fot. Mitchelton-Scott

Jasper Stuyven (Trek – Segafredo) triumfował na trasie Grote Prijs Jef Scherens – Rondom Leuven.

Belgijski klasyk rozegrany został dziś po raz 52. Pagórkowata runda wokół Leuven liczyła 14,4 km i kolarze musieli pokonać ją dwanaście razy.

Na liście startowej mieliśmy dwóch Polaków. W barwach Leopard Pro Cycling jechali Szymon Rekita i Filip Maciejuk.

W pierwszy odjazd zabrali się: Ian Garrison (Hagens Berman Axeon), Thibault Guernalec (Fortuneo – Samsic), Dennis Coenen (Cibel – Cebon), Fridtjof Røinås (Team Joker Icopal) i Abram Stockman (Tarteletto – Isorex).

Piątka uzyskała maksymalnie tylko niespełna trzy minuty przewagi nad peletonem i ich szanse na zwycięstwo zakończyły się już na 50 kilometrów przed metą.

Na kolejnych pagórkach mieliśmy wiele akcji, ale duża grupa była dość czujna. Mocny atak zaprezentowała trójka: Taco van der Hoorn (Roompot – Nederlandse Loterij), Dries De Bondt (Vérandas Willems-Crelan) i Toms Skujiņš (Trek – Segafredo).

Pogoń za trójką prowadziła głównie drużyna Lotto – Soudal i jej praca przyniosła spodziewane efekty na dziewięć kilometrów przed metą. Mimo jeszcze kilku prób ataków o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy.

Najszybszy okazał się Jasper Stuyven (Trek – Segafredo), który ma znakomity wrzesień i wygrał już po raz trzeci w tym sezonie. Drugi był Jonas van Genechten (Vital Concept Cycling Club). Podium uzupełnił Timothy Dupont (Wanty-Groupe Gobert).

Wyniki:

1 STUYVEN Jasper TFS TREK – SEGAFREDO les 186 km en 4h16’54” (moy. 43,441 km/h)
2 VAN GENECHTEN Jonas VCC VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 00:00
3 DUPONT Timothy WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
4 DEBUSSCHERE Jens LTS LOTTO SOUDAL 00:00
5 NÕMMELA Aksel BEAT CYCLING CLUB 00:00
6 PHILIPSEN Jasper HBA HAGENS BERMAN AXEON 00:00
7 SKUJINS Toms TFS TREK – SEGAFREDO 00:00
8 HOELGAARD Markus TJI JOKER ICOPAL 00:00
9 KRIEGER Alexander LPC LEOPARD PRO CYCLING 00:00
10 DE BIE Sean VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:00
11 MENTEN Milan SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
12 DEHAES Kenny WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:00
13 NEILANDS Krists ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:00
14 ROOSEN Timo TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
15 GERTS Floris RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
16 TOUZE Damien AUB ST MICHEL – AUBER 93 00:00
17 MAAS Jan SEG SEG RACING ACADEMY 00:00
18 HAGEN Krister TCO TEAM COOP 00:00
19 DE WITTE Mathias VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:00
20 JENSEN August ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:00
21 ALLEGAERT Piet SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
22 VAN SCHIP Jan Willem RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
23 STOCKMAN Abram TIS TARTELETTO – ISOREX 00:00
24 MAURELET Flavien AUB ST MICHEL – AUBER 93 00:00
25 DE GREEF Robbert RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
26 MEIJERS Jeroen RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
27 PASQUALON Andrea WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
28 ISTA Kevyn WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:00
29 AASVOLD Kristian TCO TEAM COOP 00:00
30 RAYMACKERS Cedric CIB CIBEL – CEBON 00:00
31 VAN WINDEN Dennis ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:00
32 STOCKMAN Michiel TIS TARTELETTO – ISOREX 00:00
33 LEWIS Adam PCW T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON 00:00
34 DELTOMBE Kevin SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
35 OFFREDO Yoann WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
36 VAN DER HOORN Taco RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
37 REYNDERS Jens LPC LEOPARD PRO CYCLING 00:00
38 REKITA Szymon LPC LEOPARD PRO CYCLING 00:00 
39 VANENDERT Jelle LTS LOTTO SOUDAL 00:00
40 RUIJGH Rob TIS TARTELETTO – ISOREX 00:00
41 BUDDING Martijn RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
42 RUYTERS Brecht CIB CIBEL – CEBON 00:00
43 TILLER Rasmus Fossum TJI JOKER ICOPAL 00:00
44 SPRENGERS Thomas SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
45 VAN EMDEN Jos TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
46 THOMINET Camille AUB ST MICHEL – AUBER 93 00:00
47 TOLHOEK Antwan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
48 EENKHOORN Pascal TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
49 WYNANTS Maarten TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
50 KEUKELEIRE Jens LTS LOTTO SOUDAL 00:00
51 JANSSENS Jimmy CIB CIBEL – CEBON 00:00
52 PAILLOT Yoann AUB ST MICHEL – AUBER 93 00:00
53 VAN KEIRSBULCK Guillaume WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:25
54 BAUGNIES Jerome WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:29
55 DUIJN Huub VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:38
56 BACKAERT Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 01:00
57 JAKIN Alo AUB ST MICHEL – AUBER 93 01:06
58 LAMBRECHT Bjorg LTS LOTTO SOUDAL 01:32
59 LAMB Ross PCW T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON 01:32
60 DE BACKER Bert VCC VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 01:32
61 MACIEJUK Filip LPC LEOPARD PRO CYCLING 01:32 
62 OLIVEIRA Ivo HBA HAGENS BERMAN AXEON 01:32
63 VAN ROOY Kenneth SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 01:32
64 STEVENS Timothy CIB CIBEL – CEBON 01:32
65 ANTUNES Tiago SEG SEG RACING ACADEMY 01:32
66 VAN MELSEN Kevin WGG WANTY – GROUPE GOBERT 01:32
67 DE VYLDER Lindsay SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 01:32
68 CAPIOT Amaury SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 01:32
69 HOEM Bjørn Tore TJI JOKER ICOPAL 01:32
70 MENGOULAS Alex BEAT CYCLING CLUB 01:32
71 HAVIK Piotr BEAT CYCLING CLUB 01:32
72 BOUWMAN Koen TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 01:32
73 DE BONDT Dries VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 01:32
74 SPENGLER Lukas WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 03:27
75 DE DE BUYST Jasper LTS LOTTO SOUDAL 04:53
76 VANHOUCKE Harm LTS LOTTO SOUDAL 04:53
77 VERHELST Louis TIS TARTELETTO – ISOREX 04:53
78 GAREL Adrien VCC VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 06:39
79 RØINÅS Fridtjof TJI JOKER ICOPAL 08:23
80 VANGSTAD Andreas TJI JOKER ICOPAL 08:23
81 MULLEN Ryan TFS TREK – SEGAFREDO 08:23
82 VAN POPPEL Boy TFS TREK – SEGAFREDO 08:23
83 TURGIS Tanguy VCC VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 08:23
84 GOLDSTEIN Roy ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 08:23
85 ABRAHAM GEBRU Daniel BEAT CYCLING CLUB 08:23
86 INTRA Felix SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 08:23
87 HJEMSÆTER Olav TCO TEAM COOP 08:23
88 HODAPP Johannes SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 08:23
89 HOEYBERGHS Daan BEAT CYCLING CLUB 08:23
90 KØRNER Max Emil Boholm PCW T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON 08:23
91 LUKKEDAL Øivind TCO TEAM COOP 08:23
92 LEIGH Andrew TIS TARTELETTO – ISOREX 08:23
93 BROWN Jonathan HBA HAGENS BERMAN AXEON 08:23
94 SCHREURS Hamish ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY 08:23
95 LAMMERTINK Steven VCC VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 08:23
96 BOL Cees SEG SEG RACING ACADEMY 08:23
97 SCHEIRE Ruben TIS TARTELETTO – ISOREX 08:23
98 JARRIER Benoit FST TEAM FORTUNEO – SAMSIC 08:23

Wycofali się:
MERTZ Remy LTS LOTTO SOUDAL
OLIVIER Daan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO
ALAFACI Eugenio TFS TREK – SEGAFREDO
DIDIER Laurent TFS TREK – SEGAFREDO
PEDERSEN Mads TFS TREK – SEGAFREDO
ALMEIDA João HBA HAGENS BERMAN AXEON
ZIJLAARD Maikel HBA HAGENS BERMAN AXEON
GARRISON Ian HBA HAGENS BERMAN AXEON
RICE Michael HBA HAGENS BERMAN AXEON
WILLIAMS Tyler ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY
SAGIV Guy ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY
LAUK Karl Patrick FST TEAM FORTUNEO – SAMSIC
SVENDGAARD Michael Carbel FST TEAM FORTUNEO – SAMSIC
DANIEL Maxime FST TEAM FORTUNEO – SAMSIC
LECAMUS LAMBERT Florentin FST TEAM FORTUNEO – SAMSIC
RUSSO Clement FST TEAM FORTUNEO – SAMSIC
GUERNALEC Thibault FST TEAM FORTUNEO – SAMSIC
LIVYNS Arjen VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
WAEYTENS Zico VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
BUGTER Luuc VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
COENEN Dennis CIB CIBEL – CEBON
JANS Roy CIB CIBEL – CEBON
MARCHAND Gianni CIB CIBEL – CEBON
HOLSTAD Ludvik Aspelund TJI JOKER ICOPAL
EVENSEN Henrik TJI JOKER ICOPAL
MALEEV Timur LCT LVIV CYCLING TEAM
DZHUS Volodymyr LCT LVIV CYCLING TEAM
WILLAERTS Niels LCT LVIV CYCLING TEAM
KLEPIKOV Illya LCT LVIV CYCLING TEAM
MUSIIENKO Bohdan LCT LVIV CYCLING TEAM
VASYLIEV Maksym LCT LVIV CYCLING TEAM
DAINESE Alberto SEG SEG RACING ACADEMY
RASCH Jesper SEG SEG RACING ACADEMY
VERBOOM Minne SEG SEG RACING ACADEMY
FEILLU Romain AUB ST MICHEL – AUBER 93
MALDONADO Anthony AUB ST MICHEL – AUBER 93
PAGNAER Arthur PCW T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON
ELLIOTT William PCW T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON
PETIT Tomas PCW T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON
WALSH Edward PCW T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON
SEFA Ylber TIS TARTELETTO – ISOREX
HÖÖG Gustav TCO TEAM COOP
TRONDSEN Trond Håkon TCO TEAM COOP
BEKKEN Jon-Anders TCO TEAM COOP
GIEßELMANN Michel SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY
HÄRTIG Jonas SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY
LEINAU Joann SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY
LEINAU Louis SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY
MÜNSTERMANN Per Christian SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY
DE DELFOSSE Sébastien WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC
JULES Justin WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC
KIRSCH Alex WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC
ROBEET Ludovic WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC
DESALE Nahom BEAT CYCLING CLUB
VAN DYCK Wesley BEAT CYCLING CLUB
LECROQ Jérémy VCC VITAL CONCEPT CYCLING CLUB
LE BON Johan VCC VITAL CONCEPT CYCLING CLUB
BROCKHOFF Jan LPC LEOPARD PRO CYCLING
SPENGLER Mario LPC LEOPARD PRO CYCLING
PONS Gaëtan LPC LEOPARD PRO CYCLING