 DEMAY Coralie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 5 6 1:27
22 NOVOLODSKAIA Mariia Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 5 4 ,,
23 CHRISTOFOROU Antri Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 5 3 1:28
24 VAN GOGH Natalie Parkhotel Valkenburg Cycling Team 5 2 1:29
25 SLIK Rozanne FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 5 1 1:30
26 CONFALONIERI Maria Giulia Valcar PBM 5 1:32
27 BIANNIC Aude Movistar Team 5 ,,
28 BADYKOVA Gulnaz Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 5 1:34
29 OYARBIDE Lourdes Movistar Team 5 1:38
30 TENNIGLO Moniek FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 5 1:40
31 ELVIN Gracie Mitchelton-Scott 3 1:41
32 WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg Cycling Team 3 1:42
33 HOSKING Chloe Alé Cipollini 3 ,,
34 KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 3 1:46
35 BECKER Charlotte Hitec Products 3 1:47
36 SPOOR Winanda WNT-Rotor Pro Cycling 3 1:48
37 UITERWIJK WINKEL Meike Parkhotel Valkenburg Cycling Team 3 ,,
38 HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Cycling Team 3 ,,
39 BEEKHUIS Teuntje Parkhotel Valkenburg Cycling Team 3 1:50
40 RAAIJMAKERS Marit Parkhotel Valkenburg Cycling Team 3 ,,
41 JEULAND-TRANCHANT Pascale Doltcini – Van Eyck Sport 1:57
42 INGHELBRECHT Sarah Doltcini – Van Eyck Sport ,,
43 FOURNIER Roxane FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 2:02
44 MARKUS Kelly Doltcini – Van Eyck Sport 2:03
45 REIS Daniela Doltcini – Van Eyck Sport ,,
46 SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling 2:06
47 TEUTENBERG Lea Lin WNT-Rotor Pro Cycling 2:07
48 DOM Annelies Lotto Soudal Ladies 2:10
49 GASKJENN Ingvild Hitec Products 2:11
50 FRAPPORTI Simona Hitec Products ,,
51 SOLVANG Julie Meyer Hitec Products ,,
52 TAGLIAFERRO Marta Cylance Pro Cycling ,,
53 RATTO Rossella Cylance Pro Cycling ,,
54 VAN VELZEN Bryony Doltcini – Van Eyck Sport 2:14
55 VAN ‘T GELOOF Marjolein Lotto Soudal Ladies 2:18
56 CASTRIQUE Alana Lotto Soudal Ladies ,,
57 BADEGRUBER Anna WNT-Rotor Pro Cycling 2:25
58 WILLIAMS Georgia Mitchelton-Scott 2:26
59 CHRISTMAS Dani Bizkaia Durango – Euskadi Murias 2:27
60 PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
61 KNETEMANN Roxane Alé Cipollini 2:37
62 MARTIN Sara Sopela Women’s Team 2:39
63 GONZÁLEZ Lucía Bizkaia Durango – Euskadi Murias 2:43
64 ALONSO Sandra Bizkaia Durango – Euskadi Murias 2:46
65 COLBORNE Henrietta Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
66 RODRIGUEZ REVERT Sofia Sopela Women’s Team 2:52
67 BRAND Lucinda Team Sunweb 2:57
68 VIGILIA Alessia Valcar PBM 2:59
69 USABIAGA Ana Spain 3:01
70 LARRARTE Eukene Spain 3:07
71 GONZÁLEZ Alicia Movistar Team 3:18
72 MORZENTI Lisa Bepink 3:23
73 STEIGENGA Nicole Bepink ,,
74 PATTARO Francesca Bepink ,,
75 ERIĆ Jelena Cylance Pro Cycling 3:38
76 ALLEN Jessica Mitchelton-Scott 3:42
77 KESSLER Nina Hitec Products 3:54
78 MATHIESEN Pernille Team Sunweb 4:06
79 TERUEL Alba Movistar Team 4:29
80 PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
81 PERSICO Silvia Valcar PBM 4:32
82 CONSONNI Chiara Valcar PBM 4:39
83 MARTINS Maria Sopela Women’s Team 4:48
84 RODRÍGUEZ Gloria Movistar Team 5:34
85 OSHURKOVA Yelyzaveta Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 5:43
86 HOFFMANN Chantal Lotto Soudal Ladies 5:57
87 ELBUSTO Ainara Bizkaia Durango – Euskadi Murias 6:11
88 FERRERES NAVARRO Isabel Sopela Women’s Team 6:23
89 BECKERS Isabelle Lotto Soudal Ladies ,,
90 USABIAGA Irene Spain 6:56
91 BLANCO Yurani Sopela Women’s Team 7:03
92 VANDENBROUCKE Saartje Doltcini – Van Eyck Sport 7:08
93 MARTIN Isabel Spain 7:45
94 KELIL Eyerusalem Bepink 9:32
95 GARDACHAL BOZAL Miriam Bizkaia Durango – Euskadi Murias 10:46
Race information
Date: 16th September 2018
Avg. speed winner: 43.78 km/h
Race category: Woman Elite
Start/finish: Madrid › Madrid
Parcours type:
PCS point scale: F.2.HC.Stage
Race profile

Websites:

Advertisement