Olympia's Tour

Julius Johansen (ColoQuick) odzyskał koszulkę lidera po dzisiejszych dwóch etapach w Olympia’s Tour.

W przedostatnim dniu rywalizacji orlików w Holandii na młodych kolarzy czekały dwa etapy. Najpierw przed południem musieli zmierzyć się z płaską przeprawą ze startem i metą w Offenbeek. Do pokonania było 100 kilometrów.

Dość niespodziewanie po 40 kilometrach peleton puścił kilkunastoosobową ucieczkę, która szybko wypracowała sobie minutę przewagi. W dużej grupie pracowali kolarze Development Team Sunweb, ale tym razem nie doszło do sprintu z peletonu.

Z ucieczki najszybszy okazał się Marten Kooistra (SEG Racing Academy), który po tym etapie został także nowym liderem wyścigu.

Natomiast od godziny 15:00 kolarze startowali do jazdy indywidualnej na czas na dystansie 9300 metrów rozgrywanej także w Offenbeek.

Najszybszy na płaskiej czasówce okazał się Johan Price-Pejtersen (ColoQuick), który pokonał Edoardo Affiniego (SEG Racing Academy) o trzy sekundy. Trzeci był Julius Johansen (ColoQuick), który dzięki dobremu rezultatowi odzyskał koszulkę lidera.

Wyniki etapu 5a:
1 Marten Kooistra (Ned) SEG Racing Academy 2:05:41
2 Lionel Taminiaux (Bel) AGO – Aqua Service 0:00:00
3 Marijn Van Den Berg (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:00
4 Gijs Meijer (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:00
5 Jonas Vingegaard (Den) Team ColoQuick 0:00:00
6 Lars Saugstad (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:00
7 Arjan Arentsen (Ned) 0:00:00
8 Jarno Mobach (Ned) Development Team Sunweb 0:00:00
9 Alex Molenaar (Ned) Destil – Parkhotel Valkenburg 0:00:00
10 Chiel Schulten (Ned) 0:00:00
11 Ruben Apers (Bel) 0:00:00
12 Danny Van Der Tuuk (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
13 Peter Kibble (GBr) 0:00:00
14 Lars Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
15 Bryan Bouwmans (Ned) 0:00:00
16 Thymen Arensman (Ned) SEG Racing Academy 0:00:00
17 Jordi Meeus (Bel) SEG Racing Academy 0:00:33
18 Gerben Thijssen (Bel) 0:00:33
19 Dennis Van Der Horst (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:33
20 Rhys Britton (GBr) 0:00:33
21 Chiel Breukelman (Ned) 0:00:33
22 Antonie Van Noppen (Ned) 0:00:33
23 Justin Timmermans (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:33
24 Danny Kroeze (Ned) 0:00:33
25 Wim Wittenberg (Ned) 0:00:33
26 Daan Van Sintmaartensdijk (Ned) 0:00:33
27 Lars Oreel (Ned) Destil – Parkhotel Valkenburg 0:00:33
28 Robin Blummel (Ned) Destil – Parkhotel Valkenburg 0:00:33
29 Jelle Nieuwpoort (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:33
30 Arthur Baude (Bel) AGO – Aqua Service 0:00:33
31 Tim Naberman (Ned) 0:00:33
32 Gijs Leemreize (Ned) 0:00:33
33 Julius Johansen (Den) Team ColoQuick 0:00:33
34 Rasmus Bøgh Wallin (Den) Team ColoQuick 0:00:33
35 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:33
36 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:33
37 Anthony Debuy (Bel) AGO – Aqua Service 0:00:33
38 Laurenz Rex (Bel) AGO – Aqua Service 0:00:33
39 Quinten Veling (Ned) 0:00:33
40 Jonas Castrique (Bel) 0:00:33
41 Jurriaan Vos (Ned) 0:00:33
42 Koen Van Helvoirt (Ned) 0:00:33
43 Jeen De Jong (Ned) 0:00:33
44 Ward Vanhoof (Bel) 0:00:33
45 Max Kanter (GER) Development Team Sunweb 0:00:33
46 Sjoerd Bax (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:33
47 Dorus De Rijk (Ned) 0:00:33
48 Mathijs De Leng (Ned) 0:00:33
49 Edoardo Affini (Ita) SEG Racing Academy 0:00:33
50 Oscar Van Wijk (Ned) Destil – Parkhotel Valkenburg 0:00:33
51 Wiebe Scholten (Ned) 0:00:33
52 Youri Van Iersel (Ned) 0:00:33
53 Jasper Haest (Ned) 0:00:33
54 Jordi Van Loon (Ned) Destil – Parkhotel Valkenburg 0:00:33
55 Joab Schneiter (SUI) 0:00:33
56 Johan Price-Pejtersen (Den) Team ColoQuick 0:00:33
57 Xavier Poels (Ned) 0:00:33
58 Aden James Paterson (Aus) 0:00:33
59 Jérémy Frehen (Bel) AGO – Aqua Service 0:00:33
60 Ide Schelling (Ned) SEG Racing Academy 0:00:33
61 Sebastian Vester (Ned) 0:00:33
62 Joris Nieuwenhuis (Ned) Development Team Sunweb 0:00:33
63 Jelle Bootsveld (Ned) 0:00:33
64 Anders Hardahl (Den) Team ColoQuick 0:00:33
65 Tom Paquot (Bel) AGO – Aqua Service 0:00:33
66 Bradley Soden (Aus) 0:00:33
67 Martin Schäppi (SUI) 0:00:33
68 Niklas Märkl (GER) Development Team Sunweb 0:00:33
69 David Dekker (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:33
70 Loran Cassaert (Bel) 0:00:33
71 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:33
72 Tim Bierkens (Ned) 0:00:33
73 Jelle Johannink (Ned) 0:00:33
74 Chiel Smit (Ned) 0:00:33
75 Leon Heinschke (GER) Development Team Sunweb 0:00:33
76 Vincent Hoppezak (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:33
77 Joe Holt (GBr) 0:00:55
78 Nils Wolffenbuttel (Ned) 0:00:55
79 Kelvin Bakx (Ned) 0:00:55
80 Jelmer Arendshorst (Ned) 0:00:55
81 Gino Luca Vierhouten (Ned) 0:01:12
82 Sven De Haan (Ned) 0:03:03
83 Abe Celi (Ned) 0:03:38
84 Martin Bugge Urianstad (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:03:38
85 Tom Jansen (Ned) 0:05:04
86 Sven Tellegen (Ned) 0:05:04
87 David Van Den Berg (Ned) 0:05:04
88 Danny Maas (Ned) 0:05:04
89 James Tillett (GBr) 0:05:04
90 Christian Varweg (Ned) 0:05:04
91 Daniel Coombe (GBr) 0:05:04
92 Samuel Tillett (GBr) 0:05:04
93 Sindre Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:05:04
94 Quentin Guex (SUI) 0:05:04
95 Daniel Bligaard Lyhne (Den) Team ColoQuick 0:05:35
96 Koen Paalman (Ned) 0:06:16
97 Giacomo Ballabio (Ita) 0:06:16
98 Martin Alexander Salmon (GER) Development Team Sunweb 0:06:23
99 Matteo Bellia (Ita) 0:06:23
100 Harm Celi (Ned) 0:06:37
101 Olivier Van Pelt (Ned) 0:06:37
DNF Daan Hoole (Ned) SEG Racing Academy
DNF Timo De Jong (Ned) Destil – Parkhotel Valkenburg
DNF Rens Tulner (Ned) Delta Cycling Rotterdam
DNF Bas Ottevanger (Ned)
DNS Alfdan De Decker (Bel)

Wyniki etapu 5b:
1 PRICE-PEJTERSEN Johan ColoQuick 5 5 10:28
2 AFFINI Edoardo SEG Racing Academy 1 2 0:03
3 JOHANSEN Julius ColoQuick 1 0:07
4 MOBACH Jarno Development Team Sunweb 0:19
5 VANHOOF Ward ,,
6 THIJSSEN Gerben Lotto Soudal 0:20
7 SCHELLING Ide SEG Racing Academy 0:21
8 MÄRKL Niklas Development Team Sunweb ,,
9 BAX Sjoerd Delta Cycling Rotterdam 0:24
10 HARDAHL Anders ColoQuick ,,
11 WALLIN Rasmus Bøgh ColoQuick 0:25
12 ARENSMAN Thymen SEG Racing Academy 0:26
13 CASSAERT Loran 0:30
14 BRITTON Rhys ,,
15 KANTER Max Team Sunweb 0:31
16 OREEL Lars DESTIL – Parkhotel Valkenburg 0:34
17 SCHÄPPI Martin ,,
18 LYHNE Daniel ColoQuick ,,
19 NIEUWENHUIS Joris Development Team Sunweb 0:35
20 VAN DEN BERG Lars Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
21 HEINSCHKE Leon Development Team Sunweb 0:39
22 MEEUS Jordi SEG Racing Academy ,,
23 TIMMERMANS Justin Delta Cycling Rotterdam 0:41
24 KOOISTRA Marten SEG Racing Academy 0:42
25 VAN DER TUUK Danny Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:44
26 SAUGSTAD Lars Uno-X Norwegian Development Team 0:47
27 RESELL Erik Nordsaeter Uno-X Norwegian Development Team 0:50
28 APERS Ruben 0:51
29 BLUMMEL Robin DESTIL – Parkhotel Valkenburg ,,
30 VAN LOON Jordi DESTIL – Parkhotel Valkenburg 0:52
31 VAN DEN BERG Marijn Delta Cycling Rotterdam 0:53
32 CASTRIQUE Jonas 0:56
33 VAN SINTMAARTENSDIJK Daan Alecto Cycling Team ,,
34 MOLENAAR Alex DESTIL – Parkhotel Valkenburg 0:57
35 HAEST Jasper 0:59
36 TAMINIAUX Lionel WB Aqua Protect Veranclassic ,,
37 BIERKENS Tim ,,
38 SCHOLTEN Wiebe 1:00
39 JOHANNINK Jelle ,,
40 REX Laurenz AGO-Aqua Service 1:01
41 HOPPEZAK Vincent Delta Cycling Rotterdam ,,
42 SMIT Chiel ,,
43 BALLABIO Giacomo ,,
44 LEEMREIZE Gijs ,,
45 DEBUY Anthony AGO-Aqua Service 1:02
46 SALMON Martin Development Team Sunweb ,,
47 VELING Quinten 1:03
48 MEIJER Gijs Delta Cycling Rotterdam ,,
49 KIBBLE Peter ,,
50 BREUKELMAN Chiel ,,
51 BOUWMANS Dylan Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 1:05
52 HVIDEBERG Jonas Iversby Uno-X Norwegian Development Team ,,
53 POELS Xavier ,,
54 PATERSON Aden 1:07
55 WITTENBERG Wim ,,
56 VAN WIJK Oscar DESTIL – Parkhotel Valkenburg 1:09
57 KULSET Sindre Uno-X Norwegian Development Team ,,
58 NABERMAN Tim 1:11
59 VAN DEN BERG David 1:12
60 VAN IERSEL Youri ,,
61 FREHEN Jeremy AGO-Aqua Service 1:15
62 PAQUOT Tom AGO-Aqua Service 1:16
63 VAN DER HORST Dennis Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 1:17
64 BOOTSVELD Jelle 1:18
65 HOLT Joe ,,
66 WOLFENBUTTEL Nils 1:20
67 BELLIA Matteo ,,
68 TILLETT Samuel 1:22
69 COOMBE Daniel 1:24
70 TILLETT James 1:28
71 VESTER Sebastian ,,
72 CELI Abe Alecto Cycling Team 1:29
73 BOUWMANS Bryan ,,
74 BAUDE Arthur AGO-Aqua Service 1:33
75 BAKX Kelvin 1:34
76 VOS Jurriaan 1:35
77 GUEX Quentin 1:36
78 VAN NOPPEN Antonie 1:38
79 SCHULTEN Chiel ,,
80 SCHNEITER Joab 1:41
81 VINGEGAARD Jonas ColoQuick 1:42
82 VAN HELVOIRT Koen 1:43
83 DE HAAN Sven ,,
84 DE LENG Mathijs 1:45
85 DE JONG Jeen Monkey Town Continental Team ,,
86 ARENDSHORST Jelmer 1:50
87 PAALMAN Koen ,,
88 URIANSTAD Martin Uno-X Norwegian Development Team 1:58
89 MAAS Danny BEAT Cycling Club ,,
90 NIEUWPOORT Jelle Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 2:04
91 ARENTSEN Arjan ,,
92 VIERHOUTEN Gino ,,
93 KROEZE Danny 2:08
94 DE RIJK Dorus 2:10
95 DEKKER David Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 2:11
96 TELLEGEN Sven 2:14
97 JANSEN Tom 2:17
98 VARWEG Christian 2:18
99 CELI Harm 2:26
100 VAN PELT Olivier 2:33
101 SODEN Bradley 2:34

Klasyfikacja generalna:
1 9 ▲8 JOHANSEN Julius ColoQuick 1 16:02:10
2 1 ▼1 KOOISTRA Marten SEG Racing Academy 0:13
3 10 ▲7 SCHELLING Ide SEG Racing Academy 0:18
4 8 ▲4 KANTER Max Team Sunweb 0:20
5 23 ▲18 PRICE-PEJTERSEN Johan ColoQuick 0:21
6 4 ▼2 VAN DEN BERG Lars Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:23
7 22 ▲15 AFFINI Edoardo SEG Racing Academy 0:24
8 6 ▼2 VAN DER TUUK Danny Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:32
9 12 ▲3 MÄRKL Niklas Development Team Sunweb 0:34
10 7 ▼3 SAUGSTAD Lars Uno-X Norwegian Development Team 0:35
11 2 ▼9 VAN DEN BERG Marijn Delta Cycling Rotterdam 0:37
12 5 ▼7 APERS Ruben 0:39
13 27 ▲14 VANHOOF Ward 0:40
14 13 ▼1 WALLIN Rasmus Bøgh ColoQuick ,,
15 16 ▲1 BAX Sjoerd Delta Cycling Rotterdam 0:43
16 29 ▲13 HARDAHL Anders ColoQuick 0:45
17 3 ▼14 MEIJER Gijs Delta Cycling Rotterdam 0:51
18 28 ▲10 SCHÄPPI Martin 0:55
19 18 ▼1 NIEUWENHUIS Joris Development Team Sunweb 0:56
20 14 ▼6 MEEUS Jordi SEG Racing Academy ,,
21 32 ▲11 THIJSSEN Gerben Lotto Soudal 0:59
22 26 ▲4 HEINSCHKE Leon Development Team Sunweb 1:00
23 20 ▼3 TIMMERMANS Justin Delta Cycling Rotterdam 1:02
24 11 ▼13 TAMINIAUX Lionel WB Aqua Protect Veranclassic ,,
25 25 – VAN LOON Jordi DESTIL – Parkhotel Valkenburg 1:13
26 15 ▼11 CASTRIQUE Jonas 1:15
27 17 ▼10 VAN SINTMAARTENSDIJK Daan Alecto Cycling Team 1:17
28 21 ▼7 BREUKELMAN Chiel 1:24
29 31 ▲2 BOUWMANS Dylan Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 1:26
30 30 – PATERSON Aden 1:28
31 19 ▼12 VAN WIJK Oscar DESTIL – Parkhotel Valkenburg 1:30
32 24 ▼8 SCHNEITER Joab 2:02
33 36 ▲3 ARENSMAN Thymen SEG Racing Academy 4:28
34 33 ▼1 MOLENAAR Alex DESTIL – Parkhotel Valkenburg 4:56
35 48 ▲13 RESELL Erik Nordsaeter Uno-X Norwegian Development Team 5:25
36 34 ▼2 BOUWMANS Bryan 5:31
37 37 – REX Laurenz AGO-Aqua Service 5:32
38 39 ▲1 SCHOLTEN Wiebe 5:33
39 52 ▲13 HAEST Jasper 5:34
40 55 ▲15 BIERKENS Tim ,,
41 56 ▲15 SMIT Chiel 5:36
42 47 ▲5 LEEMREIZE Gijs ,,
43 45 ▲2 DEBUY Anthony AGO-Aqua Service 5:37
44 51 ▲7 HVIDEBERG Jonas Iversby Uno-X Norwegian Development Team 5:40
45 46 ▲1 WITTENBERG Wim 5:42
46 38 ▼8 NABERMAN Tim 5:43
47 44 ▼3 VAN IERSEL Youri 5:47
48 42 ▼6 VAN DER HORST Dennis Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 5:52
49 41 ▼8 BOOTSVELD Jelle ,,
50 57 ▲7 HOPPEZAK Vincent Delta Cycling Rotterdam 5:59
51 35 ▼16 ARENTSEN Arjan 6:06
52 40 ▼12 BAUDE Arthur AGO-Aqua Service 6:07
53 49 ▼4 VOS Jurriaan 6:10
54 43 ▼11 VAN NOPPEN Antonie 6:13
55 53 ▼2 DE JONG Jeen Monkey Town Continental Team 6:20
56 60 ▲4 VELING Quinten 6:25
57 61 ▲4 PAQUOT Tom AGO-Aqua Service 6:38
58 50 ▼8 KROEZE Danny 6:43
59 62 ▲3 FREHEN Jeremy AGO-Aqua Service ,,
60 54 ▼6 DEKKER David Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 6:46
61 59 ▼2 SCHULTEN Chiel 6:57
62 64 ▲2 OREEL Lars DESTIL – Parkhotel Valkenburg 7:16
63 58 ▼5 DE RIJK Dorus 7:28
64 66 ▲2 MOBACH Jarno Development Team Sunweb 7:48
65 65 – VESTER Sebastian 8:20
66 63 ▼3 NIEUWPOORT Jelle Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 8:41
67 68 ▲1 CASSAERT Loran 8:57
68 70 ▲2 BRITTON Rhys 9:32
69 67 ▼2 VIERHOUTEN Gino 9:48
70 72 ▲2 JOHANNINK Jelle 10:03
71 74 ▲3 LYHNE Daniel ColoQuick 10:11
72 69 ▼3 BAKX Kelvin 10:27
73 73 – GUEX Quentin 10:42
74 71 ▼3 DE LENG Mathijs 10:48
75 78 ▲3 SALMON Martin Development Team Sunweb 11:26
76 77 ▲1 POELS Xavier 11:27
77 75 ▼2 WOLFENBUTTEL Nils 11:40
78 76 ▼2 VAN HELVOIRT Koen 12:04
79 79 – VINGEGAARD Jonas ColoQuick 12:26
80 81 ▲1 BLUMMEL Robin DESTIL – Parkhotel Valkenburg 12:28
81 82 ▲1 VAN DEN BERG David 13:07
82 80 ▼2 TELLEGEN Sven 13:22
83 84 ▲1 HOLT Joe 14:18
84 85 ▲1 TILLETT James 15:08
85 83 ▼2 SODEN Bradley 15:12
86 87 ▲1 BALLABIO Giacomo 16:09
87 86 ▼1 CELI Abe Alecto Cycling Team 16:13
88 89 ▲1 TILLETT Samuel 17:48
89 88 ▼1 VARWEG Christian 17:58
90 90 – ARENDSHORST Jelmer 18:19
91 91 – JANSEN Tom 19:56
92 93 ▲1 KIBBLE Peter 21:16
93 92 ▼1 URIANSTAD Martin Uno-X Norwegian Development Team 21:34
94 94 – PAALMAN Koen 22:54
95 96 ▲1 COOMBE Daniel 23:10
96 97 ▲1 BELLIA Matteo 23:19
97 95 ▼2 VAN PELT Olivier 24:06
98 99 ▲1 KULSET Sindre Uno-X Norwegian Development Team 24:22
99 98 ▼1 DE HAAN Sven 24:39
100 100 – MAAS Danny BEAT Cycling Club 36:02
101 101 – CELI Harm 40:16