Velofocus / Tour of Chongming

Giorgia Bronzini (Cylance Pro Cycling) wygrała pierwszy etap Tour of Chongming Island.

Chiński wyścig kobiecego World Tour rozpoczął się dzisiaj całkowicie płaskim etapem ze startem i metą w Chongming Xincheng Park. Panie miały do przejechania 113 kilometrów, a po drodze czekały na nie dwa lotne finisze i jedna górska premia. Na egzotyczną wycieczkę nie wybrała się żadna polska zawodniczka.

Na pierwszym lotnym finiszu najszybsza była Kirsten Wild (Wiggle High5), przed Jolien d’Hoore (Mitchelton-Scott) i Chloe Hosking (Alé Cipollini). Peleton podzielił się na jedynej górskiej premii, którą jako pierwsza przejechała Lucy Garner (Wiggle High5).

Na czele pojawiła się dziesięcioosobowa grupka, która nie umiała sobie wypracować zbyt dużej przewagi.

Drugą lotną premię wygrała Jutatip Maneephan (Tajlandia), przed Claudią Koster (Team Virtu Cycling Women) i Ingrid Drexel (Team TIBCO -SVB). Ucieczka została złapana siedem kilometrów przed metą. Wtedy na dwójkowy atak zdecydowały się Corinna Lechner (BTC City Ljubljana) i Dalia Muccioli (Valcar PBM), ale także ta akcja nie przyniosła spodziewanego efektu.

O zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu, który niestety rozpoczął się od wielkiej kraksy. W tym chaosie najlepiej odnalazła się Giorgia Bronzini (Cylance Pro Cycling), która została pierwszą liderką wyścigu.

Druga była Kelly Druyts (Doltcini – Van Eyck Sport), a trzecia Silvia Persico (Valcar PBM).

Wyniki pierwszego etapu:

1 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling 2:38:56
2 Kelly Druyts (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
3 Silvia Persico (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
4 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:00:00
5 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
6 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:00
7 Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5 0:00:00
8 Hanna Tserah (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
9 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana 0:00:00
10 Daniela Reis (Por) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
11 Ina Savenka (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
12 Tereza Neumanová (Cze) Team Dukla Praha 0:00:00
13 Katerina Kohoutková (Cze) Team Dukla Praha 0:00:00
14 Trine Schmidt (Den) Team Virtu Cycling 0:00:00
15 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:00
16 Jutatip Maneephan (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:00
17 Camilla Møllebro Pedersen (Den) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
18 Yue Bai (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:00
19 Karalina Savenka (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
20 Nina Kessler (Ned) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
21 Taisa Naskovich (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
22 Julie Solvang (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
23 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:00:00
24 Kim De Baat (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
25 Dalia Muccioli (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
26 Tetiana Riabchenko (Ukr) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
27 Nikola Bajgerová (Cze) Team Dukla Praha 0:00:00
28 Lucie Hochmann (Cze) Team Dukla Praha 0:00:00
29 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
30 Nur Aisyah Mohamad Zubir (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:00:00
31 Yao Pang (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:00:00
32 Dexiang Liu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:00
33 Chaniporn Batriya (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:00
34 Qianyu Yang (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:00:00
35 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling 0:00:00
36 Melissa Van Neck (Cze) Team Dukla Praha 0:00:00
37 Bryony Van Velzen (Ned) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
38 Anastasiya Dzedzikava (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
39 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
40 Wing Yee Leung (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:00:00
41 Charlotte Becker (GER) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
42 Odemaris Denisse Mancilla De La Cruz (Mex) Swapit Agolico 0:00:00
43 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
44 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:00:00
45 Lucy Garner (GBr) Wiggle – High5 0:00:00
46 Sharifah Nur Ilyana Syed Zulkifli (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:00:00
47 Brodie Chapman (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
48 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico 0:00:00
49 Yixian Pu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:00
50 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
51 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:00:00
52 Siying Lu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:00
53 Jarmila Machacová (Cze) Team Dukla Praha 0:00:00
54 Chiara Zanettin (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
55 Wilaiwan Kunlapha (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:00
56 Paola Andrea Muñoz Grandon (Chi) Swapit Agolico 0:00:00
57 Pitathida Thitjan (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:00
58 Jenelle Crooks (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
59 Marcella Mahfuz Toldi (Bra) Cylance Pro Cycling 0:00:00
60 Hoi Wah Leung (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:00:00
61 Xi Sha Zhao (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:00
62 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:00:00
63 Nontasin Chanpeng (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:00
64 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
65 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:00:00
66 Holly Breck (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:00
67 Wu Peixiao (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:00
68 Tanja Elsner (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
69 Yin Yu Ma (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:00:00
70 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
71 Martina Stefani (Ita) Alé Cipollini 0:00:00
72 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:00:00
73 Kirsten Wild (Ned) Wiggle – High5 0:00:00
74 Kelly Markus (Ned) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:00
75 Grace Garner (GBr) Wiggle – High5 0:00:00
76 Apinya Thingkaew (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:00
77 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
78 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
79 Nicolle Bruderer Cofiño (Gua) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
80 Ingrid Drexel Clouthier (Mex) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
81 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
82 Jolien D’Hoore (Bel) Mitchelton – Scott 0:00:00
83 Nastassia Kiptsikava (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:00
84 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:00:00
85 Chiara Consonni (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
86 Allegra Arzuffi (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
87 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar – PBM 0:00:00
88 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:00:00
89 Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:00:00
90 Cinthya Teresita Covarrubias Rocha (Mex) Swapit Agolico 0:00:00
91 Ana Teresa Casas Bonilla (Mex) Swapit Agolico 0:00:00
92 Andrea Ramírez Fregoso (Mex) Swapit Agolico 0:00:00
93 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:06:12
94 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:00
95 Karlijn Swinkels (Ned) Alé Cipollini 0:00:00
96 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
97 Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling 0:00:00
98 Siti Nur Adibah Akma Mohd Fuad (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:10:04
99 Ezzatie Fifiyana Shazwanie Shaiful Hisham (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:10:05
OTL Nurul Najihah Inani A. Aziz (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:13:43
DNF Nurul Najwa Mohamad Fauzi (Mas) Nationalmannschaft Malaysia

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling 2:38:46
2 Kelly Druyts (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:04
3 Silvia Persico (Ita) Valcar – PBM 0:00:06
4 Jutatip Maneephan (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:07
5 Kirsten Wild (Ned) Wiggle – High5 0:00:07
6 Jolien D’Hoore (Bel) Mitchelton – Scott 0:00:08
7 Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:00:08
8 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:00:09
9 Ingrid Drexel Clouthier (Mex) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:09
10 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:00:10
11 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:10
12 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:10
13 Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5 0:00:10
14 Hanna Tserah (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:10
15 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana 0:00:10
16 Daniela Reis (Por) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:10
17 Ina Savenka (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:10
18 Tereza Neumanová (Cze) Team Dukla Praha 0:00:10
19 Katerina Kohoutková (Cze) Team Dukla Praha 0:00:10
20 Trine Schmidt (Den) Team Virtu Cycling 0:00:10
21 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:10
22 Camilla Møllebro Pedersen (Den) Hitec Products – Birk Sport 0:00:10
23 Yue Bai (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:10
24 Karalina Savenka (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:10
25 Nina Kessler (Ned) Hitec Products – Birk Sport 0:00:10
26 Taisa Naskovich (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:10
27 Julie Solvang (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:10
28 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:00:10
29 Kim De Baat (Bel) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:10
30 Dalia Muccioli (Ita) Valcar – PBM 0:00:10
31 Tetiana Riabchenko (Ukr) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:10
32 Nikola Bajgerová (Cze) Team Dukla Praha 0:00:10
33 Lucie Hochmann (Cze) Team Dukla Praha 0:00:10
34 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:10
35 Nur Aisyah Mohamad Zubir (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:00:10
36 Yao Pang (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:00:10
37 Dexiang Liu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:10
38 Chaniporn Batriya (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:10
39 Qianyu Yang (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:00:10
40 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling 0:00:10
41 Melissa Van Neck (Cze) Team Dukla Praha 0:00:10
42 Bryony Van Velzen (Ned) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:10
43 Anastasiya Dzedzikava (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:10
44 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:10
45 Wing Yee Leung (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:00:10
46 Charlotte Becker (GER) Hitec Products – Birk Sport 0:00:10
47 Odemaris Denisse Mancilla De La Cruz (Mex) Swapit Agolico 0:00:10
48 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:10
49 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:00:10
50 Lucy Garner (GBr) Wiggle – High5 0:00:10
51 Sharifah Nur Ilyana Syed Zulkifli (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:00:10
52 Brodie Chapman (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:10
53 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico 0:00:10
54 Yixian Pu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:10
55 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:10
56 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:00:10
57 Siying Lu (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:10
58 Jarmila Machacová (Cze) Team Dukla Praha 0:00:10
59 Chiara Zanettin (Ita) Valcar – PBM 0:00:10
60 Wilaiwan Kunlapha (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:10
61 Paola Andrea Muñoz Grandon (Chi) Swapit Agolico 0:00:10
62 Pitathida Thitjan (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:10
63 Jenelle Crooks (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:10
64 Marcella Mahfuz Toldi (Bra) Cylance Pro Cycling 0:00:10
65 Hoi Wah Leung (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:00:10
66 Xi Sha Zhao (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:10
67 Nontasin Chanpeng (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:10
68 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:10
69 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:00:10
70 Holly Breck (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:10
71 Wu Peixiao (Chn) China – Liv Pro Cycling 0:00:10
72 Tanja Elsner (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:10
73 Yin Yu Ma (HKg) Nationalmannschaft Hongkong 0:00:10
74 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:00:10
75 Martina Stefani (Ita) Alé Cipollini 0:00:10
76 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:00:10
77 Kelly Markus (Ned) Doltcini – Van Eyck Sport 0:00:10
78 Grace Garner (GBr) Wiggle – High5 0:00:10
79 Apinya Thingkaew (Tha) Thailand Women’s Cycling Team 0:00:10
80 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:10
81 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:10
82 Nicolle Bruderer Cofiño (Gua) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:10
83 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:10
84 Nastassia Kiptsikava (Blr) Minsk Cycling Club 0:00:10
85 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:00:10
86 Chiara Consonni (Ita) Valcar – PBM 0:00:10
87 Allegra Arzuffi (Ita) Valcar – PBM 0:00:10
88 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar – PBM 0:00:10
89 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:00:10
90 Cinthya Teresita Covarrubias Rocha (Mex) Swapit Agolico 0:00:10
91 Ana Teresa Casas Bonilla (Mex) Swapit Agolico 0:00:10
92 Andrea Ramírez Fregoso (Mex) Swapit Agolico 0:00:10
93 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:10
94 Karlijn Swinkels (Ned) Alé Cipollini 0:00:10
95 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:10
96 Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling 0:00:10
97 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:06:22
98 Siti Nur Adibah Akma Mohd Fuad (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:10:14
99 Ezzatie Fifiyana Shazwanie Shaiful Hisham (Mas) Nationalmannschaft Malaysia 0:10:15