fot. Canyon-SRAM

Kasia Niewiadoma (Canyon-SRAM) „na solo” wygrała piąty etap wyścigu Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche (kat. 2.1) i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej tej francuskiej „etapówki”.

Piąty, górski etap Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche z metą na podjeździe prowadził z Grandrieu do Mont-Lozere i liczył 138 kilometrów. Meta usytuowana była na podjeździe I kategorii.

Drużynę Kasi Niewiadomej w sześcioosobowej ucieczce reprezentowała Alexis Ryan. Odjazd ten utrzymał się przed peletonem do Góry Jalaberta, 40 kilometrów przed metą. Następnie rozgorzała walka między zawodniczkami liczącymi się w klasyfikacji generalnej.

Ostatecznie o etapowe zwycięstwo – i jak się okazało również o prowadzenie w klasyfikacji generalnej – walczyły: Polka, Margarita Garcia (Hiszpania) i Ruth Winder (USA).

Wiedziałam, że dziś muszę zgarnąć okazję, która na mnie czekała. Musiałam słuchać własnego ciała i pojechać jak najlepiej. Obrałyśmy przed etapem dobrą taktykę i wiedziałyśmy, co było naszym celem. Kilkakrotnie próbowałam odjechać „na solo”, ale nie udawało się, więc poczekałam do ostatniego podjazdu, na którym dałam z siebie wszystko. To było świetne ściganie

– powiedziała po etapie podekscytowana Kasia Niewiadoma.

Do zakończenia wyścigu pozostały dwa pagórkowate etapy.

Więcej informacji wkrótce.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments