fot. Quick-Step Floors

Okrzyknięty następcą Alberto Contadora Enric Mas (Quick-Step Floors) wygrał dwudziesty etap La Vuelty 2018. Pierwsze w karierze zwycięstwo w wielkim tourze przypieczętował Simon Yates (Mitchelton-Scott). Uciekali Michał Kwiatkowski (Team Sky) i Rafał Majka (BORA-hansgrohe), ale ponownie bezskutecznie. 

Dwudziesty, czyli decydujący o losach klasyfikacji generalnej etap hiszpańskiej Vuelty 2018, prowadził z Escaldes-Engordany na szczyt Coll de la Gallina (kategoria specjalna). Wcześniej znajdowało się pięć premii górskich – trzy I kategorii, jedna II i jedna III. Łączny dystans wynosił jedynie 97,3 km, co zapowiadało szybkie, dynamiczne i interesujące ściganie.

Po pierwszej premii górskiej, którą wygrał lider klasyfikacji górskiej Thomas De Gendt stworzyła się ucieczka dnia, w której znaleźli się dwaj Polacy: Michał Kwiatkowski (Team Sky) i Rafał Majka (Team Sky). Ponadto jechali w niej: Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal, David de la Cruz (Team Sky), Wilco Kelderman, Jai Hindley (Team Sunweb), Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin), Jesus Herrada (Cofidis), Bauke Mollema (Trek-Segafredo), Michael Woods (EF Education-First Drapac), Amanuel Ghebreigzabhier (Dimension Data), Nicolas Roche (BMC), Neilson Oliveira (Movistar), Omar Fraile i Dario Cataldo (Astana).

Co ciekawe, kontratakować próbował Fabio Aru (UAE Team Emirates), ale niedługo później zaczął zostawać za grupą lidera i momentalnie poniósł stratę kilku minut.

Zgodnie z obietnicą, szarżę po punkty do klasyfikacji górskiej od kilometra zero przypuścił De Gendt. Belgijski specjalista od ucieczek wygrał dwie pierwsze górskie premie, trzecią Jesus Herrada, czwartą Bauke Mollema, a piątą Miguel Angel Lopez.

Podczas drugiej wspinaczki na Coll de Beixalis mocne tempo na czele uciekającej grupy nadawał Michał Kwiatkowski, na którego kole siedział David de la Cruz. W wyniku pracy mistrza Polski wielu uciekinierów zaczęło odpadać. Utrzymali się jedynie dwaj wyżej wymienieni oraz Bauke Mollema i Rafał Majka.

Polski kolarz BORA-hansgrohe zaatakował chwilę później i doskoczył do niego de la Cruz. Jednak 700 metrów przed szczytem dogoniła ich bardzo uszczuplona grupa lidera – Simona Yatesa.

Zaraz za kreską oznaczającą górską premię zaatakował Nairo Quintana. Chwilę później do przodu wyrwał się Miguel Angel Lopez, któremu pole do ataku od początku etapu przygotowywała Astana niczym Movistar podczas dziewiętnastego etapu.

Ponownie, na przypieczętowanie zwycięstwa w klasyfikacji generalnej w tzw. kołach nie chciał czekać Simon Yates. Anglik ruszył w pogoń za dwoma Kolumbijczykami, ale co ciekawe, razem z nim pojechał walczący o powrót na podium rewelacyjny Enric Mas.

I tak stworzyła się czteroosobowa czołówka, która na początku finałowego podjazdu miała około pół minuty przewagi nad grupą goniącą, w której jechali między innymi Alejandro Valverde, Steven Kruijswijk i Rafał Majka, który jednak szybko zaczął zostawać.

Od początku podjazdu mocniejsi od S. Yatesa byli Lopez i Mas, którzy odjechali nieco właściciela la roja. Duet ten powalczył między sobą o etapowy triumf. W ciemno można było obstawiać nieco bardziej doświadczonego Lopeza, ale bardzo mocny był Enric Mas, który wyszedł z koła Kolumbijczykowi na ostatnich metrach. W ten sposób zdobył pierwsze w karierze zwycięstwo w wielkim tourze, i to na legendarnym dla hiszpańskiej Vuelcie podjeździe.

Tymczasem za ich plecami kryzys przeżywał Alejandro Valverde, który stracił miejsce na podium w klasyfikacji generalnej. Z powodu ataku Lopeza i Masa, ze stratą miejsca w top 3 ogólnego zestawienia musi pożegnać się również Steven Kruijswijk .

Wyniki 20. etapu:

1 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors 2:59:30
2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 0:00:23
4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 0:00:54
5 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:00:57
6 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:01:11
7 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo 0:01:15
8 David De La Cruz (Spa) Team Sky 0:02:17
9 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:03:09
10 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
11 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:03:44
12 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 0:04:25
13 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:04:47
14 Igor Anton (Spa) Dimension Data 0:04:58
15 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
16 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:08
17 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 0:05:31
18 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
19 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
20 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:05:45
21 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:05:55
22 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:06:07
23 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
24 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
25 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:07:09
26 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:44
27 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:08:32
28 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:09:23
29 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
30 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
31 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 0:10:13
32 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 0:10:42
33 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:11:28
34 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:11:38
35 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
36 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
37 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH 0:11:42
38 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:12:00
39 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin 0:12:09
40 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 0:12:10
41 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
42 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:12:28
43 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:12:48
44 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
45 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
46 José Mendes (Por) Burgos BH 0:12:52
47 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:12:59
48 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin 0:13:08
49 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
50 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:14
51 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:13:21
52 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
53 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 0:13:23
54 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
55 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal 0:13:42
56 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:14:32
57 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:14:51
58 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:15:19
59 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:15:25
60 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:15:41
61 Benjamin King (USA) Dimension Data 0:15:58
62 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:19:55
63 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
64 Winner Anacona (Col) Movistar Team 0:19:57
65 Sergio Henao (Col) Team Sky
66 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
67 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH 0:21:18
68 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
69 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
70 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky
71 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
72 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
73 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
74 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
75 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
76 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
77 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
78 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
79 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
80 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
81 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
82 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
83 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
84 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA
85 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
86 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
87 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
88 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
89 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
90 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
91 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
92 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
93 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
94 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
95 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
96 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb 0:21:51
97 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:21:59
98 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:22:01
99 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ 0:22:20
100 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH 0:22:39
101 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ 0:22:43
102 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 0:22:56
103 Jetse Bol (Ned) Burgos BH 0:23:13
104 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:24:29
105 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
106 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
107 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
108 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:24:37
109 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 0:25:02
110 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:25:05
111 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ 0:25:14
112 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:25:18
113 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:25:22
114 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:25:46
115 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:26:34
116 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH 0:27:12
117 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo 0:28:24
118 Pablo Torres Muiño (Spa) Burgos BH 0:28:40
119 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
120 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 0:29:31
121 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo 0:29:42
122 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 0:29:45
123 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo 0:29:52
124 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:30:40
125 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott 0:31:59
126 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
127 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:32:21
128 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
129 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
130 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
131 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
132 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
133 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
134 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
135 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates
136 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
137 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
138 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
139 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
140 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
141 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural-Seguros RGA
142 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
143 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
144 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
145 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
146 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
147 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
148 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
149 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:32:29
150 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:32:32
151 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
152 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 0:32:36
153 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 0:32:38
154 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 0:32:50
155 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors
156 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
157 Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors
158 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo 0:32:55

Klasyfikacja generalna po 20. etapie:

1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 79:44:30
2 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors 0:01:46
3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 0:02:04
4 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo 0:02:54
5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:04:28
6 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 0:05:57
7 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:06:07
8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:06:51
9 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 0:11:09
10 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:11:11
11 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:10
12 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:14:06
13 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 0:17:57
14 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 0:25:40
15 David De La Cruz (Spa) Team Sky 0:27:38
16 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:30:00
17 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:35:46
18 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:39:53
19 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 0:45:32
20 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:51:17
21 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 0:56:49
22 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:57:15
23 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 1:03:07
24 Benjamin King (USA) Dimension Data 1:03:40
25 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:06:26
26 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 1:11:04
27 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 1:12:49
28 Sergio Henao (Col) Team Sky 1:13:07
29 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 1:14:48
30 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 1:16:27
31 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 1:19:54
32 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 1:21:10
33 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 1:22:06
34 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:22:33
35 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 1:23:05
36 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 1:28:52
37 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data 1:30:43
38 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:32:59
39 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 1:34:57
40 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 1:36:40
41 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 1:42:55
42 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo 1:42:58
43 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 1:43:23
44 Igor Anton (Spa) Dimension Data 1:52:13
45 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 1:53:29
46 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:55:01
47 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:56:06
48 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 1:56:46
49 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:57:22
50 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 1:57:38
51 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 1:58:53
52 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2:01:13
53 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin 2:01:36
54 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:01:43
55 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 2:03:54
56 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin 2:04:03
57 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data 2:04:28
58 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits 2:05:23
59 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 2:08:35
60 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 2:09:59
61 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 2:10:13
62 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 2:13:56
63 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 2:14:33
64 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2:18:54
65 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo 2:19:41
66 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 2:21:15
67 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 2:21:30
68 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 2:24:10
69 Winner Anacona (Col) Movistar Team 2:25:25
70 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 2:29:16
71 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 2:29:30
72 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 2:30:11
73 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 2:30:18
74 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 2:35:09
75 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 2:39:34
76 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA 2:39:38
77 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ 2:43:31
78 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 2:45:48
79 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin 2:48:01
80 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 2:49:12
81 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 2:51:48
82 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 2:55:03
83 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 2:56:23
84 José Mendes (Por) Burgos BH 2:57:10
85 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 2:57:30
86 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH 2:57:47
87 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 2:58:59
88 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 2:59:30
89 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH 3:03:35
90 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale 3:04:23
91 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 3:05:02
92 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 3:10:45
93 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 3:10:46
94 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 3:13:33
95 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 3:13:42
96 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 3:15:09
97 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 3:21:35
98 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH 3:27:49
99 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida 3:28:51
100 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky 3:30:00
101 Jetse Bol (Ned) Burgos BH 3:35:15
102 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal 3:43:36
103 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 3:43:59
104 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 3:46:32
105 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin 3:47:21
106 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 3:55:56
107 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 3:56:34
108 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:56:53
109 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 3:58:01
110 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:59:46
111 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 4:02:14
112 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ 4:02:45
113 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 4:05:55
114 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 4:08:34
115 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb 4:11:01
116 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 4:11:45
117 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 4:12:04
118 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott 4:15:40
119 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 4:16:11
120 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 4:18:48
121 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ 4:20:35
122 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 4:21:56
123 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 4:26:51
124 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 4:27:14
125 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin 4:27:33
126 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ 4:28:00
127 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott 4:28:10
128 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 4:30:52
129 Pablo Torres Muiño (Spa) Burgos BH 4:34:03
130 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 4:37:11
131 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ 4:38:36
132 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 4:38:47
133 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 4:45:32
134 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors 4:47:31
135 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 4:49:31
136 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo 4:51:28
137 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo 4:52:52
138 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH 4:52:54
139 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 4:53:07
140 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 4:54:33
141 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott 4:55:25
142 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 4:56:02
143 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 4:56:19
144 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits 4:56:27
145 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 5:01:45
146 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors 5:01:47
147 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 5:02:02
148 Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors 5:07:14
149 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 5:08:49
150 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 5:09:16
151 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 5:10:42
152 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 5:13:46
153 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo 5:18:48
154 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural-Seguros RGA 5:20:28
155 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott 5:24:24
156 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb 5:25:57
157 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale 5:40:57
158 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo 5:51:07