Mobili Lissone Coppa Agostoni

Gianni Moscon (Sky) triumfował na trasie Coppa Agostoni – Giro delle Brianze. Włoch wrócił do ścigania po zawieszeniu za uderzenie Eliego Gesberta. 

72. edycja włoskiego klasyku rozgrywana była dzisiaj wokół miejscowości Lissone. Do przejechania było prawie 200 kilometrów po wymagającej, pagórkowatej trasie.

W wyścigu uczestniczyła ekipa CCC Sprandi Polkowice w składzie: Jonas Koch, Amaro Antunes, Paweł Cieślik, Michał Paluta, Piotr Brożyna, Kamil Małecki i Alan Banaszek. Ponadto w koszulce Sky jechał Michał Gołaś.

Po kilku nieudanych atakach w ucieczkę zabrali się: Davide Orrico (Team Vorarlberg Santic), Dimitri Bussard (reprezentacja Szwajcarii), Ángel Madrazo (Delko Marseille Provence KTM), Anthony Delaplace (Fortuneo – Samsic), Evgeny Kobernyak (Gazprom-RusVelo), Omer Goldstein (Israel Cycling Academy), Davide Gabburo i Marco Bernardinetti (obaj Amore & Vita – Prodir).

Na kolejnych podjazdach ucieczka mocno się dzieliła i na 60 kilometrów przed metą na czele zostali: Orrico, Madrazo, Delaplace i Gaburro. 10 kilometrów dalej z peletonu zaatakowali Gianni Moscon (Sky) i Damiano Caruso (reprezentacja Włoch). Trudów walki nie wytrzymali Orico, Delaplace i Gaburro, a do samotnego Madrazo dojechała wspomniana dwójka z peletonu.

17 kilometrów przed metą do czołówki doskoczył Rein Taaramäe (Direct Energie). Za nimi kręciła grupka jedenastu kolarzy, która miała stratę około 30 sekund. Już na ostatniej rundzie zaatakowali Moscon i Taaramäe.

Dwójka świetnie współpracowała i na 3000 metrów przed metą miała ponad 30 sekund przewagi i było już wiadomo, że to oni powalczą o zwycięstwo. Szybszy i bardziej cwany na ulicach Lissone okazał się Moscon, dla którego był to pierwszy występ po zawieszeniu.

Drugi był Taaramäe, a trzeci Enrico Gasparotto (Bahrain Merida Pro Cycling Team).

Wyniki:

1 MOSCON Gianni (ITA) TEAM SKY 4:49:33
2 TAARAMÄE Rein (EST) DIRECT ENERGIE 0:00:01
3 GASPAROTTO Enrico (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:00:23
4 WACKERMANN Luca (ITA) BARDIANI CSF 0:00:24
5 FICARA Pierpaolo (ITA) AMORE & VITA – PRODIR 0:00:30
6 ORRICO Davide (ITA) TEAM VORARLBERG SANTIC 0:00:30
7 DELAPLACE Anthony (FRA) TEAM FORTUNEO – SAMSIC 0:00:32
8 HIRSCHI Marc (SUI) NATIONAL TEAM SUISSE 0:00:34
9 ROVNY Ivan (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:54
10 GAVAZZI Francesco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:54
11 FINETTO Mauro (ITA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:00:54
12 BARDET Romain (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:55
13 CARUSO Damiano (ITA) NAZIONALE ITALIANA 0:00:55
14 SANTAROMITA Ivan (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:00:55
15 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:01:40
16 BALLERINI Davide (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:04:24
17 PONZI Simone (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:04:24
18 SBARAGLI Kristian (ITA) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:04:24
19 BOLE Grega (SLO) BAHRAIN – MERIDA 0:04:24
20 RAVANELLI Simone (ITA) NAZIONALE ITALIANA 0:04:25
21 ROTA Lorenzo (ITA) BARDIANI CSF 0:04:25
22 TIZZA Marco (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:04:25
23 IRISARRI Rincon (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:04:25
24 PERICHON Pierre-Luc (FRA) TEAM FORTUNEO – SAMSIC 0:04:25
25 CALMEJANE Lilian (FRA) DIRECT ENERGIE 0:04:25
26 FERNANDEZ CRUZ Delio (ESP) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:04:25
27 CATTANEO Mattia (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:04:25
28 CANOLA Marco (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 0:04:25
29 VISCONTI Giovanni (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:04:25
30 BANZER Giordan (SUI) NATIONAL TEAM SUISSE 0:04:25
31 MASNADA Fausto (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:04:25
32 SICARD Romain (FRA) DIRECT ENERGIE 0:04:26
33 MADER GINO (SUI) NATIONAL TEAM SUISSE 0:04:26
34 ZARDINI Edoardo (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:04:26
35 BOUET Maxime (FRA) TEAM FORTUNEO – SAMSIC 0:04:26
36 ROSA Diego (ITA) TEAM SKY 0:04:27
37 CAPECCHI Eros (ITA) NAZIONALE ITALIANA 0:04:28
38 FRANKINY Kilian (SUI) NATIONAL TEAM SUISSE 0:04:28
39 FABBRO Matteo (ITA) NAZIONALE ITALIANA 0:04:33
40 DUNBAR Edward (IRL) TEAM SKY 0:04:33
41 COSNEFROY Benoit (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:04:33
42 BATTISTELLA Samuele (ITA) NAZIONALE ITALIANA 0:04:33
43 TUREK Daniel (CZE) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:04:34
44 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades (COL) ISRAEL CYCLING ACADEMY 0:04:34
DNF MONACO Alessandro (ITA) NAZIONALE ITALIANA
DNF SCARONI Christian (ITA) NAZIONALE ITALIANA
DNF BAGIOLI. Andrea (ITA) UAE TEAM EMIRATES
DNF DURASEK Kristijan (CRO) UAE TEAM EMIRATES
DNF BONO Matteo (ITA) UAE TEAM EMIRATES
DNF TROIA Oliviero (ITA) UAE TEAM EMIRATES
DNF GANNA Filippo (ITA) UAE TEAM EMIRATES
DNF MIRZA AL-HAMMADI Yousif (UAE) UAE TEAM EMIRATES
DNF COVI Alessandro (ITA) UAE TEAM EMIRATES
DNF CHEVRIER Clement (FRA) AG2R LA MONDIALE
DNF DOMONT Axel (FRA) AG2R LA MONDIALE
DNF MONTAGUTI Matteo (ITA) AG2R LA MONDIALE
DNF CHAMPOUSSIN Clement (FRA) AG2R LA MONDIALE
DNF VENTURINI Clement (FRA) AG2R LA MONDIALE
DNF BASSO Leonardo (ITA) TEAM SKY
DNF GOŁAŚ Michał (POL) TEAM SKY 
DNF DONOVAN Mark (GBR) TEAM SKY
DNF HAYTER Ethan (GBR) TEAM SKY
DNF BOARO Manuele (ITA) BAHRAIN – MERIDA
DNF COLBRELLI Sonny (ITA) BAHRAIN – MERIDA
DNF NOVAK Domen (SLO) BAHRAIN – MERIDA
DNF PIRARD Maxim (BEL) BAHRAIN – MERIDA
DNF FOLIFOROV Alexander (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF LAGUTIN Sergey (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF BOEV Jgor (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF SHALUNOV Evgeny (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF KOZONTCHUK Dmitriy (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF KOBERNYAK Evgeny (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF OURSELIN Paul (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF QUEMENEUR Perrig (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF TULIK Angelo (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF GRELLIER Fabien (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF FONZI Giuseppe (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA
DNF FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo (COL) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA
DNF KOSHEVOY Ilia (BLR) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA
DNF SHONBERGER Sebastian (AUS) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA
DNF VELASCO Simone (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA
DNF RINALDI Nicholas (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA
DNF BELLETTI Manuel (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC
DNF SOSA CUERVO Ivan Ramiro (COL) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC
DNF FRAPPORTI Marco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC
DNF LIETAER Eliot (BEL) WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC
DNF MORTIER Julien (BEL) WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC
DNF MASSON Christophe (FRA) WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC
DNF MOLLY Kenny (BEL) WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC
DNF WARNIER Antoine (BEL) WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC
DNF DERUETTE Thomas (BEL) WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC
DNF PEYSKENS Dimitri (BEL) WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC
DNF ANDEMESKEL Awet (ERI) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF GOLDSHTEIN Omer (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF NIV Guy (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF DIAZ GALLEGO Jose Manuel (ESP) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF CELANO Danilo (ITA) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF BENITO DIEZ Miguel Angel (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF MOREIRA GUARINO Mauricio Jose (URU) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF FERRARI BARCELO Fabricio (URU) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF OIEN Justin Alexander (USA) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF MORENO BAZAN Javier (ESP) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
DNF FILOSI Iuri (ITA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
DNF FEDELI Alessandro (ITA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
DNF DE ROSSI Lucas (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
DNF FEILLU Brice (FRA) TEAM FORTUNEO – SAMSIC
DNF LEDANOIS Kevin (FRA) TEAM FORTUNEO – SAMSIC
DNF FONSECA Armindo (FRA) TEAM FORTUNEO – SAMSIC
DNF LE ROUX Romain (FRA) TEAM FORTUNEO – SAMSIC
DNF BOU COMPANY Joan (ESP) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI
DNF GROSU Eduard Michael (ROU) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI
DNF ZACCANTI Filippo (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI
DNF BARBIN Enrico (ITA) BARDIANI CSF
DNF SAVINI Daniel (ITA) BARDIANI CSF
DNF CARBONI Giovanni (ITA) BARDIANI CSF
DNF TONELLI Alessandro (ITA) BARDIANI CSF
DNF ALBANESE Vincenzo (ITA) BARDIANI CSF
DNF BROZYNA Piotr (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 
DNF CIESLIK Pawel (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 
DNF MALECKI Kamil (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 
DNF PALUTA Michal (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 
DNF BANASZEK Alan (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 
DNF ANTUNES Amaro (POR) CCC SPRANDI POLKOWICE 
DNF KOCH Jonas (GER) CCC SPRANDI POLKOWICE 
DNF BUSSARD Dimitri (SUI) NATIONAL TEAM SUISSE
DNF MULLER Patrick (SUI) NATIONAL TEAM SUISSE
DNF LEINHARD Fabian (SUI) NATIONAL TEAM SUISSE
DNF MARCELLI Mattia (ITA) MSTINA FOCUS
DNF STACCHIOTTI Riccardo (ITA) MSTINA FOCUS
DNF RUSCETTA Andrea (ITA) MSTINA FOCUS
DNF ZURLO Federico (ITA) MSTINA FOCUS
DNF VULCAN Denis Marian (ROU) MSTINA FOCUS
DNF DIMA Emil (ROU) MSTINA FOCUS
DNF RÜEGG Lukas (SUI) TEAM VORARLBERG SANTIC
DNF SCHELLING Patrick (SUI) TEAM VORARLBERG SANTIC
DNF AMANN Dominik (AUT) TEAM VORARLBERG SANTIC
DNF BADILATTI Matteo (SUI) TEAM VORARLBERG SANTIC
DNF MEILER Lukas (GER) TEAM VORARLBERG SANTIC
DNF STALLAERT Joeri (BEL) TEAM VORARLBERG SANTIC
DNF CANTON SERRANO Isaac (ESP) POLARTEC KOMETA
DNF SEVILLA LOPEZ Diego Pablo (ESP) POLARTEC KOMETA
DNF RIES Michel (LUX) POLARTEC KOMETA
DNF BALLESTEROS CANOVAS Miguel Angel (ESP) POLARTEC KOMETA
DNF PENA MOLANO Wilson Estiben (COL) POLARTEC KOMETA
DNF HABTOM TEKLE Awet (ERI) POLARTEC KOMETA
DNF EVTUSHENKO Alexander (RUS) LOKOSPHINX
DNF NOVIKOV Savva (RUS) LOKOSPHINX
DNF SOKOLOV Dmitrii (RUS) LOKOSPHINX
DNF NIKIFOROV Arseny (RUS) LOKOSPHINX
DNF VDOVIN Alexander (RUS) LOKOSPHINX
DNF GABURRO Davide (ITA) AMORE & VITA – PRODIR
DNF BIONDI Turcanu Veaceslav (ITA) AMORE & VITA – PRODIR
DNF BERNARDINETTI Marco (ITA) AMORE & VITA – PRODIR
DNF TROSINO Mirko (ITA) AMORE & VITA – PRODIR
DNF CORRADINI Michele (ITA) AMORE & VITA – PRODIR
DNF STÜSSI Colin Chris (SUI) AMORE & VITA – PRODIR
DNF SALVIETTI Niccolo’ (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA
DNF TOTÒ Paolo (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA
DNF DRAPERI Matteo (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA
DNF GAZZARA Michele (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA
DNF PUCCIONI Dario (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA
DNF GAFFURINI Nicola (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA
DNF DI SANTE Antonio (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS – VEGA
DNF SOBRERO Matteo (ITA) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTA
DNF MAIN Kent (RSA) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTA
DNF CHOKRI El Mehdi (MAR) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTA
DNF MOZZATO Luca (ITA) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTA
DNF MUGISHA Samuel (RWA) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTA
DNF WELDU Hafetab (ETH) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTA
DNF DE BOD Stefan (RSA) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTA