Obecne mistrzynie świata w jeździe drużynowej na czas – Team Sunweb – dały jasny sygnał rywalkom, że są gotowe do obrony tytułu w Innsbrucku. Kolarki z niemieckiego składu wygrały bowiem pierwszy etap wyścigu Madrid Challenge by La Vuelta, będący jazdą drużynową na czas.

Pierwszy etap wyścigu Madrid Challenge by La Vuelta z cyklu Women`s World Tour to jazda drużynowa na czas wokół miejscowości Boadilla del Monte, nieopodal Madrytu. Profil trasy był płaski, a dystans wynosił 12,6 km.

Listę startową podpisała jedna Polka – Małgorzata Jasińska, która reprezentuje Movistar Team.

Najszybciej trasę pokonały kolarki Team Sunweb – dokładnie w 17 minut i 40 sekund. Pierwszą liderką klasyfikacji generalnej została Kanadyjka Leah Kirchmann, która została wyselekcjonowana do składu tego kraju na mistrzostwa świata w Innsbrucku.

Drugie miejsce zajęły panie z Wiggle High5 (czas 17 minut i 58 sekund), zaś trzecia lokata przypadła ekipie Mitchelton-Scott, która nie przełamała bariery 18 minut i zatrzymała zegar na 18 minutach i 26 sekundach.

Drużyna Movistar Małgorzaty Jasińskiej zajęła siódme miejsce, minutę i 14 sekund za zwyciężczyniami.

Poprzedni artykułOlympia’s Tour 2018: Johansen liderem przed ostatnim dniem
Następny artykułOkolo Slovenska 2018: Pelucchi wygrywa sprint, Sajnok szósty
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.