Olympia's Tour

Julius Johansen (ColoQuick) wygrał klasyfikację generalną Olympia’s Tour. Na ostatnim etapie triumfował Marijn van den Berg (Delta Cycling Rotterdam).

W ostatnim dniu holenderskiego wyścigu dla orlików młodzi kolarze musieli przejechać 182 kilometry z Dreumel do Beneden-Leeuwen. Jedynymi trudnościami na trasie były trzy krótkie odcinki bruku oraz wiatr.

Już na pierwszym sektorze bruku peleton podzielił się na grupki. Na czele kręciło 15 zawodników, a wśród nich byli pierwszy i drugi kolarz klasyfikacji generalnej, czyli Julius Johansen (ColoQuick) i Marten Kooistra (SEG Racing Academy).

Na 45 kilometrów przed metą ich przewaga wynosiła już ponad trzy minuty, a duży peleton nie był w stanie znacznie jej zniwelować. Z czołówki na finisz nie chciał czekać Jordi Meeus (SEG Racing Academy).

Belg zaatakował kilkanaście kilometrów przed metą, ale przewaga, którą uzyskał nie pozwoliła mu na odniesienie zwycięstwa. Na finiszu w Beneden-Leeuwen najszybszy okazał się Marijn van den Berg (Delta Cycling Rotterdam). Drugi był Dennis van der Horst (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel), a trzeci Rasmus Bøgh Wallin (ColoQuick).

Finiszujący na czwartym miejscu Julius Johansen (ColoQuick) został zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Marijn Van Den Berg (Ned) Delta Cycling Rotterdam 3:50:43
2 Dennis Van Der Horst (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
3 Rasmus Bøgh Wallin (Den) Team ColoQuick 0:00:00
4 Julius Johansen (Den) Team ColoQuick 0:00:00
5 Chiel Breukelman (Ned) 0:00:00
6 Justin Timmermans (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:00
7 Lars Saugstad (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:00
8 Jelle Johannink (Ned) 0:00:00
9 Edoardo Affini (Ita) SEG Racing Academy 0:00:00
10 Sjoerd Bax (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:00
11 Marten Kooistra (Ned) SEG Racing Academy 0:00:00
12 Martin Schäppi (SUI) 0:00:00
13 Lars Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
14 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:03
15 Jordi Meeus (Bel) SEG Racing Academy 0:00:05
16 Niklas Märkl (GER) Development Team Sunweb 0:03:01
17 Max Kanter (GER) Development Team Sunweb 0:03:04
18 Rhys Britton (GBr) 0:03:04
19 Lars Oreel (Ned) Destil – Parkhotel Valkenburg 0:03:04
20 Anthony Debuy (Bel) AGO – Aqua Service 0:03:04
21 Arjan Arentsen (Ned) 0:03:04
22 Chiel Schulten (Ned) 0:03:04
23 Jordi Van Loon (Ned) Destil – Parkhotel Valkenburg 0:03:04
24 Quinten Veling (Ned) 0:03:04
25 Robin Blummel (Ned) Destil – Parkhotel Valkenburg 0:03:04
26 Jelle Nieuwpoort (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:03:04
27 Gijs Meijer (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:03:04
28 Ward Vanhoof (Bel) 0:03:04
29 Youri Van Iersel (Ned) 0:03:04
30 Antonie Van Noppen (Ned) 0:03:04
31 Laurenz Rex (Bel) AGO – Aqua Service 0:03:04
32 Chiel Smit (Ned) 0:03:04
33 Wiebe Scholten (Ned) 0:03:04
34 Jelle Bootsveld (Ned) 0:03:04
35 Tim Bierkens (Ned) 0:03:04
36 Aden James Paterson (Aus) 0:03:04
37 Vincent Hoppezak (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:03:04
38 Bryan Bouwmans (Ned) 0:03:04
39 Jelmer Arendshorst (Ned) 0:03:04
40 Johan Price-Pejtersen (Den) Team ColoQuick 0:03:04
41 Jérémy Frehen (Bel) AGO – Aqua Service 0:03:04
42 Daan Van Sintmaartensdijk (Ned) 0:03:04
43 Jonas Castrique (Bel) 0:03:04
44 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:03:04
45 Gerben Thijssen (Bel) 0:03:04
46 Thymen Arensman (Ned) SEG Racing Academy 0:03:04
47 Loran Cassaert (Bel) 0:03:04
48 Oscar Van Wijk (Ned) Destil – Parkhotel Valkenburg 0:03:04
49 David Dekker (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:03:04
50 Anders Hardahl (Den) Team ColoQuick 0:03:04
51 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:03:04
52 Lionel Taminiaux (Bel) AGO – Aqua Service 0:03:04
53 Mathijs De Leng (Ned) 0:03:04
54 Daniel Bligaard Lyhne (Den) Team ColoQuick 0:03:04
55 Ide Schelling (Ned) SEG Racing Academy 0:03:04
56 Jonas Vingegaard (Den) Team ColoQuick 0:04:03
57 Joe Holt (GBr) 0:05:18
58 Wim Wittenberg (Ned) 0:05:37
59 Nils Wolffenbuttel (Ned) 0:11:59
60 Gino Luca Vierhouten (Ned) 0:11:59
61 Bradley Soden (Aus) 0:11:59
62 Danny Kroeze (Ned) 0:11:59
63 Samuel Tillett (GBr) 0:11:59
64 Sebastian Vester (Ned) 0:11:59
65 Tim Naberman (Ned) 0:11:59
66 Koen Paalman (Ned) 0:11:59
67 Koen Van Helvoirt (Ned) 0:11:59
68 Tom Jansen (Ned) 0:11:59
69 Gijs Leemreize (Ned) 0:11:59
70 Xavier Poels (Ned) 0:11:59
71 Jasper Haest (Ned) 0:11:59
72 Jurriaan Vos (Ned) 0:11:59
73 Christian Varweg (Ned) 0:11:59
74 David Van Den Berg (Ned) 0:11:59
75 Kelvin Bakx (Ned) 0:11:59
76 Sven Tellegen (Ned) 0:11:59
77 Dorus De Rijk (Ned) 0:11:59
78 Jeen De Jong (Ned) 0:11:59
79 Jarno Mobach (Ned) Development Team Sunweb 0:11:59
80 Quentin Guex (SUI) 0:11:59
81 Giacomo Ballabio (Ita) 0:11:59
82 Olivier Van Pelt (Ned) 0:11:59
83 Arthur Baude (Bel) AGO – Aqua Service 0:11:59
DNF Danny Van Der Tuuk (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
DNF Alex Molenaar (Ned) Destil – Parkhotel Valkenburg
DNF Leon Heinschke (GER) Development Team Sunweb
DNF Joris Nieuwenhuis (Ned) Development Team Sunweb
DNF Martin Alexander Salmon (GER) Development Team Sunweb
DNF Tom Paquot (Bel) AGO – Aqua Service
DNF Martin Bugge Urianstad (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
DNF Sindre Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
DNF Ruben Apers (Bel)
DNF Joab Schneiter (SUI)
DNF Matteo Bellia (Ita)
DNF Peter Kibble (GBr)
DNF James Tillett (GBr)
DNF Daniel Coombe (GBr)
DNF Sven De Haan (Ned)
DNF Harm Celi (Ned)
DNF Abe Celi (Ned)
DNF Danny Maas (Ned)

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Julius Johansen (Den) Team ColoQuick 19:52:48
2 Marten Kooistra (Ned) SEG Racing Academy 0:00:17
3 Lars Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:28
4 Edoardo Affini (Ita) SEG Racing Academy 0:00:29
5 Marijn Van Den Berg (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:32
6 Rasmus Bøgh Wallin (Den) Team ColoQuick 0:00:36
7 Lars Saugstad (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:40
8 Sjoerd Bax (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:48
9 Martin Schäppi (SUI) 0:01:00
10 Jordi Meeus (Bel) SEG Racing Academy 0:01:06
11 Justin Timmermans (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:01:07
12 Chiel Breukelman (Ned) 0:01:29
13 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:34
14 Ide Schelling (Ned) SEG Racing Academy 0:03:26
15 Max Kanter (GER) Development Team Sunweb 0:03:29
16 Johan Price-Pejtersen (Den) Team ColoQuick 0:03:30
17 Niklas Märkl (GER) Development Team Sunweb 0:03:40
18 Ward Vanhoof (Bel) 0:03:49
19 Anders Hardahl (Den) Team ColoQuick 0:03:54
20 Gijs Meijer (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:04:00
21 Gerben Thijssen (Bel) 0:04:08
22 Lionel Taminiaux (Bel) AGO – Aqua Service 0:04:11
23 Jordi Van Loon (Ned) Destil – Parkhotel Valkenburg 0:04:22
24 Jonas Castrique (Bel) 0:04:24
25 Daan Van Sintmaartensdijk (Ned) 0:04:26
26 Aden James Paterson (Aus) 0:04:37
27 Oscar Van Wijk (Ned) Destil – Parkhotel Valkenburg 0:04:39
28 Dennis Van Der Horst (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:05:51
29 Thymen Arensman (Ned) SEG Racing Academy 0:07:37
30 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:08:34
31 Bryan Bouwmans (Ned) 0:08:40
32 Laurenz Rex (Bel) AGO – Aqua Service 0:08:41
33 Wiebe Scholten (Ned) 0:08:42
34 Tim Bierkens (Ned) 0:08:43
35 Chiel Smit (Ned) 0:08:45
36 Anthony Debuy (Bel) AGO – Aqua Service 0:08:46
37 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:08:49
38 Youri Van Iersel (Ned) 0:08:56
39 Jelle Bootsveld (Ned) 0:09:01
40 Vincent Hoppezak (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:09:08
41 Arjan Arentsen (Ned) 0:09:15
42 Antonie Van Noppen (Ned) 0:09:22
43 Quinten Veling (Ned) 0:09:34
44 Jérémy Frehen (Bel) AGO – Aqua Service 0:09:52
45 David Dekker (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:09:55
46 Chiel Schulten (Ned) 0:10:06
47 Jelle Johannink (Ned) 0:10:08
48 Lars Oreel (Ned) Destil – Parkhotel Valkenburg 0:10:25
49 Wim Wittenberg (Ned) 0:11:24
50 Jelle Nieuwpoort (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:11:50
51 Loran Cassaert (Bel) 0:12:06
52 Rhys Britton (GBr) 0:12:41
53 Daniel Bligaard Lyhne (Den) Team ColoQuick 0:13:20
54 Mathijs De Leng (Ned) 0:13:57
55 Robin Blummel (Ned) Destil – Parkhotel Valkenburg 0:15:37
56 Jonas Vingegaard (Den) Team ColoQuick 0:16:34
57 Jasper Haest (Ned) 0:17:38
58 Gijs Leemreize (Ned) 0:17:40
59 Tim Naberman (Ned) 0:17:47
60 Arthur Baude (Bel) AGO – Aqua Service 0:18:11
61 Jurriaan Vos (Ned) 0:18:14
62 Jeen De Jong (Ned) 0:18:24
63 Danny Kroeze (Ned) 0:18:47
64 Dorus De Rijk (Ned) 0:19:32
65 Joe Holt (GBr) 0:19:41
66 Jarno Mobach (Ned) Development Team Sunweb 0:19:52
67 Sebastian Vester (Ned) 0:20:24
68 Jelmer Arendshorst (Ned) 0:21:28
69 Gino Luca Vierhouten (Ned) 0:21:52
70 Kelvin Bakx (Ned) 0:22:31
71 Quentin Guex (SUI) 0:22:46
72 Xavier Poels (Ned) 0:23:31
73 Nils Wolffenbuttel (Ned) 0:23:44
74 Koen Van Helvoirt (Ned) 0:24:08
75 David Van Den Berg (Ned) 0:25:11
76 Sven Tellegen (Ned) 0:25:26
77 Bradley Soden (Aus) 0:27:16
78 Giacomo Ballabio (Ita) 0:28:13
79 Samuel Tillett (GBr) 0:29:52
80 Christian Varweg (Ned) 0:30:02
81 Tom Jansen (Ned) 0:32:00
82 Koen Paalman (Ned) 0:34:58
83 Olivier Van Pelt (Ned) 0:36:10