Fot. Trek-Segafredo/ Dario Belingheri/BettiniPhoto©2017

Giorgia Bronzini, która zakończy po bieżącym sezonie karierę kolarską, będzie dyrektorem sportowym w kobiecej drużynie Trek. 

Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu drużyny Trek, Giorgia Bronzini jest uznawana za żywą legendę kobiecego peletonu. W związku z tym jej dalsza obecność w kobiecym kolarstwie przyczyni się do dalszego wzrastania jego poziomu i prestiżu. Włoszka będzie pełniła funkcję dyrektora sportowego obok Iny Teutenberg.

Jestem zadowolona, że rozpoczynam przygodę z drużyną Trek, wspólnie z jedną z moich idolek – Iną Teutenberg. Ekscytuję się faktem, że będę mogła dzielić się doświadczeniem z młodymi zawodniczkami i pomóc im znaleźć równowagę pomiędzy czerpaniem radości z kolarstwa a koncentracją nad obranymi celami. Trudno jest zostawić za sobą ściganie, ponieważ w mojej głowie jest wiele świetnych wspomnień, ale jestem szczęśliwa, że nadal będę związana z kolarstwem. Mam wiele do oddania i chcę się tym wszystkim dzielić

– powiedziała Giorgia Bronzini.

Bronzini rozpoczęła profesjonalną karierę kolarską w 2003 roku i niemal od razu stała się dominującą sprinterką w kobiecym peletonie. Trzykrotnie zdobyła tytuł mistrzyni świata – dwukrotnie na szosie (2010, 2011) i raz na torze, w wyścigu punktowym (2009). Wygrywała również etapy oraz wyścigi jednodniowe. Pięć sezonów reprezentowała barwy Wiggle-Honda, a w 2018 r. nosi koszulkę amerykańskiego składu Cylance.

Myśl o odstawieniu roweru do garażu towarzyszyła jej od kilku lat, ale wielka pasja do tego sportu i uzależniające uczucie odnoszenia zwycięstw spowodowały, że decyzja o zakończeniu kariery zapadła dopiero teraz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments