Matteo Pelucchi (BORA – hansgrohe) wygrał przedostatni etap wyścigu na Słowacji. Liderem nadal Julian Alaphilippe (Quick – Step Floors).
Trzeci etap Okolo Slovenska liczył 180 kilometrów i prowadził z miejscowości Dubnica nad Vahom do Nitry. Po drodze kolarze musieli zmierzyć się z trzema podjazdami, ale ostatni kończył się na 45 kilometrów przed metą. Z tego powodu można się było raczej spodziewać sprintu z większej grupy.
W ucieczkę zabrali się: Patrik Tybor (Dukla Banska Bystrica) i Jan Bárta (Elkov – Author Cycling Team). Dwójka między sobą rozdawała punkty na górskich premiach, ale w tej klasyfikacji niezagrożony był Giulio Ciccone (Bardiani – CSF).
Peleton prowadzili kolarze Quick – Step Floors i CCC Sprandi Polkowice. Na ostatniej dziś górze duża grupa już miała przed sobą ucieczkę, ale na zjeździe dwójka jeszcze zdołała odjechać.
Na niewiele się to jednak zdało dwójce, ponieważ ich akcja ostatecznie została skasowana na piętnaście kilometrów przed metą. O zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz. Najszybszy okazał się Matteo Pelucchi (BORA – hansgrohe), który pokonał Fabio Jakobsena (Quick – Step Floors). Trzecie miejsce wywalczył Yves Lampaert (Quick – Step Floors).
Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice).
Wyniki
1 PELUCCHI Matteo (Bora – Hansgrohe) 4:22:11
2 JAKOBSEN Fabio (Quick – Step Floors) 0:00:00
3 LAMPAERT Yves (Quick – Step Floors) 0:00:00
4 LAPORTE Christophe (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
5 SELIG Rüdiger (Bora – Hansgrohe) 0:00:00
6 SAJNOK Szymon (Ccc Sprandi Polkowice) 0:00:00
7 RAJOVIC Dusan (Adria Mobil) 0:00:00
8 BRESCIANI Michael (Bardiani Csf) 0:00:00
9 MARONESE Marco (Bardiani Csf) 0:00:00
10 GALDOUNE Ahmed Amine (Kobanya Cycling Team) 0:00:00
11 HACECKÝ Vojtech (Elkov – Author) 0:00:00
12 RUTSCH Jonas (Germany National) 0:00:00
13 HERMANS Ben (Belgium Nationale) 0:00:00
14 CLAUSEN Patrick (Riwal Ceramicspeed Cycling Team) 0:00:00
15 BENEDETTI Cesare (Bora – Hansgrohe) 0:00:00
16 MERTENS Julian (Belgium Nationale) 0:00:00
17 KACZMAREK Jakub (Team Hurom) 0:00:00
18 NIELSEN Andreas (Riwal Ceramicspeed Cycling Team) 0:00:00
19 WALSLEBEN Philipp (Germany National) 0:00:00
20 PER Gorazd (Adria Mobil) 0:00:00
21 ASSELMAN Jesper (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
22 KURIYANOV Stepan (Gazprom – Rusvelo) 0:00:00
23 BASKA Erik (Bora – Hansgrohe) 0:00:00
24 ABRAHAMSEN Jonas (Uno-x Norwegian Development Team) 0:00:00
25 CRAS Steff (Belgium Nationale) 0:00:00
26 VALTER Attila (Pannon Cycling Team) 0:00:00
27 CERNÝ Josef (Elkov – Author) 0:00:00
28 DEMENTYEV Yehor (Team Novak) 0:00:00
29 OWSIAN Lukasz (Ccc Sprandi Polkowice) 0:00:00
30 CANECKY Marek (Dukla Banska Bystrica) 0:00:00
31 ROGINA Radoslav (Adria Mobil) 0:00:00
32 FOSS Tobias S. (Uno-x Norwegian Development Team) 0:00:00
33 KOCH Christian Maximilian (Germany National) 0:00:00
34 ARSLANOV Ildar (Gazprom – Rusvelo) 0:00:00
35 ALAPHILIPPE Julian (Quick – Step Floors) 0:00:00
36 PREVAR Oleksandr (Team Novak) 0:00:00
37 BABIC Adrian (Slovakia Nationale) 0:00:00
38 GROŠELJ Žiga (Adria Mobil) 0:00:00
39 JARC Aljaž (Adria Mobil) 0:00:00
40 MICHALICKA Juraj (Slovakia Nationale) 0:00:00
41 OTRUBA Jakub (Elkov – Author) 0:00:00
42 KUREK Adrian (Ccc Sprandi Polkowice) 0:00:00
43 DINA Márton (Pannon Cycling Team) 0:00:00
44 VAN DER LIJKE Nick (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
45 KATRAŠNIK Gašper (Adria Mobil) 0:00:00
46 HOLLÓ Botond (Pannon Cycling Team) 0:00:00
47 MARENGO Alberto (Kobanya Cycling Team) 0:00:00
48 LEKNESSUND Andreas (Uno-x Norwegian Development Team) 0:00:00
49 ŠTYBAR Zdenek (Quick – Step Floors) 0:00:00
50 WEENING Pieter (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
51 ZAHÁLKA Matej (Elkov – Author) 0:00:00
52 TAEBLING Paul (Germany National) 0:00:00
53 ANDREETTA Simone (Bardiani Csf) 0:00:00
54 AAEN Jonas (Riwal Ceramicspeed Cycling Team) 0:00:00
55 RUMAC Josip (Adria Mobil) 0:00:00
56 BELLAN Juraj (Dukla Banska Bystrica) 0:00:00
57 ZIELINSKI Kamil (Team Hurom) 0:00:00
58 STOCEK Matus (Slovakia Nationale) 0:00:00
59 VLASOV Aleksandr (Gazprom – Rusvelo) 0:00:00
60 TANOVITCHII Nicolae (Team Novak) 0:00:00
61 LEOPOLD Hans-Jörg (Wsa Pushbikers) 0:00:00
62 SENNI Manuel (Bardiani Csf) 0:00:00
63 TRATNIK Jan (Ccc Sprandi Polkowice) 0:00:00
64 KARAS Juraj (Slovakia Nationale) 0:00:00
65 TEKLEHAIMANOT Daniel (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
66 SZATMÁRY András (Pannon Cycling Team) 0:00:00
67 VAN GILS Maxim (Belgium Nationale) 0:00:00
68 BUTS Vitaliy (Team Hurom) 0:00:00
69 BÁRTA Jan (Elkov – Author) 0:00:00
70 VAN LERBERGHE Bert (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
71 INKELAAR Kevin (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
72 VAN MOER Brent (Belgium Nationale) 0:00:00
73 TACIAK Mateusz (Ccc Sprandi Polkowice) 0:00:00
74 SHILOV Sergei (Gazprom – Rusvelo) 0:00:00
75 NEKRASOV Denis (Gazprom – Rusvelo) 0:00:00
76 REINDERS Elmar (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
77 PIASKOWY Emanuel (Team Hurom) 0:00:00
78 CICCONE Giulio (Bardiani Csf) 0:00:00
79 KULSET Kristian (Uno-x Norwegian Development Team) 0:00:00
80 DINA Dániel (Pannon Cycling Team) 0:00:00
81 PAUWELS Serge (Belgium Nationale) 0:00:00
82 VERSCHAEVE Viktor (Belgium Nationale) 0:00:00
83 MAHDAR Martin (Dukla Banska Bystrica) 0:00:00
84 TRÆEN Torstein (Uno-x Norwegian Development Team) 0:00:00
85 TRUSOV Nikolay (Gazprom – Rusvelo) 0:00:00
86 ORSINI Umberto (Bardiani Csf) 0:00:00
87 KUKRLE Michael (Elkov – Author) 0:00:00
88 CULLY Jan Andrej (Dukla Banska Bystrica) 0:00:00
89 SCHINNAGEL Johannes (Bora – Hansgrohe) 0:00:00
90 ZEMLYAKOV Oleg (Apple Team) 0:00:00
91 HARING Martin (Dukla Banska Bystrica) 0:00:00
92 RIESEBEEK Oscar (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
93 KONWA Piotr (Elkov – Author) 0:00:00
94 BRATASHCHUK Andrii (Team Novak) 0:00:00
95 GRADEK Kamil (Ccc Sprandi Polkowice) 0:00:00
96 STORK Florian (Germany National) 0:00:00
97 ANDERSEN Idar (Uno-x Norwegian Development Team) 0:00:00
98 HUGGER Jan (Germany National) 0:00:00
99 PÖLL Stefan (Wsa Pushbikers) 0:00:00
100 MAESTRI Mirco (Bardiani Csf) 0:00:00
101 CHERKASOV Nikolai (Gazprom – Rusvelo) 0:00:00
102 SKAARSETH Anders (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
103 SALZMANN Jodok (Wsa Pushbikers) 0:00:00
104 JUNGELS Bob (Quick – Step Floors) 0:00:24
105 MORTENSEN Martin (Riwal Ceramicspeed Cycling Team) 0:00:43
106 MØRKØV Jesper (Riwal Ceramicspeed Cycling Team) 0:00:44
107 SAGAN Juraj (Bora – Hansgrohe) 0:00:44
108 GROSSSCHARTNER Felix (Bora – Hansgrohe) 0:00:44
109 MØRCH KONGSTAD Tobias (Riwal Ceramicspeed Cycling Team) 0:00:44
110 KEISSE Iljo (Quick – Step Floors) 0:00:49
111 CHSHERBININ Yuriy (Apple Team) 0:00:56
112 ZHUKOVSKYI Rostyslav (Kobanya Cycling Team) 0:00:56
113 KOLB Stefan (Wsa Pushbikers) 0:00:58
114 TERPSTRA Niki (Quick – Step Floors) 0:01:11
115 HOFSTETTER Hugo (Cofidis, Solutions Credits) 0:01:21
116 LANDER Sebastian (Riwal Ceramicspeed Cycling Team) 0:01:33
117 OROS Samuel (Dukla Banska Bystrica) 0:03:48
118 TYBOR Patrik (Dukla Banska Bystrica) 0:03:48
119 MALIK Robert (Slovakia Nationale) 0:03:53
120 NOTA Stefan (Slovakia Nationale) 0:03:53
121 BERNAS Pawel (Ccc Sprandi Polkowice) 0:04:48
122 SZABO Miklos (Pannon Cycling Team) 0:05:05
123 LAVRENTYEV Anton (Apple Team) 0:05:05
124 LAJCHA Juraj (Slovakia Nationale) 0:05:08
125 RUDYS Paul (Germany National) 0:07:38
126 MÓRICZ Dániel (Kobanya Cycling Team) 0:08:03
127 OLIVETO Samuele (Kobanya Cycling Team) 0:08:03
128 VAN EMPEL Etienne (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:08:03
Klasyfikacja generalna:
1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 13:11:15
2 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:16
3 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:22
4 Ben Hermans (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:26
5 Josef Cerný (Cze) Elkov – Author 0:00:28
6 Tobias Svendsen Foss (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:31
7 Steff Cras (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:31
8 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:31
9 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:34
10 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:35
11 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:36
12 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:00:36
13 Manuel Senni (Ita) Bardiani – CSF 0:00:39
14 Attila Valter (Hun) Pannon Cycling Team 0:00:46
15 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:46
16 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:00:51
17 Andreas Leknessund (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:54
18 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis Solutions Crédits 0:01:02
19 Hans-Jörg Leopold (AUT) WSA Pushbikers 0:01:03
20 Viktor Verschaeve (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:04
21 Kevin Inkelaar (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:07
22 Jan Bárta (Cze) Elkov – Author 0:01:07
23 Žiga Grošelj (Slo) Adria Mobil 0:01:09
24 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:17
25 Márton Dina (Hun) Pannon Cycling Team 0:01:19
26 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:19
27 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:01:27
28 Philipp Walsleben (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:51
29 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:01:51
30 Piotr Konwa (Pol) Elkov – Author 0:02:00
31 Josip Rumac (Cro) Adria Mobil 0:02:13
32 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:02:19
33 Jonas Rutsch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:02:21
34 Johannes Schinnagel (GER) Bora – Hansgrohe 0:02:43
35 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:50
36 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:02:52
37 Michael Kukrle (Cze) Elkov – Author 0:03:02
38 Matúš Štocek (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:03:08
39 Serge Pauwels (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:03:27
40 Stefan Pöll (AUT) WSA Pushbikers 0:04:50
41 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:05:16
42 Maxim Van Gils (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:05:27
43 Gašper Katrašnik (Slo) Adria Mobil 0:05:31
44 Aljaž Jarc (Slo) Adria Mobil 0:05:36
45 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:05:42
46 Yehor Dementyev (Ukr) Team Novak 0:05:43
47 András Szatmáry (Hun) Pannon Cycling Team 0:05:51
48 Kamil Zielinski (Pol) Team Hurom 0:06:12
49 Brent Van Moer (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:07:28
50 Umberto Orsini (Ita) Bardiani – CSF 0:07:33
51 Torstein Træen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:07:34
52 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:07:36
53 Jakub Kaczmarek (Pol) Team Hurom 0:08:08
54 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:08:10
55 Nicolae Tanovitchii (Mda) Team Novak 0:08:11
56 Alberto Marengo (Ita) Kobanya Cycling Team 0:08:20
57 Florian Stork (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:08:29
58 Jakub Otruba (Cze) Elkov – Author 0:08:46
59 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom 0:08:54
60 Jonas Aaen (Den) Riwal CeramicSpeed Cycling Team 0:09:04
61 Idar Andersen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:09:05
62 Andrii Bratashchuk (Ukr) Team Novak 0:10:11
63 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:11:15
64 Sergei Shilov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:11:17
65 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:11:24
66 Oleksandr Prevar (Ukr) Team Novak 0:11:25
67 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:11:40
68 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:11:41
69 Christian Maximilian Koch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:11:47
70 Jan Hugger (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:12:19
71 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:12:20
72 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:12:37
73 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:12:49
74 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:13:14
75 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:13:18
76 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:13:30
77 Andreas Nielsen (Den) Riwal CeramicSpeed Cycling Team 0:13:36
78 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom 0:14:22
79 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:15:37
80 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:15:42
81 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:15:43
82 Michael Bresciani (Ita) Bardiani – CSF 0:15:47
83 Pawel Bernas (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:16:35
84 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:16:35
85 Anders Skaarseth (Nor) Cofidis Solutions Crédits 0:16:38
86 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:17:29
87 Juraj Bellan (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:18:09
88 Matej Zahálka (Cze) Elkov – Author 0:18:12
89 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:18:12
90 Vojtech Hacecký (Cze) Elkov – Author 0:18:13
91 Julian Mertens (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:18:18
92 Sebastian Lander (Den) Riwal CeramicSpeed Cycling Team 0:19:48
93 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:21:16
94 Patrik Tybor (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:21:17
95 Juraj Karas (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:21:56
96 Juraj Michalicka (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:22:00
97 Oleg Zemlyakov (Kaz) Apple Team 0:22:22
98 Rostyslav Zhukovskyi (Ukr) Kobanya Cycling Team 0:23:15
99 Dušan Rajovic (Srb) Adria Mobil 0:23:30
100 Adrian Babic (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:23:35
101 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:23:37
102 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:23:39
103 Paul Taebling (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:24:23
104 Jodok Salzmann (AUT) WSA Pushbikers 0:24:25
105 Martin Mortensen (Den) Riwal CeramicSpeed Cycling Team 0:24:28
106 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Apple Team 0:24:40
107 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:25:28
108 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:25:38
109 Marco Maronese (Ita) Bardiani – CSF 0:25:43
110 Patrick Clausen (Den) Riwal CeramicSpeed Cycling Team 0:25:45
111 Botond Holló (Hun) Pannon Cycling Team 0:25:48
112 Fabio Jakobsen (Ned) Quick Step Floors 0:26:06
113 Marek Canecky (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:26:19
114 Tobias Mørch Kongstad (Den) Riwal CeramicSpeed Cycling Team 0:26:25
115 Jesper Mørkøv (Den) Riwal CeramicSpeed Cycling Team 0:26:36
116 Stefan Kolb (AUT) WSA Pushbikers 0:26:43
117 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:26:52
118 Anton Lavrentyev (Kaz) Apple Team 0:28:43
119 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:29:32
120 Róbert Málik (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:29:39
121 ŠTefan Nôta (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:29:41
122 Dániel Dina (Hun) Pannon Cycling Team 0:29:53
123 Juraj Lajcha (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:30:58
124 Miklos Szabo (Svk) Pannon Cycling Team 0:31:02
125 Paul Rudys (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:32:35
126 Samuele Oliveto (Ita) Kobanya Cycling Team 0:33:54
127 Dániel Móricz (Hun) Kobanya Cycling Team 0:34:01
128 Ahmed Amine Galdoune (Mar) Kobanya Cycling Team 0:41:47