fot. Bahrain-Merida

28-letni Sonny Colbrelli z drużyny Bahrain-Merida obronił tytuł zwycięzcy wyścigu Coppa Bernocchi. Włoch był zdecydowanie najszybszy na finiszu z peletonu. 

Setna, jubileuszowa edycja włoskiego klasyku Coppa Bernocchi liczyła 194,7 km i prowadziła wokół miasta Legnano w Lombardii. Trasa była pagórkowata, ale ostatni z oznaczonych podjazdów znajdował się dość daleko od mety, bo na 138. kilometrze.

Ucieczkę dnia stworzyli: Amaro Antunes (CCC Sprandi Polkowice), Filippo Ganna (UAE Team Emirates), Alessandro Fedeli (Delko Marseille Provence KTM) oraz Benoît Cosnefroy (AG2R). Nieco później dojechał do nich jeszcze Davide Ballerini z Androni Giocattoli-Sidermec.

W pewnym momencie przewaga harcowników wynosiła prawie pięć minut i wydawało się, że dłużej utrzymają się na czele, ale dynamika wyścigu sprawiła, że akcja ta została skasowana już 38 kilometrów przed metą.

Następnie zawiązała się kolejna czołowa grupka z między innymi zwycięzcą Coppa Agostoni – Giannim Mosconem (Team Sky) i drugim kolarzem Tour de France 2016 – Romainem Bardetem (AG2R). Jednak już po kilku kilometrach została doścignięta przez mocno pracujących kolarzy drużyny Direct Energie.

Na tym jednak nie poprzestali kolarze, którzy chcieli innego rozstrzygnięcia niż finisz peletonu. Na czoło wyścigu wysforowała się tym razem czwórka w składzie: ponownie Benoît Cosnefroy, Lilian Calmejane (Direct Energie), Davide Orrico (Team Vorarlberg Santic) oraz Giovanni Carboni (Bardiani-CSF).

Ostatecznie grupka ta została doścignięta 2700 metrów i wówczas tempo na czele peletonu nadawała drużyna CCC Sprandi Polkowice. W samej końcówce “zmieniła” ją drużyna Sky, ale to Sonny Colbrelli pewnie zwyciężył w masowym sprincie.

Pełne wyniki:

1 COLBRELLI Sonny Bahrain Merida Pro Cycling Team 125 75 4:29:03
2 BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec 85 55 ,,
3 SIMION Paolo Bardiani – CSF 70 40 ,,
4 LOBATO Juan José Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 60 32 ,,
5 BASSO Leonardo Team Sky 50 28 ,,
6 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec 40 24 ,,
7 TROIA Oliviero UAE-Team Emirates 35 20 ,,
8 PORSEV Alexander Gazprom-RusVelo 30 18 ,,
9 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF 25 16 ,,
10 KOCH Jonas CCC Sprandi Polkowice 20 14 ,,
11 CANOLA Marco Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 15 12 ,,
12 VENTURINI Clément AG2R La Mondiale 10 10 ,,
13 VELASCO Simone Wilier Triestina – Selle Italia 5 8 ,,
14 MODOLO Sacha Italy 5 7 ,,
15 TULIK Angelo Direct Energie 5 6 ,,
16 LIENHARD Fabian Switzerland 3 5 ,,
17 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 3 4 ,,
18 STALLAERT Joeri Team Vorarlberg Santic 3 3 ,,
19 HALVORSEN Kristoffer Team Sky 3 2 ,,
20 MÄDER Gino Switzerland 3 1 ,,
21 COVI Alessandro UAE-Team Emirates 3 ,,
22 MOZZATO Luca Dimension Data for Qhubeka 3 ,,
23 RUEGG Lukas Team Vorarlberg Santic 3 ,,
24 PONZI Simone Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 3 ,,
25 SOBRERO Matteo Dimension Data for Qhubeka 3 ,,
26 FRAPPORTI Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
27 BONNAMOUR Franck Team Fortuneo – Samsic ,,
28 OLDANI Stefano Polartec-Kometa ,,
29 TOTÒ Paolo Sangemini – MG.Kvis ,,
30 SERRANO Gonzalo Caja Rural – Seguros RGA ,,
31 MORTIER Julien WB Aqua Protect Veranclassic ,,
32 SALVADOR Enrico Biesse Carrera Gavardo ,,
33 TIVANI German Nicolás UAE-Team Emirates ,,
34 IRISARRI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
35 MADRAZO Ángel Delko Marseille Provence KTM ,,
36 FEDELI Alessandro Delko Marseille Provence KTM ,,
37 STACCHIOTTI Riccardo MsTina-Focus ,,
38 BOLE Grega Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
39 MOLLY Kenny WB Aqua Protect Veranclassic ,,
40 VDOVIN Alexander Lokosphinx ,,
41 ZARDINI Edoardo Wilier Triestina – Selle Italia ,,
42 FERRARI Fabricio Caja Rural – Seguros RGA ,,
43 SOKOLOV Dmitry Lokosphinx ,,
44 GAMPER Patrick Polartec-Kometa ,,
45 BOEV Igor Gazprom-RusVelo ,,
46 HAYTER Ethan Team Sky 0:07
47 DÍAZ José Manuel Israel Cycling Academy 0:08
48 MÜLLER Patrick Switzerland 0:09
49 PEYSKENS Dimitri WB Aqua Protect Veranclassic ,,
50 MONTAGUTI Matteo AG2R La Mondiale ,,
51 ANTUNES Amaro CCC Sprandi Polkowice ,,
52 TUREK Daniel Israel Cycling Academy ,,
53 CIEŚLIK Paweł CCC Sprandi Polkowice ,,
54 COLOMBO Raul Biesse Carrera Gavardo 0:12
55 WARNIER Antoine WB Aqua Protect Veranclassic 0:14
56 CAPECCHI Eros Italy ,,
57 FRANKINY Kilian Switzerland ,,
58 DE BOD Stefan Dimension Data for Qhubeka ,,
59 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,
60 SCHELLING Patrick Team Vorarlberg Santic 0:17
61 VISCONTI Giovanni Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
62 OURSELIN Paul Direct Energie ,,
63 BANZER Gordian Switzerland ,,
64 CHAMPOUSSIN Clément AG2R La Mondiale ,,
65 GRELLIER Fabien Direct Energie 0:20
66 FEILLU Brice Team Fortuneo – Samsic ,,
67 PALUTA Michał CCC Sprandi Polkowice 0:21
68 NOVIKOV Savva Lokosphinx 0:23
69 MOSCON Gianni Team Sky ,,
70 SCHÖNBERGER Sebastian Wilier Triestina – Selle Italia 0:26
71 GAZZARA Michele Sangemini – MG.Kvis ,,
72 DI SANTE Antonio Sangemini – MG.Kvis 0:27
73 CELANO Danilo Caja Rural – Seguros RGA ,,
74 CHOKRI El Mehdi Dimension Data for Qhubeka ,,
75 FERNÁNDEZ Delio Delko Marseille Provence KTM ,,
76 KOZONTCHUK Dmitry Gazprom-RusVelo ,,
77 GOŁAŚ Michał Team Sky ,,
78 MAIKIN Roman Gazprom-RusVelo ,,
79 TONELLI Alessandro Bardiani – CSF ,,
80 BARBIN Enrico Bardiani – CSF ,,
81 AMICI Alberto Biesse Carrera Gavardo ,,
82 CHEVRIER Clément AG2R La Mondiale ,,
83 CARUSO Damiano Italy ,,
84 FABBRO Matteo Italy ,,
85 BONO Matteo UAE-Team Emirates ,,
86 BROŻYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice ,,
87 WELDU Hafetab Dimension Data for Qhubeka ,,
88 GANNA Filippo UAE-Team Emirates ,,
89 LIETAER Eliot WB Aqua Protect Veranclassic ,,
90 BOUET Maxime Team Fortuneo – Samsic ,,
91 ĐURASEK Kristijan UAE-Team Emirates ,,
92 HIRSCHI Marc Switzerland ,,
93 SEVILLA Diego Pablo Polartec-Kometa ,,
94 DOMONT Axel AG2R La Mondiale ,,
95 TAARAMÄE Rein Direct Energie ,,
96 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
97 MORENO Javier Delko Marseille Provence KTM ,,
98 DONOVAN Mark Team Sky ,,
99 TIZZA Marco Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:32
100 SICARD Romain Direct Energie ,,
101 ORRICO Davide Team Vorarlberg Santic 0:34
102 COSNEFROY Benoît AG2R La Mondiale 0:36
103 BARDET Romain AG2R La Mondiale ,,
104 PÉRICHON Pierre-Luc Team Fortuneo – Samsic 0:44
105 BALLERINI Davide Androni Giocattoli – Sidermec 0:46
106 COLLEONI Kevin Biesse Carrera Gavardo ,,
107 GESBERT Élie Team Fortuneo – Samsic ,,
108 NIV Guy Israel Cycling Academy 0:50
109 SANTAROMITA Ivan Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:52
110 VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec 1:02
111 CATTANEO Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 1:03
112 GAFFURINI Nicola Sangemini – MG.Kvis ,,
113 LAGUTIN Sergey Gazprom-RusVelo 1:10
114 MAŁECKI Kamil CCC Sprandi Polkowice 1:24
115 WANG Meiyin Bahrain Merida Pro Cycling Team 1:28
116 DUNBAR Eddie Team Sky ,,
117 CALMEJANE Lilian Direct Energie ,,
118 ROTA Lorenzo Bardiani – CSF ,,
119 FILOSI Iuri Delko Marseille Provence KTM ,,
DNF MEILER Lukas Team Vorarlberg Santic -4:29:03
DNF BADILATTI Matteo Team Vorarlberg Santic ,,
DNF AMANN Dominik Team Vorarlberg Santic ,,
DNF DIMA Emil MsTina-Focus ,,
DNF VULCAN Denis Marian MsTina-Focus ,,
DNF ZURLO Federico MsTina-Focus ,,
DNF RUSCETTA Andrea MsTina-Focus ,,
DNF MARCELLI Mattia MsTina-Focus ,,
DNF BUSSARD Dimitri Switzerland ,,
DNF BANASZEK Alan CCC Sprandi Polkowice ,,
DNF GUARDINI Andrea Bardiani – CSF ,,
DNF CAMACHO Juan Polartec-Kometa ,,
DNF PENA MOLANO Wilson Estiben Polartec-Kometa ,,
DNF GAZZOLI Michele Polartec-Kometa ,,
DNF COLNAGHI Luca Sangemini – MG.Kvis ,,
DNF MUGISHA Samuel Dimension Data for Qhubeka ,,
DNF MAIN Kent Dimension Data for Qhubeka ,,
DNF SCARTEZZINI Michele Sangemini – MG.Kvis ,,
DNF VIVIANI Attilio Sangemini – MG.Kvis ,,
DNF TAGLIETTI Stefano Biesse Carrera Gavardo ,,
DNF PICCOT Michel Biesse Carrera Gavardo ,,
DNF DELCO Lorenzo Biesse Carrera Gavardo ,,
DNF NIKIFOROV Arseny Lokosphinx ,,
DNF EVTUSHENKO Alexander Lokosphinx ,,
DNF MOSCHETTI Matteo Polartec-Kometa ,,
DNF GROSU Eduard Michael Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
DNF BOU Joan Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
DNF PICHON Laurent Team Fortuneo – Samsic ,,
DNF FONZI Giuseppe Wilier Triestina – Selle Italia ,,
DNF BERTAZZO Liam Wilier Triestina – Selle Italia ,,
DNF QUÉMÉNEUR Perrig Direct Energie ,,
DNF KULIKOV Vladislav Gazprom-RusVelo ,,
DNF SHALUNOV Evgeny Gazprom-RusVelo ,,
DNF KONYCHEV Alexander Italy ,,
DNF MINALI Riccardo Italy ,,
DNF LAMON Francesco Italy ,,
DNF MIRZA Yousif UAE-Team Emirates ,,
DNF PER David Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
DNF AGNOLI Valerio Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
DNF KOSHEVOY Ilia Wilier Triestina – Selle Italia ,,
DNF PACIONI Luca Wilier Triestina – Selle Italia ,,
DNF LUNKE Sindre Team Fortuneo – Samsic ,,
DNF DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence KTM ,,
DNF FINETTO Mauro Delko Marseille Provence KTM ,,
DNF OIEN Justin Caja Rural – Seguros RGA ,,
DNF MOREIRA Mauricio Caja Rural – Seguros RGA ,,
DNF BENITO Miguel Ángel Caja Rural – Seguros RGA ,,
DNF ÁVILA Edwin Israel Cycling Academy ,,
DNF GOLDSTEIN Omer Israel Cycling Academy ,,
DNF GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy ,,
DNF DERUETTE Thomas WB Aqua Protect Veranclassic ,,
DNF MASSON Christophe WB Aqua Protect Veranclassic ,,
DNF PIRARD Maxim Bahrain Merida Pro Cycling Team ,